Motorne testere

Zato sam se razmisljao. Kupio sam od njega motornu kosacicu pre dva dana, pa bi meni ovu testeru dao za nekih 160e. Malte ne kao polovna ms 211

- - - - - - - - - -

2001. je izašla poslednja serija 026 oznake...Čak i te sa 026 postoje sa dve pločica na haubi:
Metalna ( od početka do 1990.)
Plastična (od 1990 do 2001.)

Sad sam pitao. Kaze da pise na plocici kocnice lanca da je 1998 godiste, sto ne odgovara po ovoj tabeli. Mozda i nije tako "cista" kako izgleda.
 
Cestitam i neka dobro sluzi.
A sta li bese sa Alenovom H 550 XP?
Aco nisam imao vremena da fotkam motorku i kacim. Stigla je motorka, utisci su za sad ocekivano dobri. Ima dobar rad, brza je, i mnogo lakse raditi sa njom naspram stihl 034 jer se na husqvarnoj ne osecaju bukvalno nikakve vibracije do se radi i jako lepo lezi u ruci. Ali isekao sam mozda tek 10ak metara i to u trku nesto. Kad krene ozbiljnija seca bice slika. I da, husqvarna 555

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ocigledno je najpametnije kupiti novu. I ne boli te glava.
Ja je tek sada definitivno necu uzeti. To bi mi bila cetvrta testera.
 
Pre bih reko da je mozda samo kocnica menjana jer ona najlakse strada. Ovako na izgled vidim da je sve kao MS 260. Imam 026 iz '90. godine i primetne su razlike.
 
Ovo je ili vrlo rana 260 ili prepakovana 026.
U to vreme su bile potpuno identične.
Ms260 je tokom prodajnog veka imala 3 faceliftinga na haubama. Najnovija je imala dosta reljefnu gornju stranu haube.
Takođe, unutrašnjost je imala razlika.
Tako je 260 dobila podešljivu jaču uljnu pumpu(moguće ugraditi i na 026), kao i klip 44,7 vs 44 koji je na 026..
Po meni su 026 bolje odrađene, ali imaju tu slabiju uljnu pumpu..
To je jedna od tri najuspelije Stihl testere(026, 036, 064)..
 
Teško testera te snage može pristojno terati više od 35cm. Poredim, recimo sa ms260 koja je 3,5ks, a sve preko 37cm joj nije slatko.
Ja sam 026 koristio sa mačem 33 cm i tu je radila zaista komotno.

Danas sam uzeo za mog Ole-a nov mač Oregon pro-lite 33cm i skratio lanac sa 36zuba na 28 sad bi trebala da radi lako i bez nekog opterećenja
 
H365 Imao sam je nekoliko godina...kupljena nova i radila BEZ IJEDNOG kvara.Prodata čoveku koji se bavi profi sečom drva,zvao posle 3 meseca da mi se zahvali.H365 je odavno proverena mašina na svim poljima, jednostavno, neuništiva.
 
Stihl Ms 361 jako dobra motorka,kod mene je dvije godine i usjekla je sigurno preko dvije hiljade metara a možda i više jer bavimo se profesionalno šumom,jedini kvar je bio auspuh,od velike temperature je progorio i onda je stavljen nov i nikakvih više problema.
 
Zar nije bilo govora ovde na forumu da su bolje oznake koje se zavrsavaju sa 0 umesto sa 1 sto se tice stihl-a? Ovo je jedino mesto gde sam to mogao da procitam.

p.s. Jedno pocetnicko pitanje: Kada upalite skroz hladnu testeru, blago zagrejete itd, i onda dajete gas dal zbog stelovanja ili zbog zagrevanja i provere da li baca ulje, da li se pri toj radnji zagreje mac i lanac ili ne bi smelo to da se desi?
 
Pa ono bi trebalo da se greju jer ima trenja između lanca i maca, takođe Mac služi i kao dodatni skidac toplote sa motora.
Eko se bas greje onda proveri ulje, da li baca uljna pumpa, ili promeni ulje, možda je ono "posno" pa iako baca ne podmazuje kako treba lanac.
 
Po mom mišljenju kod Stihla su bitniji oni prvi brojevi kao 360,361,362.Prijatelj je imao Husqvarnu jedno vrijeme i bila je to dobra motorka ali onda se nešto stalno počela kvariti i onda je kupio novu Ms 361.

A vodilica i lanac se moraju malo zagrijati ako dugo radi motorka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh