Motorne testere

Stihl ima sirinu vodjice 1,6 dok husqvarna ima 1,5. Mada, na mom macu koji je ocigledno malo prosiren vremenom, moze i ovaj 1,6 bez problema.
 
S 028 nosi korak .325, onda ima 33,5 zuba (takva je oznaka,mada ima "stvarnih" 33 zuba, ide na 1.6mm i 40 cm dužine mača (16")

- - - - - - - - - -

Stihl ima sirinu vodjice 1,6 dok husqvarna ima 1,5. Mada, na mom macu koji je ocigledno malo prosiren vremenom, moze i ovaj 1,6 bez problema.
Ima Stihl i manje debljine, u pitanju su picco i mikro, oni idu na 1,3mm odnosno 1,1mm,idu na el.modele i motorne od 017 do 023 (stare oznake)
 
Sta mislite o ovom uredjaju za merenje obrtaja kod stelovanja motorne testere?

https://www.kupujemprodajem.com/TAHOMETAR-digitalni-bezkontaktni-32392835-oglas.htm

Bilo bi zgodno imati ovako nesto za ovih 15ak evra.

- - - - - - - - - -



Znam nego sam mislio bas na ovaj veci lanac.

Imam tako nešto ali problem je što se mora ljepiti reflektirajuca traka da bi uređaj mogao očitati obrtaje pomeni je mnogo bolje ovako nešto ali je višestruko skuplje

DSC00310.jpg


Ili nešto ovako od stihl
edt8.jpg


Ovakvo nesto sam samo video u servisera jer skupo je to da se uzme samo da bi sebi stelovao motorku zadnji put kad sam gledao ovaj stihl edt 8 bio oko 60e :haha:
 
Tako nešto kod Kineza košta 7-8$. Kad mašina radi mjeri obrtaje, kad ugasiš motor pokaže koliko časova je radila.

Nije sigurno tačno kao što je vaj stihl mjerač, ali i da maši 50 obrtaja recimo nije strašno. Zbog brojača časova rada ih često stavljaju na one traktorčiće/kosilice ili agregate.
 
Tako nešto kod Kineza košta 7-8$. Kad mašina radi mjeri obrtaje, kad ugasiš motor pokaže koliko časova je radila.

Nije sigurno tačno kao što je vaj stihl mjerač, ali i da maši 50 obrtaja recimo nije strašno. Zbog brojača časova rada ih često stavljaju na one traktorčiće/kosilice ili agregate.

Nemaju ti ovi mjeraci veze sa casovima rada to sto ti mislis je sasvim drugi uređaji mada radi na isti princip i oni se stavljaju na traktorske kosilice agregate a vidio sam da ih dosta stavljaju na krosere itd ja sam sa svojim stelio na 9000 obrtaja a covjek u servisu mi je kontroliso sa nekim Husqavarna tahometar i bilo je 9010 obrtaja za tu cijenu nevjerovatno precizno ali kao sto sam rekao ovi su zgodniji samo prineses do svijecice i mjeris dok ovaj moras gledati gde ćeš naljepiti traku pa ako je prljavo ne prijanja traka moras ćistiti uglavnom vise posla al opet cijena je povoljnija. a to da kostaju 7-8 evra nevjerujem daj neki link da se uvjerim.
 
Na ovakve sam mislio.

55a1288c44d9d8c324e572aa67d0082b.jpg


Namotaš kabl oko kabla za svjećicu, Podesiš je li motor dvotaktni ili četverotaktni, podesiš servisni interval da može signalizirati kad je recimo vrijeme za zamjenu ulja i slično.

Evo i jedan snimak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qVCTlf4EKj0[/youtube]
 
Imam problem sa trimerom Villager BC 1250
Kupio sam set membrana i pumpicu za gorivo,sve to zamenio ali i dalje imam jedan problem.
Trimer pali super ali kad mu dam gas nekad pocne da se gusi a nekad radi normalno kao pre znaci prima gas kao nenormalan sve super.Posle nekog vremena upalim ga i dam gas on pocne da se gusi.Ja ga okrenem na levu stranu i gle cuda trimer prima gas kao lud.Ja sumnjam u filter goriva ali da vidim vase savete.::pomoc:;
PS:Izvinjavam se,promasio sam temu...
 
Poslednja izmena:
Stigla mi garnitura iz Kine pa sam danas sastavio.Razlika je u cilindru i klipu od origi ali upalila je lepo a i primanje gasa i zvuk je sasvim OK.Malo me smeta ta razlika u kanalima ali valjda če to radit neko vreme.




 
Sto se tice cilindra, dodatni usmerivaci u kanalima sluze za bolje i efikasnije ispiranje sagorelih gasova. Ovo nije neki narocit nedostatak, jer sam vise puta vidjao takve razlike i na originalnim Mahle cilindrima.
Po meni je klip problematican, jer u njemu uopste ne postoje 'prozori' kroz koji sveza smesa prolazi i hladi klip. Ovakav oblik klipa prolazi na manje opterecenim masinama, ali na ovoj relativno jakoj masini moze doci do pregrevanja klipa. Posledica je, naravno, nalepljivanje materijala od klipa na cilindar i na kraju zaribavanje.
Takodje, taj klip je verevotno znatno tezi, pa o projektovanoj snazi i odzivu nema ni govora.
Ako se masina ne bude forsirala dugotrajnim radom, verovatno ce raditi duze ali za trajni rad sigurno nije.
 
Teško ćeš naći takvog...to su testere najnovije generacije,a kod nas su tek počele nedavno sa prodajom...ljudi (hobi i poluprofi) uglavnom kupuju serije 3xx i 4xx, profesionalci,90% proverene serije 3xx (346,353,359,365,372 xp)
 
Nazad
Vrh