Motorne testere

Može biti svašta....
Tvrđa membrana, zapušena (delimično) dizna, plovak ne vrši funkciju, pa vrati gorivo u rezervoar i zato pri prvom paljenju neće....
Izmislili su motor na vodu, ali na vazduh još nisu....
Ne postoji "drukalica", pumpica da nadrukaš gorivo, zar ne?
Kada skineš svećicu da "natankaš" gorivo u cilindar, jel svećica suva ili mokra, a posle besomučnog vučenja kanapa da najzad " sastavi" i upali?
Verujem da je suva, zar ne?
 
Može biti svašta....
Tvrđa membrana, zapušena (delimično) dizna, plovak ne vrši funkciju, pa vrati gorivo u rezervoar i zato pri prvom paljenju neće....
Izmislili su motor na vodu, ali na vazduh još nisu....
Ne postoji "drukalica", pumpica da nadrukaš gorivo, zar ne?
Kada skineš svećicu da "natankaš" gorivo u cilindar, jel svećica suva ili mokra, a posle besomučnog vučenja kanapa da najzad " sastavi" i upali?
Verujem da je suva, zar ne?

Svjecica kad se skine suva,i kad skinem crijevo sa karburatora,koje ide iz rezervoara,i ono suvo neizlazi gorivo,crijevo zdravo,filter nov,svjecica nova
 
Pa eto ti odgovora, sam kažeš da je crevo suvo....
Znači, dovod goriva od rezervoara do karburatora, a to je crevo...
Jesi pogledao filter goriva u rezervoaru, hoće da se pocepa pa svakakvo đubre uđe u crevce, i zapuši dovod do karburatora?
A i promer creva se vremenom smanji, usled reagovanja goriva s gumom, pa se crevo "skupi", prvo omekša, pa zatim otvrdne ako u njemu ne bude goriva kad je motorka (duže vreme) nepotrebna i ne koristi se....
 
Svjecica kad se skine suva,i kad skinem crijevo sa karburatora,koje ide iz rezervoara,i ono suvo neizlazi gorivo,crijevo zdravo,filter nov,svjecica nova

Pa eto ti odgovora, sam kažeš da je crevo suvo....
Znači, dovod goriva od rezervoara do karburatora, a to je crevo...
Jesi pogledao filter goriva u rezervoaru, hoće da se pocepa pa svakakvo đubre uđe u crevce, i zapuši dovod do karburatora?
A i promer creva se vremenom smanji, usled reagovanja goriva s gumom, pa se crevo "skupi", prvo omekša, pa zatim otvrdne ako u njemu ne bude goriva kad je motorka (duže vreme) nepotrebna i ne koristi se....

Crijevo je novo i filter je novi,ali nece da vuce gorivo,a da crijevo nedje suplje nebi radila ni kad se upali ,po nekoj logici,
 
Proveri impulsno crevo, koje ide sa stubline ka karburtoru. Set membrana sa iglicom je ok o 500 din,nije skupo a trebalo bi zameniti sa vremena na vreme.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Proveri impulsno crevo, koje ide sa stubline ka karburtoru. Set membrana sa iglicom je ok o 500 din,nije skupo a trebalo bi zameniti sa vremena na vreme.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
ovo impulsno crijevo ,mislis da se nije zacepilo,membranu sam zamijenio prosle god,ali nije to problem ponovo zamijeniti
 
Jel plastično?
Ako jeste,i ako je samo mala rupica u pitanju,možeš pokušati,kao privremeno rešenje,
da zakrpiš lemilicom...Malo "zatopiš" plastiku oko rupice, nema tu pritiska. ...
Ništa te ne košta...
 
Za koliko para može da se uzme neka polovna velika testera za obaranje? Malu imam novu.
 
Koliko para, toliko muzike. To ti zavisi od odnosa snage i tezine. Evo bas sad komentarisemo ovu husqvarnu 61. Ona ti je recimo snage oko 4hp sto nije malo, i polovna kosta oko 170-230e zavisi od stanja.
 
Ovakvu testeru ima jedan moj poznanik i kaže da seče odlično, očigledno je ko je proizvođač, PRC nije sigurno


29blc7a.jpg


Vredi li ovakva testera nešto?
Našao sam jednu na dnu nekog loma na imanju.
 
Imam nesto od delova za nju. Deda je imao 2kom. Msm da su ruske proizvodnje...
Jos uvek se cuvajubsanduci u kojima su dosle. Isle su u kompletu sa rez macem i lancem i kpl za generalnu popravku..
 
Nazad
Vrh