Limagrain 2 poljolink
Strana 36 od 265 PrvaPrva ... 2634353637384686136 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 701 do 720 od 5288

Tema: Motorne testere

Član savoris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Poruka
    3,937
    Zahvalio se
    85
    Zahvaljeno 170 puta na 104 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Odg: Motorne testere

ček malo treba li tu da bude štaf ?
    da ga nije neko maznuo prije nego što si ti nabavio motorku
    neka neko pogleda ko ima istu makinu taj šraf ima li , meni djeluje nemoguće da budu takvi otvori

e juče mi rođak zeznuo svoju novu MS390 , radnik obarao drvo i zaglavio motorku , uzeo drugu MS180 da izvadi čep i oslobodi ovu , u tom momentu baš spadne lanac sa 180tke i rasiječe uljni rezervoar (kućište) na 390
    plastika je jako tanka i prilično slaba
    Što teže živim lakše ću umrijeti

Zaslužan član dejan 351 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Zahvaljeno 363 puta na 310 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0

Pozdrav!!!
    Neledr; meni se cini da je ta rupa od srafa za podesavanja uljne pumpe,samo sto tvoj model to nema,a rupa postoji jer drugi modeli(koji to imaju)koriste isto ili sl.kuciste.Sve u svemu lepa testera!!!

Ratislav:Braca ameri imaju jednu pametnu izreku*ne popravljaj nista,dok se ne pokvari*.Pichi tog vilagera sve dok pali i ima snage,a kasnije kak sam kazes,nesto ozbiljnije!Iz mg iskustva preporukabi bila:HUSQVARNA!!!!
    talenat je osecaj za meru

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    485
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Sto je najgore nece ona ni da upali, slaba kompresija.Osetim kada je verglam da ide previse lako.
    Morace nov klip i karike a verovatno cu uzeti i nov cilindar.Kolika bi trebala da bude kompresija na novoj testeri a dokle jos moze da pali.Neka neko napise.Moja nece ni da upali.

Vec sam ja nju rastavio, od izduva je poceo da se topi klip i cilindar i karika se zapekla u leziste.
    Probao sam da to sredim,finom smirgom malo osmirglao cilindar,karike,ocistio lezista za karike.Ali nije bila dosta.Malo bolja kompesija ali ne dovoljno.Nece da upali.Previse se lako verga.

Član savoris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Poruka
    3,937
    Zahvalio se
    85
    Zahvaljeno 170 puta na 104 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

zamijeni samo klip i karike onda , to je bar jeftino , neznam za motorke ali znam za timere vilager cijena klipa je 4-10 evra zavisno od veličine
    Što teže živim lakše ću umrijeti

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

Tacan odnos kompresije kod nove ne znam,ali iz iskustva znam(kod moje stare stihl 026)kad je uhvatim za kanap i pustim je celom njenom tezinom,ona dosta brzo"padne",tako da nije imala ni pola kompresije od nove,ali je palila(teze) i imala snage.To opet ne mora nista da znaci,jer je odradila dosta uz pravilnu mesavinu i vreme je ucinilo svoje,sto kod tebe nije slucaj.E sad,ako je mnogo nagoreo onda i klip i karike nove.... Ali ostaje ono i posle takvog servisa i nerviranja i dalje imas vilagera Ne zelim da ih pocenim,ali ipak one su za kucnu rabotu,i ko nema potrebu za vise,one su sasvim o.k.Ne znam koliko kostaju delovi za nju,ali treba da se dobro preracunas!Pozdrav

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    485
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Pa tako cu najverovatnije i uraditi.Cilindar mi izgleda solidno.Ali klip je nagoreo i karike su dobile.
    Jos sam ja nov sa testerama.Neka se malo naucim na ovoj pa cu kasnije kupiti novu dolmarku ili hugsvarnu ako mi bude trebala bolja testera ili ako naletim na neku dobru polovnu te tri marke.

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Zahvaljeno 39 puta na 20 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Evo ovako : Rupe koje su na ciliru oznacene zelanim strelicama - uopste nisu rure za srafove ( kao sto je kod starijih , villagera i kineza) vec se ispod njih nalazi samo sledece rebro cilindra . Sa strane - crvena strelica- nalazi se elektronika koja se verovatno mora skinuti da bi se videlo da li ima i kakav je sraf ispod. Kod ljubicaste strelice se vidi da klip zalazi bas duboko dole i nemoguce je videti da li ima nekih srafova. Kod karburatora je toliko toga natrpano - plava strelica- da verovatno on mora da se skida deo po deo .

Zelene strelice pokazuju koliko cilindar zalazi duboko dole.

Elektronika pricvrscena za cilindar .

Zato ja nebi ni pokusavao da je otvaram.

Neledr : To je samo rupa gde bi trebao biti sraf . Njega nema ni kod moje testere . Jel si poceo da seces sa njom sta? Lepo izgleda . Kad budes istrosio 2-3 rezervoara e tad kontrolisi koliko ti je potrosila ulja na rezervoar goriva - bice manje sigurno . Nece vise da trosi rezervoar na rezervoar .

