IMT

Vi jos verujete da negde postoje originalni delovi za te traktore?Po meni to su dobre price prodavaca,nista vise.Ooodavno za njih nema "starih zaliha" (kvalitetnih)ali dobro.

Vidi, do prije dvije godine je u mom gradu bilo ispod police kardanskih vratila za sve moguce tipove IMT traktora doslovce ISPOD PULTA i kad je radjena generalka na mom 539, covjek je doslovce klekao ispod police i gurnuo ruku i izvuce vratilo van. U istoj toj trgovini je bilo i dva originalno zapakovana konusno-tanjurasta para za brenu od kojih je jedan kupio moj kolega i bio sam prisutan kad su ga raspakiravali iz one "smole". Takodjer "Ispod pulta" i bez racuna. Isao sam pitati da li je taj drugi jos tamo, kazu prodan davnih dana cim se proculo da ga imaju.

Dalje, ako je dio originalno zapakovan i konzerviran, zato ne bi bio originalan? Ne bi ti kolega vjerovao cega se sve nadje, pogotovo ovdje gdje su maha uzeli strani traktori pa za ove istocne strojeve nema nekog velikog interesa tako da se jos ponesto moze naci...

Zupcanike za mjenjac ne vjerujem da cu naci i jedan jedini originalne ali kad vec mecem par za usporenje mjenjaca iz male privrede, jbg, ide i ostalo jer drugog izbora nema. Imam tu srecu pa imam "leteci" zupcanik 1. i rikverca i reduktor koji su izvadjeni iz traktora kojem je navodno izgorila kabina pa je rastavljen i prodan u djelovima. Tako ste vi kupili 5170 za djelove, tako i ja imam kojecega i svacega sto jos moze ohoho posluziti.

Cuj, sta da mu ja radim, ovaj servis kad se odradi, traktor od posla ima duboko poorati i pripremiti nekih 30 jutara i ako mi se neke druge stvari poklope Brena bi mogla dobiti zapadnu zamjenu kao sto je i vas rogonja dobio. tako da ne racunam da cu s ovim remontom biti miran narednih 30 godina ali da sam ga terao onakvog kakav je bio, to ne bi imalo smisla.
 
Znam da su kod nas ti originali davno potroseni...Ne ocekujem da ti traje 30 godina,neka potraje bez problema do zamene i bice dobro.Ako mislis da radis sa njim,moras ga srediti da bude ispravan.Jednostavno,drugacije ne ide.
 
Ima svega iz doba ''Tite'' kod nas jos zna da dotece po neki izvor iz nekih prasnjavih magacina, sve sa inventarskim brojevima na papiricima sa kanapcicem. samo treba se desiti na pravom mestu u pravo vreme.
 
Krparit cemo dok se krpariti bude moglo ;) takva nam je sudbina, ocito... Dal sa starim prasnavim "Titinom" djelovima ili cijim god, dok god netko proizvodi, mi cemo se voziti ;)

Gledam da dobijem sto bolje mogu jer ipak ga sredjujem za sebe i da meni radi. Ako sve ne prodje po planu, Brena ima da kod mene radi jos duuugo, duuuugo ;)
 
RUEN delovi vaze za kvalitetne, a imam kontakte sa njima i rade 'prilicno' ozbiljno i dalje.
Jos ako je ta stara zaliha, i sa tom finom cenom, to nikako nebi trebalo biti lose.
 
Da tako jednom prilikom iz luke Rijeka bačeno alanserei i ostali rezervni dijelovi iz skladišta od torpeda , imt i sličnih.
Brat zakasnio poslije toga 577 jedan , malko dalje bacili u metis .
Mi htjeli da ga otkupimo nisu dali .
 
IMT je imao svoju liniju masina za ozubljenje i radio je sve svoje zupcanike. Ruen nikada nije bio prva ugradnja vec iskljucivo (dobar) rezervni deo..

PUNO HVALA za ovu informaciju... Sad se imam cime cjenkati ;) S kim god sam pricao, svi hvale RUEN kao vrhunske zupcanike i netko je ocito "bubnuo" da je to prva ugradnja i svi prihvatili kao gotovu stvar. Ja sam pre mlad da bih ista znao iz prve ruke i ovakve informacije jako cjenim.


