IMT

Ja sam menjao pre 3 god, 6000 bila nova osovina.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kolega grunt, mi smo ta dva zupcanika zavarili, umesto iglicastog lezaja stavili cauru da uvati pravac i bazicnom zavarili i onfa obrusili ovaj veci da se moze budza vratiti preko njega. I eto tih 720 sto kazu. Ili kako mi volimo 540 na 1500 motora.
 
Samo lepo odradite cauru unutra da bude dobar pravac i polako okolo popikovat pa tek onda pun var. Eo moj ima vec 2000 sati tako. Jos smo na licu mrsta varili. Ja stavio krpu do lezaja i zalivo je vodom, i tako odradili.
 
Moj imt 539 je 87' god ima oko 2500 radnih sati. Ja sam prvi vlasnik. Merio sam kompresiju i na prvom klipu ima 22 a ostala dva po 24. Dosta mi dimi i ima nekako jak dim.
dobra je to komresija jesi li proveravao dizne i pumu?
kako pali na prvo paljene?
dimi uvek ili crno pod opterecenjem?
liniska ili rotaciona?
jel poceo to od jednom ili postepeno sve vise?
 
Dizne jesam ok su. Pali dobro. Dimi uvek, pumpa je rotaciona. Postepeno poceo da dimi sve vise i vise. Danas sam promenio mesta diznama i za oko 50% manje dimi.
 
Bice puno caura prrko zupcanika nece kucisze moci da se vrati, samo unutra gde je lezaj na mesto njega u zupcanik ide piksna da se to ne mrda i lepo zavariti popuniti izmedju i eo moj je zbog nekih kvarova dva puta uvrnio kardan i ugasio motor i to drzi, dakle proslo atest.
 
A kad sam ja davnih dana pisao da se to bez problema zavari jedan za drugi, više članova je pisalo da pišem gluposti, da je to budženje i da nema šanse da taj var to drži...

Poznam čovjeka koji direkt na traktoru to odrađuje bez ikakvih problema već godinama...
 
E vidiš kako je bilo meni kad sam izudar'o tastaturu da ti objasnim prednosti usporene prve brzine na Breni..... :osmeh:
 
Ima li neko predlog kako da stavim semering radilice na 540 preko onog šešira
 
Ima li neko predlog kako da stavim semering radilice na 540 preko onog šešira
Skines one opruge sto stezu semering.
Nadjes sastav i rastavis ih uvrtanjem.
Onda jednu spojis kontra uvrtanjem ali iza prirubnice radilice(sesira) i tu je ostavis.
Zagrejes semering u vodi sto vise.
Navuces ga preko "sesira".
Namestis mu prvo zadnju oprugu koja je vec tu pa prednju namestis na isti nacin spojis uvrtanjem.
onda stegnes aluminijumske polutke dugackim srafovima jednu za drugu a onda sve to zasrafis na blok da stegne semering.
To bi otprilike bio neki redosled ako mislimo na zadnji semering koji ide umesto polutki.
 
Ja sam proljetos zamijenio pletenice i evo prva zima i lije pod njim. :osmeh: Ne planiram vise da se bakcem. Nadam se da ce smanjit u ljeto.
 
Nazad
Vrh