Trimeri

Konacno sam dobio dozvolu da mogu da postavim pitanje u temi koja me interesuje jer nisam razumeo sta znaci ustvari gde treba da se predstavim, nekim clanovima foruma postavio sam pitanja kroz privatne poruke, od nekih sam obio odgovor a od nekih nisam, u svakom slucaju hvala na odgovorima. Postavio bih isto pitanje na tu temu ali u temi.

Imam neki vocnjak od oko 10 ari, koji se nekad odrzava a nekad zapusti, po njemu ima nekih kiselih drva ali to je meko drvo, neko trnje, neki pofit (tako ga poznajem da se zove) ali nista nesto preterano, trebao bi mi trimer za tu povrsinu mozda jedno 3-4x godisnje da se pokosi, nista vise od toga, znaci ovo pominjem ako se nezapusti, a ako se zapusti na godinu dana do dve onda bi trebalo i da se sa njim to prokrci.


Moja neka laicka razmisljanja su bila vezana po preporuci nekih majstora (nisu oni bas taj model pominjali vec su mi rekli ako se odlucim za tu marku samo najjaci - a ja sam video njega kao najjaceg) za
Villager 2100xc njegova cena je 27.500,00 din, imam neku ponudu polovne Honde UMK 435 za 190E to je doneto iz svajcerske pa je kod tih istih majstora i sredjivano, navodno je dobro sredjen meni laiku na izgled izgleda lepo samo sto nema normalne rucice nego onaj poluvolan neznam ni sam kako se zove i treca ponuda od istih majstora nova Tanaka za 150e sa garancijom godinu dana na crno sverckomerc itd... neznaju koji model ali kazu da je jaca i bolja od Villager i ne da kazem da me ubedju neznam kako ako bi oni uzimali redosled bi im bio prvo polovna Honda, pa Tanaka pa Villager.
Sto se tice pomenute
Honde UMK 435 ona je 4-takna, sta bi to trebalo da znaci u samom radu, da li to znaci da je taj motor ucinkovitiji ili vec sta? http://hondasrbija.co.rs/index.php/garden-umk-435

Razmisljao sam i Sthil ili Husqarni ali oni su dosta skuplji i pitanje da li mi uopste treba tako nesto.
Citajuci samu temu primetio sam da se pominje
STIHL FS 350 kao polovan da je dobra kupovina, koliko bi to moglo da kosta?
 
Preporucujem ti,ako mozes da je nadjes,Husqvarna 240r ili 245r.ja imam 240r i aj trimer bi bio idealan za posao koji si opisao,posto kazes da imas i drvenastog korova i da moze biti i jako zapusteno.ja sam moj platio 350km ili otprilike 180 eura,dokupio Husqvarna Scarlet cirkular za 18 eura i ta kombinacija reze apsolutno sve,i korov i trnje i drvece od 10-15cm.240 je sa druge strane veoma jak i prilicno tezak trimer te trazi dobra ledja.mislim da bi i villager 2100 ili cak i 1900,cak it a honda odradio posao ali pod obavezno kupi Scarlet cirkular o kojem sam govorio posto on pase na sve trimere (moze da se kupi sa rupom od 20mm i 25.4mm).Niposto ne uzimaj villager cirkular i slicne kopije jer nisu nizasta.U svakom slucaju,ne uzimaj trimer sa manje od 1.5kw i opet ponavljam,koji god da uzmes kupi scarlet cirkular.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Konacno sam dobio dozvolu da mogu da postavim pitanje u temi koja me interesuje jer nisam razumeo sta znaci ustvari gde treba da se predstavim, nekim clanovima foruma postavio sam pitanja kroz privatne poruke, od nekih sam obio odgovor a od nekih nisam, u svakom slucaju hvala na odgovorima.
Da ne bude zabune,meni si takodje poslao poruku,hteo sam da ti pomognem i napisao odgovor,ali posto se nisi "predstavio" u onaj temi predvidjenoj za to,nisam mogao da ti posaljem tu poruku.Kako nisam moderator ili admin,poslao sam poruku Dusku58 da ti pomogne,ne zna sta je dalje bilo,toliko...Sto se tice trimera,necu da pisem o Villageru ima ovde dosta njih koji imaju skoro sve modele,napisacu ti da dobar i solidno jak polovni trimer Stihl,Husqvarna ne mozes naci ispod 250e.
 
