Pšenica 2013/2014

Pšenica NS 40,za sad odlično izgleda nema bolesti,ako dobije još par dobrih kiša u maju biće nešto od nje.

bewtpj.jpg


efjgxg.jpg


1zq4gbd.jpg
 
Biće ako se voda povuče na vreme a ako ne onda će svo uzvrištati.Imao sam takvih situacija.Ne dao bog nikome.
 
Nema od povlacenje vode nista,kisa pada neprestano a kako su najavili sneg na Goliji krece da se topi.I meni je isto ovako poplavljeno.
 
Pa, ako se povuce brzo, a to se svi nadamo, moci ce da se oporavi, bice stete, ali ce preziveti.Za nju najgore ako je klasala, tada joj prljavstina isprlja klas i zetva je nemoguca, jer je sva prljava i ogromna je prasina prilikom vrsaja.Tako je nesto slicno bilo kod mene 2001. godine.Presla voda preko nje u junu mesecu, doveli kombajn kasnije u julu kada je se ocedilo, kombajn radi a ne vidi se sa 30 m daljine od prasine i propade nam 5 hektara psenice.Mislim da ovde ipak nece biti kao to kod mene.

Kostovicu, na slikama se vidi bager, znaci da je njiva tik uz Moravu, verujem da ce se tu, cim opadne nivo reke otvoriti nasip da bi mogla voda brzo da ode, a to je u ovakvim situacijama spas?!
 
Poslednja izmena:
Sada sam isao u obilazak Rdja hara nasim poljima,nikada je nije bilo ali sada je ima,za dva dana ako nebude kise moram nesto da preduzmem,probacu sa Impaktom ili Zamirom.bolje i to nego nista,simptomi vec postoje a zaraza se siri sve vise.
 
Danas isao da obidjem neke njive, i video sam neka zita (nisu moja) vec uveliko klasaju. Na jednoj parceli rekao bih da je u pitanju NS-s40 zbog osja, 80% klasova vec isklasano.
Steta sto nisam poneo aparat da uslikam.
Ali naicu ovih dana ponovo tuda, bice koja slika.
 
Nazad
Vrh