Kukuruz 2014

Ovrseni prethodnih dana svi hibridi u zrnu, vlaga nakon vrse se kretala od 16 do 17,5%. Skladisteno podno na 20-30 cm dok se ne prosusi jos malo.
Inace su svi (NS 6030, AS 72 i 66, Pako i nesto malo Mikada ostalo od silaze) dali odlican rod. Ne merimo ali po prikolicama bi rekli da ima sigurno priblizno 10t/ha
 
@milosluxer
Iz Uljme nije bilo ljudi, jer ne poznajem skoro nikog a ogled nije bio na magistralnom putu. Valjda će biti prilike da se upoznamo, komšije smo :)
Samo da ne ispadne da se upoznamo na nekim blokadama :osmeh:
 
Evo kod nas kako izgleda tablica
img0002.jpg
 
Zanimljivo je da je tablica sasušenja svuda različita a bar ona bi trebala biti ista!
Meni je za 16,8% sasušenje 3,7% a na ovoj tablici bi bilo 4,5%
 
Ovrseni prethodnih dana svi hibridi u zrnu, vlaga nakon vrse se kretala od 16 do 17,5%. Skladisteno podno na 20-30 cm dok se ne prosusi jos malo.
Inace su svi (NS 6030, AS 72 i 66, Pako i nesto malo Mikada ostalo od silaze) dali odlican rod. Ne merimo ali po prikolicama bi rekli da ima sigurno priblizno 10t/ha
jel ti ns6030 kvaran? kod mene svi vrhovi budjavi.
 
I ja sam se prijatno iznenadio sa tablicom Nikolinog otkupljivaca pa sam mu zato dao skoro sav kukuruz.
 
Da,evo bas gledam potvrde o prijemu,vlaga zrna kukuruza hibrida ZP341,ZP434,ZP548 se kretala uglavnom od 16-17%.Kada se odbije sasusenje i susenje neto ostaje 93-94% zrna od ulazne količine.Bas sam se prijatno iznenadio da postoji takav otkupljivac i iako sam prolazio pored otkupnog mesta u mom selu nije mi bilo tesko da vozim 10-ak km do Golubinaca kada znam da mi je to mnogo povoljnija varijanta nego da me deru neki kojima nikada nije dosta.Kada prebacim slike postavicu jednu otkupnu potvrdu da vidite kako to izgleda.
 
To je stvarno prijatno iznenađenje.Ovde uopšte nije lepa tablica a s obzirom na vremenske uslove o JUS-u sa njive možemo samo da sanjamo.
 
Prosle god. sam imao jako lepe uslove kod mog otkupljivaca, do 16% vlage je islo u jus. svaki sledeci procenat je isao 1-1, tako nesto nigde nisam mogao dobiti...za ovaj nov rod jos se nismo dogovarali al planiram da strpam kod kuce sto vise mogu, pa na kraju sta pretekne kod njega, nadam se slicnim uslovima.
 
Pa naravno da je ove godine dranje ,kad je kukurz rodio 10t/kj , culi i oni bajke pa ispisali tablucu u odnosu na vremenske uslove..
Od kad ja znam ,a to je nekih 7-8godina od kad vrsemo ,nikad do 16% nisu skidali na susenje ,samo nesto malo na vlagu ili nista i to je to.. A ove godine sa 16% od vagona oderu 900kg.. malo li je ?!

A kukuruz ne da nece da spusti na jus ,nego nema sanse , 10dana sam merio vlagu i nije mrdnula 1% ,sad zasto pojma nemam ,valjda takva godina ..
Ja sam vecinu skinuo i vlaga se kretala od 15-19% ,zavisno od hibrida.
A ova tablica sa 20% gde ostaje 90+% mi je nestvarna za ovu godinu, kod mene u okolini kao da su se dogovorili da tablica svima bude ista +- par kg.
 
Nazad
Vrh