Konacno sam dobio dozvolu da mogu da postavim pitanje u temi koja me interesuje jer nisam razumeo sta znaci ustvari gde treba da se predstavim, nekim clanovima foruma postavio sam pitanja kroz privatne poruke, od nekih sam obio odgovor a od nekih nisam, u svakom slucaju hvala na odgovorima. Postavio bih isto pitanje na tu temu ali u temi.

Imam neki vocnjak od oko 10 ari, koji se nekad odrzava a nekad zapusti, po njemu ima nekih kiselih drva ali to je meko drvo, neko trnje, neki pofit (tako ga poznajem da se zove) ali nista nesto preterano, trebao bi mi trimer za tu povrsinu mozda jedno 3-4x godisnje da se pokosi, nista vise od toga, znaci ovo pominjem ako se nezapusti, a ako se zapusti na godinu dana do dve onda bi trebalo i da se sa njim to prokrci.


Moja neka laicka razmisljanja su bila vezana po preporuci nekih majstora (nisu oni bas taj model pominjali vec su mi rekli ako se odlucim za tu marku samo najjaci - a ja sam video njega kao najjaceg) za
Villager 2100xc njegova cena je 27.500,00 din, imam neku ponudu polovne Honde UMK 435 za 190E to je doneto iz svajcerske pa je kod tih istih majstora i sredjivano, navodno je dobro sredjen meni laiku na izgled izgleda lepo samo sto nema normalne rucice nego onaj poluvolan neznam ni sam kako se zove i treca ponuda od istih majstora nova Tanaka za 150e sa garancijom godinu dana na crno sverckomerc itd... neznaju koji model ali kazu da je jaca i bolja od Villager i ne da kazem da me ubedju neznam kako ako bi oni uzimali redosled bi im bio prvo polovna Honda, pa Tanaka pa Villager.
Sto se tice pomenute
Honde UMK 435 ona je 4-takna, sta bi to trebalo da znaci u samom radu, da li to znaci da je taj motor ucinkovitiji ili vec sta? http://hondasrbija.co.rs/index.php/garden-umk-435

Razmisljao sam i Sthil ili Husqarni ali oni su dosta skuplji i pitanje da li mi uopste treba tako nesto.
Citajuci samu temu primetio sam da se pominje
STIHL FS 350 kao polovan da je dobra kupovina, koliko bi to moglo da kosta?

Dobio si dozvolu,ustvari da si se predstavio kako treba i gde treba,nebi bio problem.Neznam šta tebe više zanima,trimer ili šljivik?u svakom slučaju na forumu imaš temu trimeri a takođe i koštičavo voće.Tamo možeš pitati šta te zanima,i dobiti odgovore.Za cene polovnih trimera,pogledaj malo i oglase na raznim sajtovima :ppozdrav:
 
zombie_666@
hvala na odgovoru dao si mi odredjene smernice u kom prvcu da razmisljam.

dejan 351@

hvala na pojasnjenju, ipak sam dobijao neke poruke


Bora@
nerazumem tvoj komentar, ja sam postavio pitanje u temi u kojoj treba da bude, pokusao da docaram za sta mi treba trimer, i moja pitanja su se odnosila na to sta mi se nudi, trazio sam odgovor od ljudi koji poznaju materiju i sta bi mi preporucili. Da li kupiti nesto novo za do 250e +-50e ili kupiti polovno za iste pare, odnosno koja je bolja investivcija.

Sta mene interesuje, za te pare sta biste pre kupili polovan ili nov i koje trimere biste mi preporucili nove a koje polovne modele pa sta nadjem. To je pitanje na koje sam trazio odgovor, a to gde ima da se kupi snaci cu se sam, znaci treba mi preporuka iz iskustva kao sto mi dao zombie_666@, a kroz privatne poruke sam dobio i odgovore od Cojman@ i tesla@


OK sto se tice predstavljanja takva su pravila foruma. Nisam se do sada sretao sa forumima sa takvom pristupnicom.
 
Kolega @nesa07

-Ako si u mogućnosti s obzirom da je u pitanju "samo" 10-ak ari, najbolje bi bilo da parcelu lepo iskrčiš, odnosno prvo to što smeta posečeš a onda povadiš korenje (u startu veći posao, ali kasnije lakše za održavanje). Posle toga dva, tri ili više puta samo kosiš travu i uživaš, ne treba ti ni cirkular niti posebno snažan trimer. Da bi suzbio korov, možeš recimo zasejati detelinu, te tako imati i korist (seno, ili pravljenje malča za voće), ali i vizuelno lepši voćnjak ...

