Trimeri

Kako se povlaci kanap? Ima li kompresije sad?


Pali i ovaj moj lako:), ali nema snage. I ja ocistim svecicu kad zavrsim sa radom, ali mi je to dosadilo. Koliko trosi? Ovaj moj za otprilike 7 ari potrosi 2 litra goriva.
Potrosnju nisam precizno odredjivao,ali trosi malo vise po meni,jbg kinez...
 
Nije problem pozajmicu. Kod duvaca je bitno da je cev na kraju spljostena tad bolje skida prasinu i plevu.
 
Gledao sam na lokalnom silosu kako čiste pistu,usipni koš i kip rampu od pleve,zrna i prašine veoma uspešno sa duvačem lišća a znam da dosta njih izduvava i kombajn od istih stvari.Ne planiram da izduvavam hladnjak i vazdušne filtere sa njim već plevu i prašinu koji se lepe na sve živo i da mi to posle olakša izduvavanje hladnjaka kompresorom tj.da sredina bude čista a i ako se desi da tokom noći porosi neka kiša neće se ništa zalepiti za limariju jer je sve čisto.U tom pravcu razmišljam.

Мислио сам на хладњак, и све у унутрашњости комбајна. Погрешио сам. Извињавам се свима.
 
Kad vec pisemo o kombajnima, moj kombajner natakne crevo na auspuh,nacepi gas i tako izduva hladnjak na svaka 3-4 sata i koliko sam primetio funkcionise super.
 
Na svaka 3-4 sata ako izduvava,taj hladnjak mora da je zapusen unutra onda,a inace nije losa ideja xd.Ja jednom ujutru izduvam kompresorom malo hladnjak i nema da predje 70-75 tokom celog dana posla.Retko kad ide na 80.Jos ja imam hladnjak sa krupnim sacem,ali po meni je to bolje,tesko zapusi sace,sva pleva prodje kroz isto.Na drugi kombajn imam sitno sace,ladi bolje dok je cist,to stoji,ali cist ne bude dugo,lako se zapusi,a takodje i duplo teze-duze izduvava ujutru.Tako da ,bar ja licno,sam uvek za hladnjak sa krupnijim sacem.
 
Ako se kosidba trave na placu radi 2 puta godisnje, samo za osnovno odrzavanje i preventivu protiv ozbiljnijeg zarastanja u korov - kada je to najbolje raditi u toku godine?
 
@zexoni, koliko otprilike treba da se odvrne onaj srafcic na karburatoru? Kod mene je na otprilike 1.5 kruga sad. Skidao sam sad svecicu malo je cadjava.
pa otprilike toliko i treba , ali probaj jos pola kruga da zavijes

- - - - - - - - - -

Ako se kosidba trave na placu radi 2 puta godisnje, samo za osnovno odrzavanje i preventivu protiv ozbiljnijeg zarastanja u korov - kada je to najbolje raditi u toku godine?
uradi tamo u septembru oktobru
 
pa otprilike toliko i treba , ali probaj jos pola kruga da zavijes
Sta se dobija zavrtanjem a sta odvrtanjem onog srafa? Sta on kontrolise vazduh ili gorivo?

Povlači se manje-više isto, nema promene...

Nisam stigao da ga čačkam, javljam kad otvorim svećicu bar ;)
Vidi da ti slucajno nije ona kapica svecice malo spala pa tu gubi kontakt. Meni se to par puta desilo u radu. Lepo to vrati. Mada pretpostavljam da si dosta puta pokusao da upalis motor, pa je sad mozda presisao. Izbaci gorivo iz cilindra, ocisti svecicu, lepo namesti kapicu pa probaj ponovo:).
 
Ako nece da upali na potez, promeni svecicu. Struju možeš proveriti kad skineš svecicu prisloni je negde na metalni deo. Potezi nekoliko puta i trebalo bi da baca varncu. Ako ima struju a opet nece onda uzmeš malo goriva i spas direktno kroz karburator. Ako je struja dobra i svecica mora se javiti makar na kratko.
Ako se javi onda ideš redom pregledas creva od goriva filter u rezervoaru i sređivanje karburatora...
 
Danas sam se ponovio u villager BC 1250PE .. natočio ulje i benzin i pustio da radi u leru uz povremeno dodavanje gasa...sad me zanima da li je normalno da u ovoj fazi ne reagira na dodavanje gasa odmah,nego tek kad se stisne više od četvrtine ?treba li možda povećati Ler gas ili je to normalno kod villager a.hvala
 
Kad dodam gas .motor se čuje ali glavu s niti ne počne odmah vrtiti.sajla se miče čim stisnem ručicu..kao da ima sporijinodaziv.to me zbunjuje
 
A jesam čoban...do sad sam koristio neki iz lidla .patio se s njim godinama...ali je trzao čim pipnem gas.. to me zbunjivalo
 
Pozdrav svima. Imam jedan problem u vezi trimera Fuxtec FX-RT126. Ne razumijem se baš najbolje u te stvari. Nakon nekih 30- 40 minuta rada zagrije se kako sam skontao preko interneta taj dio se zove kućište kvačila ne možeš ruku držat na tom kućištu. Neće da upali dok se taj dio ne ohladi. Trimer je star nekih 3 mjeseca i to mi se od početka dešava.
 
Kako koristiš trimer? Komšija svoj stalno turira, u svakom zamahu dodaje gas pa pušta dok vraća udesno i kod njega na villageru bude prilično vrelo jer se svali čas zaleće. Kod mene jedva mlako, ali usporavam samo kad radim oko neke prepreke da ne oštetim nju ili glavu kad zamota nit. Inače šibam pun gas pa se kvačilo gotovo ni ne razdvaja dok ne dođe vrijeme za sipanje goriva ili dok ja ne ožednim. :osmeh:
 
Nazad
Vrh