Pšenica 2013/2014

Zna li iko ista o psenici Baletka francuska sorta,dali ju je iko sejao i kakvi su rezultati?
 
Danas gotova sjetva u firmi, posijano nekih 200 hektara otprilike.







A ona koja je među prvima sijana je već i nikla, prskali smo je protiv korova, jer nismo stigli odmah poslije sjetve :ppozdrav:



 
Cime prskate psenicu protiv korova sad?
Za kukuruz se podrazumeva, ali u mom kraju niko ne prska psenicu protiv korova sad, vec to radimo na prolece u martu.
 
Prskamo je s herbicidom Tornado, pa uvjek prskamo odmah poslije sjetve ili ovako ćim nikne i onda smo mirni s korovima :ppozdrav:
 
jel postoji sorta psenice evgenija?

- - - - - - - - - -

I dali neko zna da li ima negde da se uzme sorta ingenio? Da je sto blize Kladovu?
 
Ne prskamo više u proljeće, sad to obavimo i to je to, neznam što se tiče ako je predusjev pšenica, mi smo sijali i prskali, gdje su predusjevi bili uljana repica, soja i kukuruz. :ppozdrav:
 
Fine slike. Kads si se vec javio da te pitam ,jeste li koristili Tenu za prskanje psenice u jesen .Ja nisam bio zadovoljan .Ostali mi ljuljevi.

- - - - - - - - - -

[video]http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/herbicidi/kontaktno-sistemicni-herbicidi/tena[/video]
 
Nazad
Vrh