Zimsko Prskanje

ja nisam nista prskao, radim nekih 150 stabala (visnja, sljiva i jabuka ) ali nikako da se spoje bar 3 lepa dana bez vetra. Sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Pazi sad vec je proslo ovo zimsko ali prskanje u cvet ne Smes da propustis ako hoces da beres nesto
 
Ma da to se podrazumeva, valjda ce tada da se sredi malo vreme, posto vetar pravi problem vocnjaci su u podnozju planine a prskam ledjnom prskalicom pa treba malo vremena da se isprskaju 150 stabla.
 
Ujutru počinjemo sa zaštitom šljive, vetar u mom kraju po prognozi ne bi trebao da prelazi 1 m/s, temperatura bi trebala da bude u opsegu od 5 do 9 C, bez kiše nekih 30h, sasvim dovoljno, e sad.... :osmeh:

 
Da li ste krenuli sa zimskim prskanjem i kojim obično preparatima?
Ja za sada koristim samo plavo ulje. U pitanju su jabuke i kruške i par stabala kajsije.
Veliki pozdrav
 
Zimsko prskanje preparatima tipa plavo ulje radi se februar, mart, april a pre kretanja vegetacije ko kako stigne i zavisi od uslova vremenskih
a sada se radi jesenje plavo prskanje preparatima na bazi bakra.mada je još rano još nije opalo ni 10% lišća bar na onim dobro zaštićenim voćnacima. a još ni mraza nije bilo da to lepo opadne da ostanu čiste grane jer nema svrhe raditi ako ima lišća
 
Ima vremena samo mene jos uvek interesuje da li treba koristiti insekticide u kajsijaru.Mislim da je to bacanje para,kod mene nema nikakvih insekata a a i plod kajsije ne napadaju insekti.Cemu onda davanje za crveno ili plavo ulje 9oo dinara za litru ako nema razloga.Ja cu ove godine samo bakar na prolece (jesen) i zastita zbog monilije.Sta mislite?Mnogo njih koji imaju kajsije ne koriste uopste nista na bazi insekticida jer nema potrebe.Nije to jabuka,sljiva ili kruska pa stalno prskaj.
 
negdje sam procitao ko dobro je okupat ih sad pa posle opet krajem februara ponovit zato reko da priupitam..
 
Poslednja izmena od urednika:
данас сам добио поруку од хемиске куће где препоручују прсканје фунгураном 4 л 1000л воде да би се одлозило кретанје пуполјака на коштичавом воћу шта мислите о томе
 
Nazad
Vrh