Restislave:

Ako je ostecen cilindar , a ti stavis nove karike i klip - nece dugo da ti traje. Upropastice se i taj novi klip i karike . Najbolje je sve da zamenis , a moze doci i do ostecenja radilice. Ovo ti pricam iz licnog iskustva . Menjao sam na mom starom dolmaru klip , karike , radilicu i izdrzao je samo cele dve nedelje - cilindar nije bio uredu. Tako sam dzabe puko 150 jevreja - stradao je i novi klip , i nova radilica. Sve zbog cilindra. Mozes da nabavis delove i da sam to zamenis bez potrebe da placas majstora. Izmari precnik cilindra pa kad budes kupovao klip , nemoras uzimati villagerov - mozes da kupis , kad vec menjas , nesto kvalitetnije .
    [move]Josanicka Banja Јошаничка Бања[/move]

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    485
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

...

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

dule majstor:

Koji je korak lanca na tvojoj Husqvarni,i da li je promenljiv pogonski lancanik?Pitam to jer je tvoja novija generacija testera,a ja sam pratio modele do neke 2005.god.Pozdrav!!

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Korak je 3.25 sirina kanala vodilice 1.3 . Za ovo drugo neznam . Pogledacu pa cu ti reci.

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

O.K.Pogledaj za lancanik,ako je zavaren za dobos kvacila onda je neizmenljiv i ne moze se menjati korak ni lanca ni maca.Na mojoj sam zamenio pre par god. sa .325 na 3/8,jer sam imao par lanaca sa tim krakom i nov mac(vrh je bio 3/8.Treba to da saznam kako ja na svakih 10ak god.menjam masinu(naravno za novo),pa na prolece mozda bude prinove.To je jako bitan deo(lancanik) jer je jevtiniji nego ceo dobos,opet kazem ne znam kakve su ove novije resene

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Mislim da je u sklopu dobosa . Da nemoze da se zameni posebno. Pogledacu kad budem mogao i stavicu sliku.

Kod novijih je jako lose resena uljna pumpa . Muku imam sa tim podmazivjnjem lanca . Nikako ne podmazuje kako treba.

I ja imam nov oregonov mac 3/8 . Neznam sta je bolje. 3/25 ima dosta vise zuba. Trebalo bi da i bolje sece.

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0

@neledr:

Koji je korak na toj tvojoj dolmarki?

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

seku dobro i.325 i 3/8(naravno ostri).Sto se Husqvarne tice .325 su koristili za duzinu maca do 50cm ili 20",a 3/8 za duze vodilice.Presao sam na 3/8 kao sto sam napisao zbog rezervnog(potpuno novog)maca!Zato je dobro kad je pogonski lancanik promenljiv.Pozdrav!!!

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    58
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Malo pojasnjenje u vezi Dejan-ove zamene , postoje kvacila sa fiksnim lancnikom ( neko ga zove zvezda ) i sa promenljivim lancanikom tzv prsten. E pa taj prsten se pravi u vise koraka i velicina , koraka 3.25 , 3/8 i 404 a velicine 6 , 7 ili 8 zuba tako da nije potrebno menjati celo kvacilo nego samo prsten.

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

Upravo to
    Post je spojen: [time]1293537322[/time]

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    10
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Da dam i ja svoje misljenje,generalno kineske testere ne vrede nista ali ima jos jedan problem kod vecine i renomiranih proizvodjaca manji modeli uglavnom se rade u kini to je slucaj i sa dolmarom
    tako da je moja preporuka ako vec kupujete testeru a niste u mogucnosti da izdvojite veci iznos
    kupite polovnu testeru stihl,husqvqrnu,dolmar ili sl. nemojte se bojati da uzmete i polovnu homelite,McCuloch,partner,alpinu castor generalno vazi pravilo da ne bude mladja od desetak godina.
    Preporucujem da je kupite u nekom servisu gde cete nejverovatnije dobiti i neku garanciju.
    Ja sam do sada prodao dosta polovnih remontovanih i nisam imao nikakvih reklamacija,evo dacu za primer stihl 021 remontovana sa garancijom od 6meseci kod mene kosta 150e sto je u klasi cene kineske.Pa razmislite kad podjete da kupite novu testeru sta cete uzeti

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,109
    Zahvalio se
    160
    Downloads
    4
    Uploads
    0

potpuno se slazem

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Kod polovne se nikad nezna. Ima dobrih. Ali ko zna kakvu su mesavinu koristile. Remontovanim cesto u servisu zamene samo karike da dignu kompresiju , a onda kazu: dobra testera, malo radila , redovno odrzavana. A ono tezak krs i posle
    godinu dana strada radilica. Sta onda? Ne podrzavam kupovinu polovnih. Bolje skupiti vise love 500-700 e i uzeti novu huskvarnu ili stilku . . . Ako neko nema velike potrebe najbolji izbor mu je villager za koga su delovi i odrzavanje bas jeftini , a amaterima ce sasvim zadovoljavajuce vrsiti posao .

Na mojoj se nemoze menjati samo lancanjik vec ceo dobos kvacila.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    10
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Adresar poljoprivrednih firmi - poljolink
    Zato sam i rekao da se kupuje u servisu gde cete dobiti garanciju mozda postoji i ta varijanta zamene karika ali necete sigurno dobiti garanciju jer ako je sve ostalo lose a karike nove veruj da nece sastaviti ni mesec dana rada a kamo li godinu.Uglavnom svi mi u svojim mestima poznajemo servisere i dobro se zna kakav je ko.A i cena govori daosta o stanju tako da na primer ako ti neko nudi stihl 038
    za 200e znaj da nesto nije kako treba jer takva testera u dobrom stanju kosta 400e

Strana 36 od 265 PrvaPrva ... 2634353637384686136 ... PoslednjaPoslednja