-Što se izbora trimera tiče, nov lošiji ili polovan kvalitetniji, to će siguran sam ostati večita dilema. Mnogi su ovde postavljali slična pitanja, a među njima i ja.
Moja odluka je pala na polovan husqvarna 323, koji sam tada pronašao na oglasu, postavio ovde pitanje i kupio ga na preporuku kolege Dejan-a 351. Ispostavilo se kao pravi potez, zadovoljan sam sa njime, radi odlično i prepoznaje se kvalitet. Nešto kasnije, odlučio sam se i za kupovinu "kineza", od 100e, kako bih eto imao dva, odnosno neku sigurnost da ću završiti posao kad odem na imanje da radim, s obzirom da živim u gradu. I to se po mom mišljenju ispostavilo kao dobar potez, jer sad radim sa oba naizmenično po jedan rezervoar naprimer, ne moram ih odmarati a ni žaliti, sve dok mene drži snaga.
O ovom prvom nema potrebe trošiti reči, a o drugom sam već pisao, možeš utiske pročitati na nekoj od prethodnih stranica. Oba su me ukupno koštali oko 300e, ali mi za sada u kombinaciji odlično odrađuju posao. Nemam ja baš neki veliki prostor, ali imam dosta puta u godini, pa se nabere.
Rekao bih još samo da se kod kupovine polovnog brendiranog, mora voditi računa o stanju istog, o samom modelu i kasnijem održavanju odnosno mogućnosti nabavke delova, ali imati malo i sreće pa naići na dobar "primerak".
Što se "kineza" tiče, tu nikakva sreća ne pomaže jer je kvalitet neuporediv, ali pomaže pažljivost u radu i održavanju, jer se sa takvim pristupom i od njih može solidno, solidno dobiti.
-Ne moraš ovo uzeti kao savet ili sugestiju, već čisto kao iskustvo jednog od kolega sa foruma.
... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
@neša07,mislio sam na predstavljanje,ali svejedno došao si gde treba.Oko šljiva i trimera,rekao ti je kolega đađo,slično što bih ti i ja rekao.A još što se trimera tiče,ja sam kupio dva polovna u startu.I ja sam pitao za savet dejana,i kupio jedan Stihl sa kardanom,jbg.zaboravio sam koji bi,i jedan leđni neki Japanac isto sa kardanom.Obadva su me izašla oko 300e,i hvala bogu rade obadva besprekorno.Malo obrati pažnju i na izgled trimera,ako je vizuelno u lošem stanju,izguljen,izubijan,ja bih takav zaobišao.Eto to je što bih ti mogao reći,a treba ti i malo sreće.E pa srećna ti kupovina :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kolege đađo i boro šta će vam dva trimera? Bez ljutnje ali imam utisak da niste osetili sta znaci rad sa trimerom bez odmora. Jedan je dosta ds umori coveka a da ne kucam o dva. Neso 07 mozes i villagera bc 1250 xc ili bc 1250 p da uzmes .Moj bc 1900x usao u cetvrtu godinu i posle zamene svecice bolje pali kad se pali prvi put posle duzeg vremena nego kad je bio nov. Tako da price u koje ne sumnjam bar sto se mog iskustva tice ne stoje ali i meni se dogodi po nesto sto se drugma ne dogadja
. Stihl i Husavarna su najbolji ali su i preskupi ali su i profesionalne masine pa se i retko i kvare.
 
Kolega i ("majstore" :osmeh: ) @Sumadinac-Gruzanin ...

Da sam osetio šta znači rad bez odmora, ne znam na koji period misliš, ako na ceo dan, toliko nisam nikad radio. Površina koja se kod mene kosi trimerom nije velika, pisao sam o tome, ali se kosi više puta a sve zavisno od godine. U pitanju su voćnjaci (okolo stabala), prilazni put i dvorište, ove godine nešto više nego ranije. Sve ostalo se kosi kosačicom i to ne radim ja (nemam je), već platim.
Ja obično kosim u jednom danu kad izađem na "ranč" i to je nekih 4-5 rezervoara, zavisno od visine trave. Inače trava se redovno kosi, teren je čist, tako da ja mogu da izdržim i više od toga (možda?), ali nemam potrebu, odnosno nemam toliko prostora.
Ranije sam uzimao trimer od brata, kuma, kosio običnom kosom itd, a onda kupio sebi da to više ne radim i jer sam se poslednjih nekoliko godina ozbiljnije i konkretnije posvetio voćnjacima, u smislu održavanja, proširivanja i slično. Što se tiče potrebe za dva trimera, u pravu si, nemam neku preteranu. Za drugi sam se odlučio samo iz razloga zbog straha od nekog kvara, a svi znamo da na ovakvim tipovima mašina mnogo sitnica može iznenada napraviti problem, posao ostane nezavršen, troškovi odlazaka i dolazaka veći itd. Međutim, kažem ispostavilo se kao sasvim dobra opcija i u smislu odmaranja mašina, jer na vrućinama po kojima se radi, motor će sigurno biti "zahvalan" na malo boravka u hladovini.
Bila bi zahvalna i moja glava :osmeh:, ali ja ne umem da odmaram pa da nastavim kasnije, obično volim što pre da završim i da posle radim nešto drugo, ili da se vratim u grad na hladno "osveženje".
:ppozdrav:

