Motorne testere

Hvala mirosti na savetu, pretpostavio sam da moze to da zeza membrane i neko crevo, a sto se tice samog motora mislim da ne bi trebalo da bude problema. Inace sam cuo neku cenu posto je veoma los signal na telefonu, 250e ali nisam siguran da li ide mac i lanac uz testeru.
 
Probaj cenu malo pustiti....posle svog tog stajanja sigurno ces morati menjati membrane,creva,semeringe,filter goriva
doduse nebi bilo lose skinuti stublinu i pregledati karike da nisu zalepile sto se cesto desava od stajanja...
 
Hvala mirosti na savetu, pretpostavio sam da moze to da zeza membrane i neko crevo, a sto se tice samog motora mislim da ne bi trebalo da bude problema. Inace sam cuo neku cenu posto je veoma los signal na telefonu, 250e ali nisam siguran da li ide mac i lanac uz testeru.

Mnogo je to pare...ako bi upalila onda ok...a ako ju moras rastavljat zato sto su karike zapekle,mijenjat membrane i crijeva onda je po meni previse
 
Ta testera kada je bila nova, kostala je u danasnjim novcima preko 600€.
Taj mali servis nebi kostao vise od 20-30€, ali ako dobijas novu testeru te klase u pola cene, itekako ima smisla.
Naravno, ako se cena moze spustiti, tim jos bolje.
 
Deset evra majstori uzmu samo da nasteluju karburator a ispod 50 evra dobar majstor nece rastavit motorku da razradi karike i da pomijenja potrebne dijelove.Ja sam svoje motorke placo po 250 marak i sluze me vec sest,sedam godina.Ja i tu motorku vise ne posmatram kao novu vec kao polovnu.
 
U redu slazem se sa svima ali mislim da je clan mirosti najrealniji. Sutra idem da pogledam tu masinu i ako bude uspesna kupovina castim pice, hvala svima na dobronamernim savetima pozdrav.
 
stilovka ms-381
2ep3jax.jpg
[/IMG]
 
Imam je jos od 2013 godine,testera za takve pare je preskupo,broj obrtaja nista posebno,ali ipak moze da istruze bas debelo drvo ali dosta sporo,dobra stvar ove testere je,sto ne trosi mnogo goriva.izdrzi 5m istruganih drva sa jednim rezervoarom...nisam je mnogo koristio
 
Ova mala husqvarna sto imam ide fabricki do 15000 obrtaja...samo lanac ostar i milina da radis...sad zavisi dali je moglo jos da se zavije h ali tu sam joj nasao dobro stelovanje.Kratio neki bagrem i razno mesano drvo nema potrebe da je rebnes na pun gas...
 
Uzgled ima opet neka akcija od stihl...ms 211 30.000-@kardan bese nju pre neko vreme kupio-bas kad vidis poruku reci utiske i kako ti se cini do sad.
 
Mogu da kazem da je 211 ka za moje potrebe odlicna. Pali iz prve, cist zvuk, obrada bez mane, reze dobro i ja sam zadovoljan. Mana je sto na njoj pise made in USA a ne Germany laka je tako sa mogu i na ledja da je nosim kad na motoru idem kroz sumak ili na krilo od traktora.
Moja bila 32 crvene sa dva lanca. Cene bolje sad kako vidim
 
Nazad
Vrh