Motorne testere

Bezrepipele, nisi crna ovca, ne brini nista. Postavljao je Ichbinmilan slike MS 180 koja je isto bukvalno kao nova, ali mnogo mladja ot tvoje 61-inice.

FpcX1QO.jpg


Dve godine stara, isekla je pola od toga što je ta H61 za svoj vek do sada. :osmeh: Nikakav problem. Još uvek je u garanciji, do kraja godine.
 
480 je mnogo stara testera, ali i skoro neunistiva. Ta neunistivost je ostvarena sporohodnoscu, pa zato u radu izgleda lijena. Ali je u drvetu nemozes zaustaviti.
Moze se dobiti na brzini agresivnijim ostrenjem, jer ona moze da nosi..
 
Pitao sam nedavno za savet za kupovinu motorke i pošto kontam da je bolje da vas poslušam, našao sam MS 180 polovnu za 100eu, kaže mi kolega da je u odličnom stanju, u sredu bih trebao da idem da je vidim i ako Bog da pazarim.
Imate li neki savet na šta da obratim pažnju?
 
Sa strane gde je lancanik skini deklu i lanac i uhvati osovinu prstima i probaj da je gore dole mrdas,nebi trebalo da ima nikakav rad(Posto je sa te strane najopterecenije).Nesto kao kad podignes tocak na auto i rukama proveris kakav je lezaj tocka,samo ovde proveravas lezajeve radilice.

Inace kad sam proveravao koliko je dobra svecica,sacekao sam da padne mrak-ugasio svetlo u sobi i naravno naslonio svecicu na cilindar i gledao boju,debljinu varnice i kako skace...ta na njoj je bila dosta sitna i ne najbolje boje,stavio drugu i ona pokazala veliku krupnu varnicu plave boje kao gromce i skace lepo ne trazi precice i tu ostavio na testeri.
 
Poslednja izmena:
Prvo kad odes da je vidis pipni je po poklopcu proveri da nije neposredno pred tvoj dolazak paljena.
Ako je topla znaci da teze pali i da je spremao za pregled.
Hladno paljenje -trebala bi da posle sestog -sedmog povlacenja da znak paljenja , ako joj treba vise od deset nije OK.
Kad je upalis nek odradi pola minuta-minut da se zagreje i smiri na ler -gas ,na leru treba da ima takt kao da odbrojava i ne sme da okrece lanac na ler-gasu.
Posle toga isturiraj je negde do sredine gasa ,treba da normalno prima gas bez zadrske ,u rukama joj izmenjaj polozaj -mac na dole ,mac na gore i postrance na obe strane ,pri menjaju polozaja ne sme primetno da menja zvuk.
Normalno pogledaj da nema neka veca fizicka ostecenja i kako baca ulje na lanac.
 
Pitanje za bolje upoznate,u pitanju je testera h435 potrebno ju je malo nastelovati,ali nema alata...nosam je po autu danas od majstora do majstora niko nema alat za stelovanje,jel mora ici u servis posto racunam oni moraju imati? Ima li gde da se kupi?
 
Pitanje za bolje upoznate,u pitanju je testera h435 potrebno ju je malo nastelovati,ali nema alata...nosam je po autu danas od majstora do majstora niko nema alat za stelovanje,jel mora ici u servis posto racunam oni moraju imati? Ima li gde da se kupi?

Svima si nosio tu testeru a meni nisi....C.c.c...za srce si me ujeo:osmeh:
 
Evo ovako bi trebala da radi kad se pravilno nasteluje https://www.youtube.com/watch?v=WDsCF21ZDiY kad je zario u drvo ima konstantan zvuk bez prekidanja tj nije bogata u seku a u 17-sekundi kad je `podigao` iz seka culo se pucketanje i prekidanje jer je dovoljno bogato nastelovano_Onaj zvuk od 5-sekunde pre spustanja u drvo je kako zelis da bude nastelovani visoki obr.
 
Pitanje za bolje upoznate,u pitanju je testera h435 potrebno ju je malo nastelovati,ali nema alata...nosam je po autu danas od majstora do majstora niko nema alat za stelovanje,jel mora ici u servis posto racunam oni moraju imati? Ima li gde da se kupi?

Ovlasteni servisi imaju te alate..oni su u obavezi da ih imaju..namerno je i napravljeno tako da ne moze svako da dira po karburatoru....e sad u zavisnosti kakvi su srafici moze da se napravi alat....ako su sa sitnim zubima onda bakarno crevo od auto kocnica resava problem.... ako je zasecen krug onda moze cevcica od termostata bojlera recimo itd...bitno je izvrnuti srafice napolje...te ih onda bonsekom/brusilicom zaseci po sredinu glave i onda moze klasicni mali srafciger ....
ja koliko godina radim testere jos ih nisam kupio niti nameravam...a vama koji cete jednom u tri godine pipnuti sigurno nisu potrebni...

Veoma bitna stvar pre svakog stelovanja je proveriti par parametara.....kompresiju,varnicu,zaptivenost motora,stanje karburatora(membrane,ventil,detaljno ciscenje) i filtera gorivo/vazduh...kad se utvrdi da je to u redu....onda se pali,zagreva i steluje uz merac obrtaja....


ms381 je odlicna testera ali se 361 pokazala jos vatrenijom..a malo jeftinija
 
Zdravo svima! Nasao sam jedan stihl 024, vlasnik kaze da je testera nova presekla ja samo 1m i tako stajala 25 godina. U subotu idem da je pogledam, recite mi na sta bi trebalo da obratim paznju jer je motorka dugo stajala. Ne bih da bacam pre bezveze.
 
Ako je nova, a stajala 25 godina, verovatno je neces ni upaliti bez bar 'malog servisa'.
Bolje pozovi nekog sa iskustvom, jer ti mi tesko mozemo dati precizne instrukcije.
Ako je jeftino i tako novo , a cena povoljna, uzimaj i kasnije malo ulozi u crevca, membrane itd..
Inace, radi se o profi masini, sa kojom nema greske.
 
Nazad
Vrh