Motorne testere

Samo treba znati raditi sa testerom i biti strucnjak...ovo je pravi primer kako je drvo moglo svugde drugde da padne ali ga covek usmerio bez greske

Tree-falls-on-car-11.jpg
 
Evo ja to nikad nisam odvijao
Kod Brkin je završila 038
Imao sam slucajno 048 i 076 nikad nisam skidao
Evo već 7 l goriva sam potrošio sa 170 I radi ko sat

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Дали треба подешавати тестеру мс 180 код мене је 3-год купљена нова,ради лепо све нормално,направи годишње 10-15м дрва која су њен залогај?Никад ништа није дирано.
 
Husqvarna 350
Pre nekoliko dana sam je nosio kod majstora,on zamenio membrane i neko crevo gde je puštala gorivo. Doneo je,radila odlično jedan dan. Sledećeg dana neće da primi gas. Lepo i lako upali,radi na leru. Skinem filter u rezervoaru,produvam malo(mada nije izgledalo da je prljav),vratim,upalim,opet isto. Skinem filter,probam bez njega,opet neće. Šta može biti problem?
 
Znaci ona pali i radi na leru ali kad hoces da nesto iseces ugasi se? dali se sama ugasi kad je ostavis da radi 20-30 sekundi na leru?
 
Bude malo dima i oseća se kad je "prevarim" pa primi malo gas. Ali to je sve na kratko. Ne mogu za to vreme da presečem drvo ni 5-6 cm debljine.
 
Ja pretpostavljam da sto zamenjene membrane sigurno i karburator ocistio,obicno kad treba da je vagas da primi gas fali malo goriva-kad joj naglo das a ona kao da zastane pa ponovo da bi povukla,tipa kad dobiva nesto vise nego sto treba moze da radi dobro ali kad je nagnes na stranu pocne da menja zvuk i polako da se gasi...ima 3 rupe za podesavanje karburatora?
 
Da,tako otprilike se ponaša. Ne znam koliko ima rupa za podešavanje ::sramota:: ništa ja oko nje nisam radio osim oko lanca,sipanja goriva i ulja i povremenog čišćenja i izduvavanja.
 
Nista ne brini sutra ces vec da mozes da seces sta hoces,majstor bi video da ima neki kvar ili nesto sto treba popraviti,nadji gde pise L,nezno zavij skroz dok stane i onda obelezi nekim flomasterom na kucistu testere i srafcigeru 2 crtice i onda odvij tacno 1 pun krug unazat da se poklope crte.Pre paljenja izduvaj filter vazduha da bude skroz cist,da ima preko pola rezervoara goriva ili ga napuni skroz,upali testeru i ako pocne da mnogo brzo obrce lanac T gde je obelezeno odvi da ga zaustavis i ostavi je da se radno zagreje,kad se zagreje zavij T da pocne na ler sama da obrce lanac pa polako odvijaj da ga zaustavis da miruje-u svakom slucaju mora da miruje ali gledaj da namestis gde imas najbolji odziv gasa a da je miran lanac.
 
Ma nista,posle ces da mi kazes kako radi jer husqvarna za nju navodi 1krug L-1krug H odvijeno od skroz zavijenog ali H nebih dirao bez preke potrebe nju tek ako sporo sece ili se gusi u seku-kod nje ne sme greska jer testera ostane bez podmazivanje i moze da zariba.
 
Meni se već 2x odvrnulo kvačilo i magnet u radu... Zategnuo sam ga koliko sam mogao ali opet se odvrnulo nakon 1m drva... Ima li neki razlog zbog čega se to dešava? Bojim se jače dotezati da ne izvrnem navoj na radilici...

Послато са TA-1020 уз помоћ Тапатока

odvrnulo se kvacilo jel nije bilo dovoljno stegnuto...ne postoji drugi razlog.... kad se zateze kvacilo skine se dekla za paljenje...blokira klip i zategne muski...za navoj od 10mm koji je na kinezu treba dosta snage da se otkine...to svakako ne mozete uraditi rucno...druga stvar...imate li alat za odvijanje kvacila...bez alata je tesko zavrniti dobro...
dekla paljenja se skine jer je na kvacilu kontra navoj i kako se okrece radilica u kontra smeru pipci,cape,petlici kace o kotur kanapa i moze doci do pucanja kanapa,kotura ili same dekle...



Husqvarna 350
Pre nekoliko dana sam je nosio kod majstora,on zamenio membrane i neko crevo gde je puštala gorivo. Doneo je,radila odlično jedan dan. Sledećeg dana neće da primi gas. Lepo i lako upali,radi na leru. Skinem filter u rezervoaru,produvam malo(mada nije izgledalo da je prljav),vratim,upalim,opet isto. Skinem filter,probam bez njega,opet neće. Šta može biti problem?

nemojte samo dirati...odnesite je ponovo kod majstora i pozalite se na problem...verujem da ce majstor resiti problem
svako stelovanje bez aparature pre ili kasnije dovodi do zaribavanja testere..pogotovo testere husqvarna serije 3...340 345 350 357 359...te testere su jako osetljive na karburaciju,gorivo,vakunometriju....brzo zalepi klip

grunt-
skines filter vazduha i njegovo kuciste(gedora 8 ) kuciste operes u benzinu a leptir sauha probas da dotegnes...spakujes sve nazad i miran..
na tim testeramo hoce da se odvrne srafic leptira..srafic zavrsi u cilindru i onda karamba..preventivno prekontrolisi...
 
Nazad
Vrh