Trimeri

lidl trimer

takav problem se pojavio i meni na trimeru iz lidla.saraf nisam izgubio -unutar osovine je upušten za max 2mm, ali se motor i dalje zna zakrenuti ako radim pri većim vibracijama s nožem.ostala 4 šarafa sam dotegnuo koja drže osovinu za kučište ,ali đaba!!!
trimer_florabest_fbs_43_b2_slika_67382606.jpg


Malopre sam kosio (vec je poceo da pada mrak) i motor mi se zaokrenuo na osovini.
Vidim da ovde ima rupa da li je mozda odatle ispao neki sraf koji drzi motor za osovinu?
POW60471.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta može biti sa trimerom. Odradio je 20 rezervoara i sve extra kad danas u sred košenja krene da se guši kao kad nestane gorivo orginal. Ja stanem otvorim vidim ima gorivo ipak dospem upalim krenem on opet šljaka extra i tako 10 minuta kad ponovo krene da se guši i ako ne pustim gas ugasi se ako pustim gas i dodam opet on primi gas i radi možda minut dva normalno i opet se guši. Husqvarnino ulje koristim sveža mešavina uvek. Viliger 1900 onaj stari prvi model je u pitanju super je šljakao do danas. Da možda se možda nije pregrejao pošto nisam pravio pauze jer se žurim loše vreme pred kišu bilo bio je prilično vreo. Liči mi kao na tomosu kad nije dobra igla u karburatoru. U garanciji je pre 2 meseca kupljen al servis daleko a meni treba da završim poso još 10'tak rezervoara. I dal je normalna potrošnja od jednog rezervoara na sat vremena? Hvala
 
verovatno je problem u cepu na rezervoaru...cest problem kod kineskih trimera... u samom cepu ispod bele plastike ima mali sindjercic i mala ventil gumica...rastavite to i operite u cistom benzinu...te kroz gumicu proterajte iglu par puta...sastavite to sve nazad i gas.

no preporuke je da ga odnesete u ovlasteni servis...vi kao korisnik mozete jedino da promenite svecicu..sve ostalo je njihova briga do kraja garancije tj 2 godine od datuma koji pise na fiskalnom racunu...u protivnom ako nesto dirate otpada vam garancija...nedaj boze da bude neki veci kvar onda vi snosite odgovornost i placate popravku.
 
Miloše, ako odavno nisi posetio izabranoga lekara (što ti najiskrenije NE ŽELIM), kupi jedan lanac, namontiraj na trimer, pa ćeš ga najverovatnije, ako ne njega, a ono nekog od njih, ubrzo posetiti...
Izvini za sarkazam, ali veću gluporiju od izuma toga lanca kao zamene za strunu na trimeru za travu u životu ne videh, a imam skoro pa 37 leta, zamisli samo na trenutak šta sve može krenuti po zlu da tako nešto namontiraš na trimer...
Upravo, NEĆU NI DA RAZMIŠLJAM, grozno mi je već i pri pomisli...
 
Miloše, ako odavno nisi posetio izabranoga lekara (što ti najiskrenije NE ŽELIM), kupi jedan lanac, namontiraj na trimer, pa ćeš ga najverovatnije, ako ne njega, a ono nekog od njih, ubrzo posetiti...
Izvini za sarkazam, ali veću gluporiju od izuma toga lanca kao zamene za strunu na trimeru za travu u životu ne videh, a imam skoro pa 37 leta, zamisli samo na trenutak šta sve može krenuti po zlu da tako nešto namontiraš na trimer...
Upravo, NEĆU NI DA RAZMIŠLJAM, grozno mi je već i pri pomisli...
20a2552f3c8bd3085ed12403501b89f6.jpg

Bajo na ovo sam mislio...
 
Mislim da je kolega dobrodol i vise nego dobronameran komentarom. Ne mislim samo na ovaj lanac vec i na sve umotvorine ljudi iz garaza kojima je najbitnije da nesto "moze" da se namontira na trimer. Mislite li vi ljudi da su ovi iz ozbiljnih firmi koje prave trimere i opremu nepismeni ili bez maste kad nisu smislili nesto tako jeftino a dugovecno. Ne zelim nikome ali mi tema " nikad ovako" nikad nije rada za citanje.
 
