Kembridž-valjak

Meni se cini da su segmenti manjeg precnika ili se varam?
 
Clan @Sasak,misli da izmedju svakog segmenta ima veliko rastojanje,ne na mestima sklapanja valjka.
 
Pa izmedju segmenata sigurno ima 5 cm, dovoljno da ne sabija vrstu kukuruza, a kad ima i zvezdasti izmedju sabija i on i nema brega izmedju.
 
Mi smo nas brilion malo preuredili da se lakse vuce putom jer je dosta siroko kad su jos tockovi sa strane i sad izgleda ovako:
Segmenti su svi novi,obnovljen je skroz jedina je mana i greska sto nije veci fi diskova i da je jos uzi u transportu tj. bilo bi dobro kad bi ga mogla zameniti neka heva 4,5m.

20150812141503.jpg

20150812141528.jpg
 
Hocete da kazete da radi isto kao I glatki valjak?
Dajte jos savet. Posto bih sutra kupio, posto placam prevoz za sejalicu.
 
Pa sta ako ne kopira teren tj nije iz tri dela?Vukao sam ga posld setve psenice i jako lepo sitni i jos bolje nabija.Rus 82.1 nadize prednji kraj.Imas snimak na YT pa vidi.Ne mora sve da kosta ko suvo zlato i da bude kao kod gazda u selu da bi dobro radilo.Potrazi kao YTO904 valjanje zemljista.
 
Nema veze iz koliko je delova (kako ovi veliki sto im jedna baterija 4m) nego treba segmenti da zive, sto ovde nije slucaj! Otisao bi taj odavno da ima veze sa kembridzom, mada moze da odradi posao nekazem da nemoze.
 
Ovo su konskilde valci i oni izuzetno dobro odrade svoj poso. Ja ih prodajem i do sada jos se niko nije pozalio na njih. Kembridz valjak je nesto drugo. I kembridz valjak izgleda ovako , a ne onako kako ga Majevica pravi.


eg7bwk.jpg
1z1dzz8.jpg
2dkz9ex.jpg
2mcfvdk.jpg
 
Kakvi su feroccop valjci, da li ih ima neko? Ovaj mi kaze da je jedan 360 a nazubljeni segment 430mm. Da li to nesto smeta?
 
Moj valjak je takav i od njih.Imas u temi.Prvi komad proizveden kod njih od tog tipa.Lepo radi i dosta je tezak
 
Ne vadi seme napolje? Ipak je velika razlika.
Jel onaj sa vecim precnikom ima vecu rupu na osovini ili?
 
Ha,ha...da vadi seme.Mani se tih prica.Radio sam sa njim i suncokret i kukuruz i nista se nije mrdnulo ni mm.Ti veci nazubljeni segmenti imaju veliku rupu spram osovine.Imaju veliki hod i zato rade to sto rade-razbijaju grudve.
 
Koliko ti je tezak taj valjak i zbog ceka suncokret valjas jer se ne bojis da ce mu biti tvrdo i da nece nici?
 
Nazad
Vrh