Motorne testere

Obavezno sa tri karike klip ja sam menjao skoro i izaslo sve sa novim karburatorom 11000/karburator je 30 evra
 
@ Aca-Opel: Ova testera nema nikakvu amortizaciju, i nije ti bas zdravo koristiti takvu napravu..
Pa to joj je pored velike potrosnje jedina veca mana,ali zilav sam ja i mlad pa se ne plasim sto malo trese i izbija kamenje.Danas sam bas seko neke velike cerove,ali je nisam nosio u sumu jer me zeza crevo za mesavinu,ja sam ga nastavljao i nije to to pa moram da kupim novo.Nego ne znam da li ima za nju novo crevce da se kupi.
Na MS 290 sam poslednji put mnogo skinuo cistace pa mi sad pravi probleme,dosta trza i cim je uhvatim na kandzu u deblje drvo ona se ugusi.
 
Klip sa tri karike za 61 ? neverujem :osmeh: i taj karb od 30e mora da je kvalitetan.
Koliko ja znam sve husqvarne su pretezno sa 1karikom, ima i sa dve ali sa tri nevideh nijednu testeru a ne samo husqvarnu.
MOJA GRESKA ,bio je sa jednom karikom sad je sa dve nebitno je sad to a karburatoru nista ne hvali a veruj mi radii poprilicno ,koja je cena kod vas u kraju karburatora ako nije tajna
 
Na MS 290 sam poslednji put mnogo skinuo cistace pa mi sad pravi probleme,dosta trza i cim je uhvatim na kandzu u deblje drvo ona se ugusi.
Ako si ih mnogo skinuo,tesko da mozes da ga vise koristis,a postoji mogucnost pucanja reznog zuba jer previse ulazi u drvo,a samim tim mu se povecava otpor koji trpi i eto opasnosti.Ako je pri kraju,bolje ga zameni,to ti je prijateljski savet.
 
Bolje i da "zrtvujes" i masinski skini sve zube,jer kad se zub otkine ne postoji nacin da se zastitis.Jako je tesko bez sablona skidati cistace,moze,ali rucnom turpijom pa proba kako ide u drvo i tako nekoliko puta,sablon je ipak bolje i sigurnije resenje.
 
Sablon nemam.Uvek sam skidao rucno od prilike,ali po malo,pa ako nije dovoljno naknadno skinem jos.Sad me natera neki djavo pa zapucam kao blesav,a nisam imao kuci drva da probam i zajebem stvar.Samo da ne pukne zub ili ne dao Bog lanac.
 
Veruj mi da je veca opasnost zub,kada pukne lanac,hvatac ga uhvati i on ostaje tu,zub leti gde god,uglavnom napred,ali djavo niti ore niti kopa,neki odbitak i eto sr..
 
Da li Tomos Husqvarna 61 FF ima amortizere ? Valja li to šta ? Ima komšija dobro očuvanu ali traži 150 eu .Vredi li ona toliko ?
 
Da, ako je dobro ocuvana, vredi 150e. To je odlicna testera sto se tice cena/kvalitet. Ima oko 4hp sto je sasvim dovoljno za sve polu profi stvari da odradi.
Da nemam testeru, nju bih jurio da kupim.
 
E oko ovoga se slazem. Tezina joj nije dobra strana. Mislim da ima oko 8kg sa punim rezervoarom goriva i ulja. Tako da, da dodam, dobra je za par dana godisnje jer moze da savlada velika stabla i da zavrsi posao ali za cestu upotrebu nije preporucljivo, pogotovo sto treba dodati cenu od svega 2-3 metra kubnih drva i eto testere iste snage a lakse za rad.
 
Da li Tomos Husqvarna 61 FF ima amortizere ? Valja li to šta ? Ima komšija dobro očuvanu ali traži 150 eu .Vredi li ona toliko ?
Ima amortizere,i kao sto rekose kolege vredi te pare,ali da je ocuvana u svakom pogledu,jer bilo kakva ulaganja u nju te dovode do cene novijih,a samim tim i laksih modela.
 
Evo juce me zove kum i kaze otiso u planinu da sprema drva,a MS 290 zatajila.Nosili je u servis koji je na nadmorskoj visini recimo 400m i kad su otisli na oko 1000m nadmorske visine ona ne daje znake zivota.Prestelovan joj karburator na licu mesta,ali izgleda da su razajeli navoji na sravcicima i posle 5 min rada ona se rasteluje.I ja sinoc po kuma na licu mesta i zovemo servis za nov karb i kaze 50e za nju.Meni palo na pamet da je steluje na licu mesta i da zalepimo sa dvokomponentnim lepkom,ali ne znam koliko je pametno.
 
Ako je sve tako kao sto pises (nemam razloga da ne verujem),moze sa lepkom,ali ne mora dvokomponentnim,moze i obican sintelan,samo se saceka malo,jer zasto ne pokusati neki zbudz jer 50e nije malo,pa ako uspe, uspe.Ali meni je to dosta redak "kvar",jer sve dizne bi trebale da imaju oprugu koja sprecava odvijanje u toku rada,vibracija
 
Pa juce bas kad sam pisao ovde na forumu on me zove i posle toga sam ja iso za njega da ne spusta traktor iz planine,Ja se nisam setio da pogledam te dizne,tako da ne znam u kakvom su stanju te opruge i jel ih uopste ima na diznama.Ne znam ako je moguce da one ispadu mozda su ispale pa da ga zovem da mu kazem da to proveri da ne baca dzabe 50e.Na tom mestu ima jos oko 700m drva da sece pa nije problem da je tu nasteluje i zalepi srafcice jer nece biti potrebno vise da je steluje dok je u toj sumi.
 
Na ms 290 se ugradjuje Zama karb. i na slici se vide te opruge na diznama

zama.jpg
 
Nazad
Vrh