Trimeri

OK,ja imam francuski katalog koji kaze najmanji trimer koji nosi BF je fs 90 i fs 90r .Znam da odgovara kacenje i znam da cu da probam .Srpska posla ,pa cu javim
 
Evo ja nasao malo vremena pa namestio i glavu Stihl 40-2 na mog kineza. Videcemo kako ce da radi posao naredne sezone. Samo je potrebno napraviti drugu maticu u glavi, da odgovara navoju na Villageru. :bravo: Posto strugar nije hteo da mi naplati pravljenje matice a glava me kostala 1000din za te pare nemoze da nevalja :haha: :ppozdrav:



 
Ja sam ovo letos napravio na villager 1250 i lepo radi, samo sto je moja glava malo veca, i napravio sam kraci noz za secenje strune. Dobio sam od drugara koji rad u srbija auto-put, tamo ima koliko hoces. Malo sam se mucio oko srafa dok su mi napravili. Svi strugari kao majstori a niko nezna da nareze levi navoj. Vise o tome je pricano na strani 12,37.
Gde si uspeo da nabavis ovu glavu za 1000din?

alim0265edited.jpg


---------- Poruka napisana u 22:12 ---------- Prethodna poruka je at 22:05 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/846/alim0265edited.jpg/
 
Upravo tako, nece da se zezaju sa tim delicem koji nemogu da naplate mnogo, realno kako da ti uzme pare za ovako malu maticu. Ja sam poznavao strugara i to mi je napravio dzabe. Dinic Zoran Glavu cini mi se da imamo istu pa cu videti kako cu da resavam odsecanje niti. Ili cu skratiti noz kao ti ili cu probati da povucem celu zastitnu plastiku malo nazad ali da mi se ne masi nivo noza i niti. Videcemo jos kakve opcije postoje, valjalo bi i jedno i drugo jer za to ima sve uslove. Glavu sam sasvim slucajno kupio od jednog coveka bila mu je visak, potpuno nova u originalnoj kutiji a cena je negde oko 4000-4500din meni je dao za 1000, kad njemu ne treba bar nekome da je od koristi.
Meni na 1900x je bila potrebna samo matica isto kao i na stihl-u samo je M10 a na stihl je M12. Koliko vidim tebi je bio potreban navoj (brezon) koji se usafljava u nosac glave trimera? Jel na tvom trimeru iz nosaca glave ne viri navojno vreteno vec se auto cat glava usafljava u nosac glave?

Sada sam u "proektu" nastavka sa testerom za orezivanje grana :osmeh: videcemo kako ce proci :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Koliko se meni cini sve se svodi na par konicnih zupcanika ,samo treba pogoditi smer. Koliko je pametno da se skida glava ? Da li se ispalti?Treba ti mac, lanac, rezervoar za ulje plus pogon testere . jedino da nedjes neku stihl ili husqvarnin dodatak za kombi trimere . Moje misljenje ali mozda i gresim .
 
U pravu si kolega , nego i ja razmisljao kako moze da se ona cetka od stihl kombi sistema prilagodi ili da se napravi slicna .. To bi bas leglo kad cistim lisce po dvoristu.Ali prvo da kupim trimer pa da se bacim na konstruisanje. Uglavnom sam zakljucio da mi za to treba par konicnih zupcanika za pocetak. A za ostalo videcu .....
 
CAO NARODE!
Posle razmisljanja izmedju oleo mac i villagera danas sam kupio villagera 1900x za 18000din.
Nisam ga palio ,na oko nije los videcemo. Znam da nije ravan oleo mac ali nemam mnogo da radim i mislim da ce me sluziti.
Jedino mislim da su mu rucke malo nize,pa cu da pogledam ono resenje koje je ranije izbacio kolega sa produzetkom koji je sam napravio.
Inace uz njega ide cirkular i nova (bolja)glava sa silkom-made in Italia. Kaze mi prodavac da je mnogo bolja i jaca i da nece da se otvara prilikom kosenja.:osmeh::osmeh:
 
Ja sam kupio dans 1900x ali za 21000 u Kruševcu. nesajaca je dosta bolje prošao od mene.
Palio ga malo i učinilo mi se da trese malo sa nožem pa sam išao do radnje gde smo onda palili još dva koja su imali na lageru i oba rade isto.Kao da imaju malo lufta negde u prenosu pa vole da zatresu.
Sutra ga testiram u šiblju.
 
MACHUGA jedno pitanje?
Kada palis trimer posle koliko povlacenja sa saukom se javi i posle koliko povlacenja upali?
Imam testeru husqvarninu javi se posle 3 i upali iz prvog,a sa ovim cudam nije bas tako.
Znam da nemogu da uporedjujem babe i zabe.
Inace danas sam ga malo probao,nije los.
 
bc1900x i ja sam ga uzeo prosle godine, nisam nesto preterano kosio ali nije ni zanemarljivo, cak i kukuruz sam mlatio sa njim i da ne nabrajam, mocna masina (za te pare)
Sto se tice paljenja, povuces mu saug i levom rukom stisnes rucicu od gasa 1-2mm cisto da krene malo goriva i pali kao lud iz prve, isto sam se mucio po desetak puta nije hteo da upali i slucajno se setim da pokusam ovo i on iz prve, od tad uvek kad nece posle 3-4 puta da upali ja drzim gas dok palim i to je to, kad odradi malo spreman je za akciju. Pokusajte mozda upali i kod vas :ppozdrav:

Posle zimskog sna nalivena nova mesavina, pumica, saug i na rucici gas 1/3 odprilike, iz treceg povlacenja se javio, cetvrti je vec upalio. Zasad za blokadu gasa koristim malo deblju gumicu pravljenu od unutrasnje gume bajsa koja mi stoji na dnu rucke i ne primecuje se a radi posao bez greske. Mislim da necu ni menjati drugu rucku sa blokadom gasa jer mi treba samo prvo paljenje.
Hvala za savet opravdao si nick:osmeh: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh