IMT

Zasto mi je na prednjem desnom tocku vise potrosena polovina gume(ripne,sare) sa unutrasnje strane dok na levom tocku potrosnja gume je ravnomerna,imt 577 dv?
Verovatno se radi nekakvo podesavanje te ako je neko to radio voleo bih da to pojasni
 
Ajmo vasa misljenja,imao taj traktor ali nisam orao sa njim,bilo je to davnooo a i zemlja se utabala i promenila u medjuvremenu.Uz IMT 560 koliko coli plug najbolje lezi.
 
Ako nemoze vuci veci od 2x12 odma cu ga zapaliti:osmeh:Pa ja vucem sa 540 2x12 na 20-25cm.Inace kod nas nemoze dublje,mislim moze ali to je vec izoravanje zute ilovace za vinograd.
Valjda moze klasican 560 u dobroj kondiciji sa gumama 16,9-28 vuci 3x12coli.

Nisam napisao da je trenutno u trgovini jedan 560 stari tip sa kabinom,lomimo se jos oko cene.

- - - - - - - - - -

Komšo,IMT 560 kakav ti hoćeš može vući i 2x16 ili 3x12 :osmeh:
E to je vec ona varijanta sa S44 o kojoj smo pricali:osmeh:
 
Ako nemoze vuci veci od 2x12 odma cu ga zapaliti:osmeh:Pa ja vucem sa 540 2x12 na 20-25cm.Inace kod nas nemoze dublje,mislim moze ali to je vec izoravanje zute ilovace za vinograd.
Valjda moze klasican 560 u dobroj kondiciji sa gumama 16,9-28 vuci 3x12coli.

Nisam napisao da je trenutno u trgovini jedan 560 stari tip sa kabinom,lomimo se jos oko cene.

- - - - - - - - - -


E to je vec ona varijanta sa S44 o kojoj smo pricali:osmeh:

560 sa 3x12" može samo da ugari! Više od toga ne može. Probao sam, doduše probao sam samo prva brza, a sporohodne nisam probao (za moj pojam u sporohodnim je jako sporo za kvalitetno oranje).
 
560 sa 3x12" može samo da ugari! Više od toga ne može. Probao sam, doduše probao sam samo prva brza, a sporohodne nisam probao (za moj pojam u sporohodnim je jako sporo za kvalitetno oranje).
Znaci nista bolji i napredniji u odnosu na moj traktor i 542,549 samo sto ce vise goriva da proguta.
Ja sam naprimer orao napar sa Rakovicom 60,i ja sa 540 i burazer sa rajkom isti plug 12 coli,ja ga šišam u oranju samo tako na istu dubinu,jedina razlika je u tome sto ja potrosim 15 litara na hektar a on 25 litara.

Koliko vidim ta klasa traktora od 60-65ks je nerentabilna i nesposobna klasa traktora.
 
Znaci nista bolji i napredniji u odnosu na moj traktor i 542,549 samo sto ce vise goriva da proguta.
Ja sam naprimer orao napar sa Rakovicom 60,i ja sa 540 i burazer sa rajkom isti plug 12 coli,ja ga šišam u oranju samo tako na istu dubinu,jedina razlika je u tome sto ja potrosim 15 litara na hektar a on 25 litara.

Koliko vidim ta klasa traktora od 60-65ks je nerentabilna i nesposobna klasa traktora.
ni bih se bas slozio da su traktori od 60-65ks neentabilni. Pricaju kako 560 vili da popije malo vise nafte, ali Rakovica i nema neku veliku potrosnju. Meni imr 65 trosi 20+- 2l lozike u oranju po hektaru. Mislim da to nije mnogo, ali kad uporedis fergu koji vuce plug 10 cola i 560 (Rakovicu) koja vuce 12 ili redje 14 cola, zbog veceg ucinka dodje nekako na isto. Ali ako su plugovi isti, a snaga traktora razlicita za 20ks, zasto ne vuci sa jacim traktorom(ako vec moze) i veci plug?:ppozdrav:
 
Pa nisu rentabilni ako potrosi 20-22 litre sa plugom 12 coli i 540,542,549,univerzal i slicni potrose 15 litara sa istim plugom od 12 coli,pa cak i 539 koji vuce dve brazde potrosi do 15 litara.
Da traktor od 60-65 konja vuce 14 coli veoma lako ili 3x10 coli skidam kapu a ako se muci sa takvim plugom to za mene nije rentabilno jer 5 litara x 10 hektara je samo u oranju 50 litara+ostale operacije.

Kod nas se Rakovica 65 smatra za velikog potrosaca ali je najvise drze zbog okretnosti jer narod nevoli da mota volan,vole svi pod kocnicom da okrecu:osmeh:
Na kraju imao sam i ja 65-cu 1997 god,potrosnja je u odnosu na 540 bila za 30-40% veca.
 
Nazad
Vrh