Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Hvala na komplimentu kolega! Bili ste u toku sa svim agrotehničkim merama,prema tome nema tajni! Ulog jeste bio malo jači,i jesmo se i malo više naradili,ali je rezultat prija očima (a i duši) i na parcelama i na papiru :ppozdrav:
 
Ne bih da budem skeptican ali bas bi voleo da vidim to i na papiru, ovde u senti ni 14% ne dostize digestija .....samo prjavstina, da nisu tamo kod tebe ovo zamenili.....:haha:,:haha:,
 
Skeniraću,kad ugrabim,za neverne Tome! Evo par slika iz vađenja

Picture2822.jpg


Picture2821.jpg


Picture2819.jpg


evo i jedne "prosečne" repe

Picture2818.jpg


repa je vađena 30.9.-2.10.
 
Poslednja izmena:
Imali su i kod nas 6.5-7v/kj prljave, "ali kad te osisaju" ostane daleko daleko manje. Ne znam napamet, ali su VRLO RETKI oni sa 4v/kj plative.
 
E onda nek pukne od ljubomore :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo još koje iz vađenja

Picture2839.jpg


evo ga TERRANOVA :

Picture2835.jpg

Picture2836.jpg


Picture2841.jpg

Picture2840.jpg

Picture2833.jpg


Picture2834.jpg


- - - - - - - - - -

Evo koje slike i sa utovara

Picture2823-1.jpg


Picture2824-1.jpg


Picture2825-1.jpg


Picture2826-1.jpg



Picture2830-1.jpg


Picture2829-2.jpg


Bilo nekad i da je bilo 25kamiona da su čekali utovar,išlo je kao podmazano

Picture2831-1.jpg


a ovo je teška artiljerija,za smotane kamiondžije,vidi se na slici kakva je bila njiva,kakav put,a svakog četvrtog je trebalo šlepati
 
Mi nemamo 25 kamiona u citavom Juznom Banatu. Sta reci, moja prizma I dalje stoji, a 17 kj je I dalje u njivi, hvata me ocaj.....
 
Mom stricu vec 15 dana stoji prizma, izvadio 15 lanaca i dobio informaciju da ni sledece nedelje se nece oterati,kaze i on sve je uradio sto je trebalo i nakraju da dodje do ovoga.
 
Cuo sam i ja tu pricu pre 7-8 dana da ce da je Kostic proda,ali nisam znao kome.Kod nas takodje ocajna situacija,a kako stoje stvari za sad vise je teoretski nemoguce da uspeju svu repu da izvuku.Trenutno u Kovinu imaju prizmu gde im je potrebno oko 700 kamiona.Raceno nam je da taj maus odatle nece da se pomera dok to ne iznese a to je jos oko mesec dana.Trebao je juce ali su odlozili za subotu-nedelju da drugi maus iz Crepaje dodje u Pancevo,tamo natovari oko 600v,pa tek onda kod nas da dodje da tovari.Dnevno po jednom mausu odprilike ide po 15 kamiona samo za J.Banat,ostale salju po Backoj.

- - - - - - - - - -

Mi ovo mozemo samo da sanjamo,pogotovo ovakav utovar.
 
Nazad
Vrh