Motorne testere

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.415
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Kako nismo do sada imali slicnu temu evo jedne,svako bolje domacinstvo ima neku motorku bar da okrci medju na njivi i vocnjak,ako vec ne ide u sumu.
Dakle koja marka,cena,velicina...

Tema je otvorena po predlogu clana "BP"
 
Imam tomos mislim 61,ali na svaki deo pise huskvarna sem nalepnice tomos.Zadnjih godina skoro nista neradi.Treba je nov lanac i mac ,kupljena je jos 87 ali radi.
 
ja imam stihl 009 ona mala.ne znam koliko je mac...
u glavnom nikad je ne bismo kupili da to nije bila motorka pokojnog brice(znate one price jedan brica u selu nema dece....ocuvano) platili je skoro ko novu,u glavnom nista ne radi samo kad treba vocnjak malo srediti a u sumi radi kao pomocna posto nismo veste drvosece za rusenje
 
009 ima mač od 28 cm, imam je i ja. Za moje potrebe savim dobra. Kupljena je polovna pre 15-tak godina.
 
Hvala North ARMY sto je prihvatio predlog teme.

Elem, ljudi, interesuje me sta mislite o ovim jeftinim motorkama kratkog macha tipa Womax WKS900 ili Varo Garden POW, Vilager... ? Imam potrebu da oborim stablo u zabranu (nisu veca od 20-30cm dijametar), da ga okratim, da rascistim malo po imanju... Znaci, ne neki intenzivan rad, vec cisto da ne zavisim od dobre volje komsija. Jedni kazu da su to OK testere, drugi da rade rezervoar-dva pa mozes da ih bacis. Ima li neko licno iskustvo iz prve ili druge ruke (od komsija, rodjaka...). Cene im se krecu od 10.000-15.000 donara sto je dostupno za nabavku, ali, niko ne baca pare bezveze, pa necu ni ja pre nego se sa vama konsultujem.

p.s.

Ne interesujuju me profesionalne testere jer u sumi godisnje provedem dan-dva, i po imanju isto tako...

Elektricne mi se dopadaju, ali jos nisam video da iko vuce motalicu po zabranu.... he he he
 
imam ja Vilager VGS 24. mac 45 cm, 2,4 ks motor. dali smo ta nju oko 15000. u sustini tako za neke sitnije poslove po kuci nije losa,jedina mana je lanac napravnjen od nekog matrijala šklj klase pa se strahovito brzo tupi, pa smo ga promenili sa nekim kvalitetnijim i sad je ok.
 
Imam 2 motorke u sumu ne idem ali zatrebaju s vremena na vreme da se obori neko drvo,isece i presece.Stihl 070 7 konjica ceo dan sa njom i mozes komotno na godisnji odmor i Tomos husqvarna mala i laka.
 
Tomos husqvarna 266 , 7ks , mač 54 ,profi verzija sa grejačima za ruke , starija od 20 godinica al nema šta ne može , vredi svaku paru :cool:. Mana što je sa punim rezervoarima teška oko 11kg , al je ne bi menjao ni za šta.
Električna BlackDeker 1300W,mač 30 , još starija od Tomosa , al radi dobro. Mana nema uljnu pumpu nego mora da se druka rukom.Radi ponekad kući sečenje na gomili , ali retko.Uglavnom se koristi za grede , letve , daske...
Jeftinije nisam probao , al meračim i ja Viladžera od 15000 , zbog težine (laka je u ruci ) pa bi uzeo da deca mogu lakše da seckaju kući , ali sve čekam da neko ko je probao kaže vredi li to nešto.
 
Osim @meshtro jos se nije javio niko od vlasnika "niskobudzetnih" testera. Villager, gledao sam za njihove druge proizvode, vazi za dobar izbor (odnos cena-kvalitet). Cekamo jos @bilja&dragan. Valjda cemo dobiti i komentare kako da postupimo. Ovi sto imaju "stilke" i husqvarne ne moraju da ih dalje hvale - znamo i mi da su odlicne, nego, sta je sa ovim "takshim"?
 
Od Villager-a nemam testeru, ali imam trimer i pumpu za vodu. Za sada nije bilo problema.
 
Nazad
Vrh