U kom položaju čuvate trimere preko zime?
Ja sam napravio priručne nosače pa trimer 'visi' tako da mu je šipka-cev dole. Kao kada stoji izloženo u prodavnici. Prirodan položaj pri košenju je manje-više vodoravan pa sam zato u dilemi.
 
Ma besi ga kako god hoces , najbitnije je da je u suvom bez vlage i da se povremeno upali da se podmaze i nema problema.Sklonim ga gde mi najmanje smeta da nezakacim za stapinu a dal ce biti ovako ili onako potpuno nebitno.Isprazni mu rezervoar i povremeno upali sa svezom malo jacom mesavinom i zbog membrana i masine i to ti je to
 
Sta valja od trimera do maksimalnih 20.000din?
Vidim da ima od Villagera nekoliko modela za te pare ali ne znam koji modeli valjaju (mislim na oznake)?
Nasao sam Villager BC1900S za nekih 19.000din
https://s14.postimg.org/rfuupjr4x/Untitled.jpg
Malo skuplji BC1250S,ko zna sta da trazim medju svim tim oznakama,inace povrsina za kosenje nije velika.
[h=1][/h]
 
Svi kinezi imaju ukupno cetiri velicine motora. To je recimo kod Villagera BC 750, 900, 1250, 1900.
Ja nemam mnogo kosenja, pa sam sebi uzeo BC900, i to je jako lepa masina sto se tice snage, tezine i cene.
E sad u medjuvremenu dobijem najaci kineski trimer AGM520, i to je masina koja je toliko jaka, da sam zaprepasten.
Koliko videh u prodaji je taj trimer nov sa dvije godine garancije manje od 100€(sa nozem, glavom i uprtacima). Takva masina brendirana kao Villager(BC1900) je dvostruko skuplja.
Zagledao sam sve moguce detalje, i ja tu nisam nasao nikakve razlike.
Rezervni delovi motora su isti i zamenljivi.
Neznam ima li neko duzih iskustava sa AGM-om ali po meni trenutno ne postoji bolja kupovina(doduse van sezone)..
Evo i link:http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/motorni-trimer-za-travu-19-ks-520-agm/
 
Ma besi ga kako god hoces , najbitnije je da je u suvom bez vlage i da se povremeno upali da se podmaze i nema problema.Sklonim ga gde mi najmanje smeta da nezakacim za stapinu a dal ce biti ovako ili onako potpuno nebitno.Isprazni mu rezervoar i povremeno upali sa svezom malo jacom mesavinom i zbog membrana i masine i to ti je to

Po savetu u servisu ja sam ga upalio i čekao da se sam ugasi i onda odvio svećicu i ubacio malo ulja i povukao kanap par puta. Tako će stojati do proleća dok ne krene trava....
Sad, da li je to ispravno....
 
Svi kinezi imaju ukupno cetiri velicine motora. To je recimo kod Villagera BC 750, 900, 1250, 1900.
Ja nemam mnogo kosenja, pa sam sebi uzeo BC900, i to je jako lepa masina sto se tice snage, tezine i cene.
E sad u medjuvremenu dobijem najaci kineski trimer AGM520, i to je masina koja je toliko jaka, da sam zaprepasten.
Koliko videh u prodaji je taj trimer nov sa dvije godine garancije manje od 100€(sa nozem, glavom i uprtacima). Takva masina brendirana kao Villager(BC1900) je dvostruko skuplja.
Zagledao sam sve moguce detalje, i ja tu nisam nasao nikakve razlike.
Rezervni delovi motora su isti i zamenljivi.
Neznam ima li neko duzih iskustava sa AGM-om ali po meni trenutno ne postoji bolja kupovina(doduse van sezone)..
Evo i link:http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/motorni-trimer-za-travu-19-ks-520-agm/

Da li su mu uprtaci preko oba ramena ili preko jednog?
 
Nazad
Vrh