Bio jutros u servisu, kako se cini da se moraju mjenjati SVI zupcanici u mjenjacu. Jadna mi majka... Svaki je na neki nacin nacet, pogonski zupcanici kardana su OK i ulazni par je dobar al i njega radi usporavanja mjenjam... Bio sam veseo sto sam rijesio da radim remont brene al sto dalje sve se nekako smjesak smanjuje... Sta je tu je, guramo dalje naprijed.
 
Spremi jedno 1500 evrica za menjac i kada ga budes sredio onda ces tek da vidis tu divotu kad god dodirnes rucicu menjaca ima da je mazis i milujes kao najlepsu nevestu na svetu ima da ga saltas tako nezno da ce svi misliti da je automatik:osmeh:

Kod mene ne znam da je vise od 5 puta zakrcao mjenjac. Kod brata zna cesce, nije ga on kupovao ;) Pazim na te stvari al dzaba kad nisu drugi prije mene pazili... 1500 mjenjac 300 konusno-tanjurasti i jos kojecega svacega. Bit ce veselo...
 
Da li ti se uopste isplati opravka tog traktora? Kazes 1500E mjenjac jel to sa kodeksovim lezajevima, plus KT plus ruke pa izace te vrijednost 60%-70% cijene takvog traktora na trzistu. Sta nisi pregrizo i rjesio se njega i kupio neki polovni mtz1221 ili 1025, taj "rus" je za brenu sto se tice ergonomije i buke a i snage RR.
 
Nebi ti zupcanici menjaca trebali kostati toliko.
Kada bi se malo potrazilo po katalozima koji stari MF-u odgovara 5106, mozda bi se moglo naci kvalitetne engleske zupcaste robe po odbacenim masinama na zapadu. Takvi zupcanici nemaju sklonost ka krzanju i uglavnom su izdrzavali vek trajanja celog traktora.
Da si se malo ranije poceo spremati za taj remont, mogao si proci osetno jeftinije.
Ali jbg. nemoze covek sve unapred da predvidi, tako da se ne sekiras. Bitno je to da se masina propisno sredi, a kasnije ces zaboraviti na materijalni 'bol'.
btw. Jesi li razmisljao o ubacivanju motora od 136 konja? Mozda nebi bilo preskupo, a bila bi puno zivlja akcija kasnije..
 
Da li ti se uopste isplati opravka tog traktora? Kazes 1500E mjenjac jel to sa kodeksovim lezajevima, plus KT plus ruke pa izace te vrijednost 60%-70% cijene takvog traktora na trzistu. Sta nisi pregrizo i rjesio se njega i kupio neki polovni mtz1221 ili 1025, taj "rus" je za brenu sto se tice ergonomije i buke a i snage RR.

Sto se isplativosti tice, DA, meni se isplati, traktor ima naruceno usluznog rada koji ce otplatiti ovaj remont visestruko a radi se kod takvog gazde kod kojeg ako je nesto receno, mora biti na vrijeme i obavljeno. Zbog tog posla je brena i kupljena, ne da radi moju zemlju, to sam davnih dana objasnjavao.

Da je brena zaribala i da mi netko poklanja NOVOG rusa, ja bi i dalje sredjivao brenu, ne treba mi ruski poluproizvod u dvoristu. Pa pola foruma je vise sarafalo po novim rusevima nego ja po 30 godina starom IMT-u, sta ti pricas, kakav RR? Brena bi mogla ici u prodaju nagodinu u ovo doba ako se "sve kockice poklope" i odemo na manji zapadni stroj ali to je jedno veliko "AKO". Ako ne, ostaje mi remontovana brena i nek radi dok ne istrune il ona ili ja u njoj.


Nebi ti zupcanici menjaca trebali kostati toliko.
Kada bi se malo potrazilo po katalozima koji stari MF-u odgovara 5106, mozda bi se moglo naci kvalitetne engleske zupcaste robe po odbacenim masinama na zapadu. Takvi zupcanici nemaju sklonost ka krzanju i uglavnom su izdrzavali vek trajanja celog traktora.
Da si se malo ranije poceo spremati za taj remont, mogao si proci osetno jeftinije.
Ali jbg. nemoze covek sve unapred da predvidi, tako da se ne sekiras. Bitno je to da se masina propisno sredi, a kasnije ces zaboraviti na materijalni 'bol'.
btw. Jesi li razmisljao o ubacivanju motora od 136 konja? Mozda nebi bilo preskupo, a bila bi puno zivlja akcija kasnije..

Ne znam koliko ce kostati, koliko kosta da kosta, ja tu nista ne mogu. Mogao sam se pripremati 3 godine za ovaj remont kad nisam znao sta me unutra ceka. Iznenadilo me da je svaki zupcanik nacet, to mi je prosto nevjerovatno. Sta je tu je, odradit cemo to koliko smo u mogucnosti bolje i idemo dalje... Sve se trga, nije to nista cudno.

Brena ima jako mal mjenjac, ne znam koji MF bi imao takve zupcanike u sebi al nije toliko ni bitno. Naisao sam prije godinu-dvije na MF4255 (95ks) kojem je izgorio prednji kraj i mogao se mjenjac povoljno kupiti. 12+12 meh. reverzer ali ne pase ni jedan jedini saraf ni na zvono ni na kuciste diferencijala brene tako da se od toga odustalo. A i samim dimenzijama nije pasao, mnogo siri trup je na MF.

Zimus sam naisao na MF 3080 s greskom na mjenjacu i htio sam ga uzeti jer je trazio covjek 3000€ za njega. Na kraju mu dosao neki baja i dao ispravan, registriran 577DV nove tipe i jos 1500€ gotovih novaca za taj MF i ovaj pristane (lud ne bi pristao na tako sto). Kasnije saznam da je u onim poplavama prije koju godinu taj traktor bio komplet potopljen i da je tu oko struje i mjenjaca se zivo pokrpano samo da se proda sto dalje...

Nisam lud da stavljam veci motor na traktor. Radio sam s 5136 dosta puta i to je GROB od traktora. Bucan, tutnji u kabini da svoje misli ne cujes (Da se razumijemo, uredan traktor kod urednog gazde sa svim tapecitunzima u kabini). Taj motor je PRE LJUT za ovaj slabi mjenjac, znam iz iskustva. u 2. direktnoj sa 6m sjetvospremacem on prima gas kao lud, gazda je taj traktor s tim spremacem vozio i u 3. brzoj samo ne moze u 3. krenuti, mora se hvatati zalet. Isti gazda je imao i 5106 NOV i kaze da brdo vidi s prikolicama prije nego sofer. Gdje 5106 ide 5. sporom uzbrdo sa zmajevkom punom kukuruza 5136 ide 2 ili 3 direktna. Nevjerovatno ljut i startan motor koji ne zna za tesko i tek s njim stradavaju mjenjaci i diferencijali. A i da sve to radi kako treba, ja osobno nemam potrebe za tolikim traktorom i 5106 je prevelik za mojih 70 jutara.
 
Rijetko koji traktor treba ovakav remont... IMT je cudo ;)

Kolega je na JD dao 6000€ za komplet remont mjenjaca. A sta tamo sve ima i to mu ljudi dolazili kuci rastavljati, odnesli mejnjac sebi u radionu sve novo unutra, naravno ORIGINAL, vratili mjenjac na traktor i za ne znam koliko sati dosli i promjenuli ulje u mjenjacu i dali navodno 2 godine garancije... Ako mene remont Brene izadje 2000€ JD uopce nije skup za remont. Ja sam prisiljen montirati zupcanike iz male privrede kojima je trajnost upitna, lakse je dobiti na lotu nego naci konusno-tanjurasti par za taj traktor i na kraju krajeva opet imam IMT u dvoristu...
 
Za jedan polovan zupčanik menjača na J.D-u dao sam 400 eura.Na IMT-u sam menjao 80% zupčanika i uspeo sam da pronađem gotovo sve polovne u odličnom stanju jer nove nisam nikako hteo pogotovo jer se u ruci oseti da su novi osetno lakši.Ne znam jesi li zvao Radeta iz Dobanovaca,kod njega je bilo dosta novih i polovnih delova za Brenu.
 
Na 'breni' je menjac svakako kompatibilan sa nekim MF-om ali stare generacije.
U IMT-u nista nije razvijano, vec je sve licencirano ili je radjen reverzni inzenjering. Cak i u tvom 549 su svi zupcanici colovnog sistema poreklom iz MF-a..
I ja sam za pronalazenje ispravnih polovnih delova cak i ako ti ta potraga oduzme nesto vremena. Isplati ti se sesti u kola i potrositi u Srb i Hr nekoliko dana obilazeci 'nalazista'..
 
Nazad
Vrh