-----------------------------------------

PS : Hvala i tebi @nesa07 ...
 
Mislio sam na ceo dan. Kad kosim kosim po ceo dan skoro bez odmora. Potrosim i po 5 litara benzina kad je trava preko kolena pa do metra zato pitam stace ti dva kad jedan umori i to dobro. A trimeru da potrosi 5 litara treba ceo dan na punom gasu.
 
Mislio sam na ceo dan. Kad kosim kosim po ceo dan skoro bez odmora. Potrosim i po 5 litara benzina kad je trava preko kolena pa do metra zato pitam stace ti dva kad jedan umori i to dobro. A trimeru da potrosi 5 litara treba ceo dan na punom gasu.
Upravo iz razloga moguceg kvara. U tom slucaju mora se baviti trazenjem delova, cesto je to u drugom gradu, ili masina ostaje zarobljena u nekom servisu. To su periodi kada dobijam nervne slomove jer nisam u stanju da odradim posao, a mene vegetacija nece cekati. Zakljucio sam da je bolje imati rezervnu masinu. Drugi razlog je potreba za masinom druge snage (jace), koju nije zgodno upotrebljavati neadekvatno. Ne praktikujem promenu masine u toku dana, izuzetno je opoasno da budu dve (preskupe) masine istovremeno u ataru. To sto ih kod mene na lageru ima ukupno sest (6), nemora znaciti da i drugi treba toliko da pokupuju... uostalom, neki imaju sest automobila, pa sta? Nece ih voziti sve istovremeno, a opet ih imaju!?
 
Poslednja izmena:
A trimeru da potrosi 5 litara treba ceo dan na punom gasu.
Mom kinezu ne treba, on rezervoar sa "mekanom" rukom na gasu, bez obzira u velikoj sa nožem ili manjoj sa najlonom, potroši za oko 45 minuta. U nekoj laganijoj košnji može sat, ali duže ne. Za huskqvarnu nisam baš siguran, nisam je testirao na pun rezervoar i rad bez pauze sa gledanjem na sat. Tako da ovih 5 litara sa punim gasom ceo dan, teško da se mogu izvesti, barem u mom slučaju ...

PS. Kolega skuter, upravo na takve nepredviđene stvari sam mislio, često se dešavaju, a onda trpi posao i moji živci, inače već poprilično potrošeni ...
 
Hvala, pisao sam vec da zbog popravki moram u Beograd jer sam pokidao sajlenu osovinu (cetiri puta), razletelo se centrifugalno kvacilo (dva puta), pukla rucka gasa, generalka motora, razletela se rezna glava pa sutra u Pazovu po adekvatnu jaku... neznam kraja listi kvarova. Sve se to desavalo sa onim jeftinijim masinama, i po vise puta, pisao sam. Gubitak vremena je za mene jednostavno neprihvatljiv, vremena nemam. Sada sve te popravljene masine stoje za rezervu, i gle cuda, nisu ni upaljene od dana kada sam kupio prvu Husqvarnu! Sredjene su i umotane kao mumije ali ni pogledao ih nisam GODINAMA! Onda sam kupio drugu jacu Husqvarnu i njih dve se odmenjuju samo u smislu tezine zadatka. Apsolutno nikakav zastoj godinama, ni srafciger za stelovanje! Samo uvek adekvatna mesavina, povremeno mast u ugaoni zglob i na pocetku godine ciscenje filtera za vazduh. Upalim i radim do mraka ili nesvesti! Trimi nit povremeno namotam, trokraki noz povremeno rucno naostrim (prvi put je masinski naostren). Da se ne naljuti kolega Sumadinac Gruzanin, zaista cenim sto je do sada pisao i drago mi je da ga njegov Villager dobro sluzi, to je lepo cuti. A i videti slike sta je sa villagerom postigao!:ppozdrav:I kolega djadjo74 da u zadovoljstvu radi sve sto treba sa svoje dve masine:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh