Trimeri

Ima li subvencije za trimer?
Nema.


Postoji dosta razlicitih nozeva, cirkulara, glava za travu itd. Ovaj cirkular scarlet 22t je namenjen za secenje rastinja koja su ozbiljnija nego recimo mladari u nekom vocnjaku itd. Ja ga koristim kada cistim medje tj uvratine. Stitnik mozes da uzmes ali i ne moras. Ja ga ne koristim sa cirkulatorm jer cirkular sece pa nema sta da poleti ka tebi, dok je dosta vise korisniji ako koristis trokraki noz. Onda dosta puta zna da te nesto lupi u nogu ili u glavu. Tada su korisne i cizme, kao i neka zastita za oci.
 
Kad sam kupio cirkular, ispostavilo se da u gustim vrzinama, medjama...postojeći plastični štitnik mnogo smeta jer je preveliki (naravno, jer i nije namenjen za to), kupio sam taj metalni (iako je dosta skup).Moje mišljenje,ujedno i preporuka, da nikako ne treba upotrebljavati cirkular bez štitnika !!!
 
Ima li subvencije za trimer?
Bas se proteklih dana vodila diskusija o tome ovde kod mene. Tvrde ljudi da se dobija povracaj sredstava od 50% bez PDV-a. Medjutim to je nesto valjda na foru razvoja vocarstva, a i trimer se koristi u te svrhe pa vrse povracaj sredstava. Poceli ljudi da kupuju masine od 60,70,80 hiljada jer ce da dobiju nazad 50%. Ja moj kad sam kupio pre dve godine nisam znao za to pa nisam ni pokusavao.
 
Ja sam na kraju ipak kupio nov Stihl FS55.

Vec sam dva puta kosio plac oko 10ari i mogu reci da to lepo radi nista bolje i skuplje i ne treba.
Lagan za nositi i upravljati,malo trosi a nije ni preterano bucan.

Zadovoljan sam kupovinom a i sa stilom nema promasaja novo je novo. garancija 3god.
 
Znam da ima psebnih trimera koji imaju namenu za ovakvu stvar https://www.youtube.com/watch?v=rvLsn8w9T8E
i znam da mi je neko pomenuo od clanova na forumu da se naruci samo nastavak testera, ali ovo je nesto drugo, ovde je u pitanju da kazem telekopska testera, da li ovako nesto postoji kod nas, da li je neko imao kontakta sa ovakvim nastavkom i posto ovo moze na FS55 rekao bih da ovo moze da se montira na svaki trimer ako moze na FS55?
 
Ovo je budževina (ona koja radi), vidi se FS 55 koja ima sajlu i budženi prenos na kardan (nastavaK sa testerom ima kardan), cevi su spojene većom rasečom cevi i dve šelne koje ih drže.Zanimljivo rešenje,ali svakako ne i najsrećnije...ali za neki manji posao,sigurno jevtinije od kupovine kombi mašine.

- - - - - - - - - -

Ja sam na kraju ipak kupio nov Stihl FS55.

Vec sam dva puta kosio plac oko 10ari i mogu reci da to lepo radi nista bolje i skuplje i ne treba.
Lagan za nositi i upravljati,malo trosi a nije ni preterano bucan.

Zadovoljan sam kupovinom a i sa stilom nema promasaja novo je novo. garancija 3god.
Neka te dugo služi
 
A da li moze da kardanski trimer da podrezuje visoko granje cirkularom, mislim da li taj polozaj ne steti masini?
 
Položaj ne šteti mašini, ali to jednostavno nije posao za cirkular.Kontrola samog trimera je problematična jer si u neprirodnom položaju ,a cirkular zna da pravi velika i opasna"odbijanja".Teleskopkse testere, male motorne ili na kraju ručne testere su za takav posao.Dizanje trimera iznad kolena je opasno,ali se ponešto i radi. lično imam staze pored voćnjaka koje celom dužinom imaji i neku vrste žive ograde 8sama se formirala), pa redovno kad kosim ja strunom i to dovedem u red, dok je još zeleno.
 
Ja imam neku teleskopsku akumulatorsku(18V) testeru i sa njom odlicno srezujem grane do 10cm.
Mac je od 20cm. Ima tri dela i moze bez problema odrezati granu do 5m visine.
 
Bas se proteklih dana vodila diskusija o tome ovde kod mene. Tvrde ljudi da se dobija povracaj sredstava od 50% bez PDV-a. Medjutim to je nesto valjda na foru razvoja vocarstva, a i trimer se koristi u te svrhe pa vrse povracaj sredstava. Poceli ljudi da kupuju masine od 60,70,80 hiljada jer ce da dobiju nazad 50%. Ja moj kad sam kupio pre dve godine nisam znao za to pa nisam ni pokusavao.
Ajde ako neko nešto sazna, baš sam prijavio poljoprivredno gazdinstvo, za pčelarstvo doduše, ali možda prođe.

Sent from my x600
 
Ajde ako neko nešto sazna, baš sam prijavio poljoprivredno gazdinstvo, za pčelarstvo doduše, ali možda prođe.
Raspitao sam se pre par dana i ovde kod mene stvarno vrse povracaj sredstava za trimere. Ne samo za trimere vec i za kose, skupljace sena, freze i slicne zajebancije. Ja pitao jel vrse povracaj za vitla za drva, ali na zalost ne vrse. Znaci potrebno je registrovano poljoprivredno gazdinstvo, fotokopija racuna i garancije i originali koji se podnose na uvid i pisani racun.
 
Nazad
Vrh