Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Gledao sam tu repu, ok je. Bese arcas, merlose i tajfun ili senator?
 
Sa čime prskate protiv ambrozije i abutilona da su vam repe tako čiste !? U biti protiv svih trava.
 
Safari jeste skup, ali vredi. Betanal idem sa smanjenom dozom, a Lontrel ako ima palamide i 1.5l/ha:osmeh: Goltix samo ako moram.
 
Ja sam isao 17g po lancu safarija,betanal 0.6 ...goldtix sam isao u drugom prskanju..a u oba sam stavljao I hemoklop..al zato cista njiva.. da vas pitam,u prvom prskanju sam ubacio slavol,u trecem fertileader da li ubaciti sa sferom sada I bormax?..prskam cim moze da se udje u njivu..ima malo tackica..
 
Bojčetić@
U pravu si potpuno kada je repa inficirana ,kao ova što je Sava stavio ,cerkospora će da napreduje po svakakvim uslovima i sama repa nemože ozdraviti i da smrzne.Ja sam govorio o zdravoj repi i vremenskim prilikama zadnjih 20 dana.Od nedelje do danas u Šajkašu je palo malo manje od 100l m2:ppozdrav:

Da još jednom dematujem sam sebe(rekao sam da nisam neki stručnjak ) ona parcela što sam mislo da neću prskati protv cerkospore obolela dok nisam bio tu,i to opasno.Hitno prskana 28.7 ali biće posledica.One koje su prskane 17.7 takođe omau infekciju i u nedelju drugi tretman.Pouka za ubuduće zaštita preventivno da ne boli glava
 
Večeras završen drugi tretman od cerkospore. Ni na jednoj parceli mi nije prošlo više od 16 dana izmđu dva tretmana i za sada nema oboljenja. Sldeći tretman ponovo za 15-ak dana Duet-ultra 0,6/ha.
 
Prvi je rađen 28.juna Sphere,drugi 18.jula Bravo + Rias
Kad je ovako pogodno za cerkosporu(i više od toga) negleda se koliko dana,nego preventivno,pred ovo što ide
 
02082014212.jpg

02082014214.jpg

02082014213.jpg
 
Nazad
Vrh