Motorne testere

Meni skoro jedan serviser reče mrtav ozbiljan: "Blago ovima sa Vilagerima nikad ne moraju da menjaju lance". Rekoh što jesu li toliko dobri lanci? Ma nije, kaže, nego ne dočeka testera nikad
 
Piše da je Stihl, ali nešto mi previše lepo izgleda za te novce. Nego jel se može kupiti polovna testera do 10 000 din u ok stanju?
 
Cini mi se da je kinez, ali i moze da posluzi - ne razumem se bas. Ne lici na stihl (korisim stihl).
Rodjak je kupio za 10000 stihl 180 (milim da je oznaka ms), i radi savrseno. Naravno da nije nov bio... nalateo je covek, pa je kupio poprilicno za sitno pare pravu stvar.
 
Nije to stihl, kod njih oznaka ide 0xx za starije i MSxxx za novije testere.
To je kinesko smeće koje u stanju kakvom jeste (polovno, korišteno) vrijedi maksimalno 20-30 evra.

Tetak je kupio takvu novu za pedesetak evra čini mi se, jednom isjekli desetak metara drva i drugi put nakon 3-4 crkla. Jeftinije bilo da kao i dotad plati ljudima koji sijeku nego da se smara radeći i nervira zašto neće da upali.
 
To mi je najgore, samo da ne naletim na nekog kineza. Ipak mi sledi čitanje cele teme, koja je baš obimna, pa će tek onda uslediti kupovina.
 
Evo jedan link o tim testerama.

http://ekstratestera.rs/program/stihl/stihl-falsifikat/

Koju god da budeš kupovao dobro otvori oči i sve pregledaj. Nije bitno samo da može upaliti već i da radi u svim pozicijama, da je podmazivanje lanca ispravno, vodilica i lanac da nisu istrošeni (ako jesu pregovaraj o cijeni jer ih moraš mijenjati). Ostale sitnice (filteri goriva i vazduha, uže, amortizeri, čepovi rezervoara, crijeva) iako nisu neki katastrofalni problemi u pitanju mogu koštati 10-15 evra na kraju pa malo gledaj da i tu koji dinar uštineš. :ppozdrav:
 
Meni skoro jedan serviser reče mrtav ozbiljan: "Blago ovima sa Vilagerima nikad ne moraju da menjaju lance". Rekoh što jesu li toliko dobri lanci? Ma nije, kaže, nego ne dočeka testera nikad

Velika vecina majstora kod nas je u fazonu ,, Ko ti je ovo radio pre mene, nista to ne valja, treba ovako'' Tako da te njihove opaske da nesto nista ne valja treba uzimati sa rezervom.
Ja imam njihovu kosilicu, dobra je, a testeru sam ja zeznuo jer sam previse vukao kanap, ima kraci hod!
Da su Stihl i Husquarna bolji je potvrdjeno godinama , a sad nesto okarakterisati kao totalno smece je u najmanju ruku neprofesionalno.
 
Moja masina je Dolmar 112, 25 godina stara, Made in West Germany :) Hoce da zeza u poslednje vreme, godine su to,ali jos uvek sluzi za kucne potrebe. E sad, imam jednu nedoumicu: kada skinem kabl sa svecice i cimnem kanap, varnica skace sa elektronike na masu (kroz izolaciju-kuciste elektronike). Da li sme tu da baca varnicu, tj. da probija kroz izolaciju?
 
Pa nisam neki strucnjak, ali i meni je to bilo sumnjivo. Da nije napukla izolacija? Po meni ne bi smeo da probija ako je izolacija citava. Moram da skinem poklopac i da pogledam da slucajno ne baca na masu u radu na visim brojevima obrtaja. Desava mi se po nekad da lepo radi na leru, ali kad stisnem gas da naglo padne broj obrtaja ili se ugasi.
 
Pozdrav.
Prijatelju na Tomos 61 otisao klip i karike. Zamolio me da mu na internetu pronadjem klip i narucim, pa da je popravi. Da li je to ista testera kao Husqvarna 61 jer sam za nju nasao klip, pa me interesuje ima li kakve razlike izmedju te 2 testere?
 
Pre par dana sastavljena i upaljena stara raga,sece kao zmaj.Ima jos neke sitnice da se srede i ako ne iskrsne neki problem verujem da cu ponovo da se vratim na nju.Malopre je isprobao otac u nekoj cerovini i ne moze da je ugusi,znaci ostar lanac i samo brise.Inace na njenoj plocici pise Tomos-Husqvarna 650.
 
Nazad
Vrh