Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Betanal am new pakovanje od 5l, cena oko 2200 dinara litar. maxxpro 2840 dinara litar. Oko 40.000 dinara izadje maxxpro paket, kupovinom odvojenih komponenti. Jeftinije oko 7.000 u odnosu na cenu koju je postavio ranije jedan kolega repar.
 
Za vikend sam odradio prvi tretman sa AM-11 1 lit i Goltix-om takođe 1 lit po hektaru sa utroškom vode 150 lit/ha.
 
Zasto niko od Vas ne koristi u repi Dual gold, nego idete folijarno na korove kasnije?Ja koristim Dual u cvekli i imam cistu parcelu narednih 6 meseci, takodje i u kukuruzu.Herbicidi na bazi betanala i goltix ipak imaju malo fitotoksicno delovanje, odnosno hoce da zadrze biljke u porastu sigurnih 10 dana, a takodje i cena im je mnogo visa u odnosu na vec pomenuti Dual???
 
Zanimljivo pitanje. Niko to ne radi, pa nisam hteo prvi da to probam, ali ima jos jedna bojazan. Sta ako ne uspe, pa moram svakako ici sa Betanalom+Goltix. Onda BOLE ta cena hemije.

p.s. Gledam specifikaciju za Dual gold i ne vidim da suzbija abutilon. Ako ne suzbija abutilon onda nije zanimljiv. To je problem kako resiti.
 
Ja sam gadgod radio na crno sa FRONTIER,počistilo sve "mekane" u klijancu,a zbog onih tvrđih poput čička,palamide,abutilona,... opet trebalo sve i na zeleno ful extra u koloru,tako da nisam za crno,osim ako je baš jeftino,kao npr.generik Sencora u soji,koji košta smešno,skida prilično,a BEZBEDAN skroz,i za soju,i za naredni usev,pa i u no-tillu,samo treba paziti na humus i na doze
 
Ni Betanal ni Goltix a ni Lontrel nisu svemoguci, prosle godine mi u cvekli problem pravila lubenicarka njivska, nije mogla da se unisti, pa sam na kraju morao da angazujem kopace.Pyramin turbo je glavni za nju , ali nazalost ga nema u prodaji.

@bojcetic, mislim da treba da suzbija lipicu.
@mindjusar, za palamidu je zakon Lontrel 100, dejstvo se vidi nakon 2 dana, da li si ga nekada probao?
 
Nazad
Vrh