IMT

Od mute mislim da odgovaraju, ali obično je kvalitet nikakav.

Možda je ipak bolje nabaviti neke manžetne od homokinetičkog zgloba. Na polugu nabiti plastični prsten da gore popuni prostor između poluge i manžetne, a dole osjeći višak i stegnuti plastičnim vezicama ili šelnama (šta već bude pri ruci).
 
Jel ima neko da je resio problem sa rucicom gasa,kod mene na 577 nikako da ostane u zeljnom polozaju,koliko god mu dam gas on se postepeno sam vraca.Pokusavao sam ono stelovanje tamo gde ima kao opruga ali ne vredi sta god mu uradim.
 
Jel ima neko da je resio problem sa rucicom gasa,kod mene na 577 nikako da ostane u zeljnom polozaju,koliko god mu dam gas on se postepeno sam vraca.Pokusavao sam ono stelovanje tamo gde ima kao opruga ali ne vredi sta god mu uradim.

Ako je kao na 542 stari tip(sipka,dve matice,prsten,opruga,nosac,prsten sa ruckom gasa)...onda izmedju nosaca i prstena sa ruckom ubaci komad deblje(2-3mm) gume...napravi kao podlosku..i nece se pomerati
metal o metal klize i polako od vibracija se vraca rucka gasa...kad se stavi guma onda nece

moguce i da ti proklizava tzv viljuski na drugom kraju sipke

da sam znao slikao bi ti..radio sam to pre 4-5 dana
 
Fabricki dodje ko neka podloska od vlakna. Ona ako se zamasti gas se vraca. Bio je jedan slucaj gdje manometar ulja curio i kvasio je.
 
Od vlakna ili od gume je prva ugradnja(metali sta su imali)...ali je problem sto posle 30tak godina koriscenja ta nazovimo platna izgubi svojstva(a mogla je jos koju godinu :osmeh:)...vlakno se raspadne a guma se okameni...
 
Danas mi na 533 zaglavio gas.... Nisam mogao stati na magistralnom putu, bila neka guzva, preticanje sa svih strana i tako da sam nastavio voziti mozda jos 5 min na pola gasa, ispod trecine se nije moglo vratiti, zaglavila rucica gasa... nesto je caknulo i odblokirao je gas ali sad mi je ler mnogo jaci nego sto je bio a na leptiru se moze smanjiti jos za milimetar ili 2 na onom saraficu pa sad ne znam gdje to da podesim i kako da smanjim i nije mi jasno sta se moglo destiti.. Prije nego je zablokirao ponekad sam mu dodavao i pun gas...
 
Danas mi na 533 zaglavio gas.... Nisam mogao stati na magistralnom putu, bila neka guzva, preticanje sa svih strana i tako da sam nastavio voziti mozda jos 5 min na pola gasa, ispod trecine se nije moglo vratiti, zaglavila rucica gasa... nesto je caknulo i odblokirao je gas ali sad mi je ler mnogo jaci nego sto je bio a na leptiru se moze smanjiti jos za milimetar ili 2 na onom saraficu pa sad ne znam gdje to da podesim i kako da smanjim i nije mi jasno sta se moglo destiti.. Prije nego je zablokirao ponekad sam mu dodavao i pun gas...

Pogledaj ispod armatur table gde poluge kreću prema motoru, tu imaš oprugu i šelnu sa šrafom i maticom. Možda se taj šraf popustio pa ručica preklizne pa onda posle ne možeš da vratiš gas. Proveri samo tu kod opruge i videćeš... :ppozdrav:
 
Pogledaj ispod armatur table gde poluge kreću prema motoru, tu imaš oprugu i šelnu sa šrafom i maticom. Možda se taj šraf popustio pa ručica preklizne pa onda posle ne možeš da vratiš gas. Proveri samo tu kod opruge i videćeš... :ppozdrav:

Leptir se vraca do granicnika, to sam gledao. Da li je mogao sam leptir "prezubiti" unutra u grani?
 
Danas mi na 533 zaglavio gas.... Nisam mogao stati na magistralnom putu, bila neka guzva, preticanje sa svih strana i tako da sam nastavio voziti mozda jos 5 min na pola gasa, ispod trecine se nije moglo vratiti, zaglavila rucica gasa... nesto je caknulo i odblokirao je gas ali sad mi je ler mnogo jaci nego sto je bio a na leptiru se moze smanjiti jos za milimetar ili 2 na onom saraficu pa sad ne znam gdje to da podesim i kako da smanjim i nije mi jasno sta se moglo destiti.. Prije nego je zablokirao ponekad sam mu dodavao i pun gas...
To ti je membrana otisla verovatno. Kad das pun gas hoce da ide na prevelik broj obrtaja ?? Ili je crevo od leptira do membrane.
 
Ako je kao na 542 stari tip(sipka,dve matice,prsten,opruga,nosac,prsten sa ruckom gasa)...onda izmedju nosaca i prstena sa ruckom ubaci komad deblje(2-3mm) gume...napravi kao podlosku..i nece se pomerati
metal o metal klize i polako od vibracija se vraca rucka gasa...kad se stavi guma onda nece

moguce i da ti proklizava tzv viljuski na drugom kraju sipke

da sam znao slikao bi ti..radio sam to pre 4-5 dana

Hvala na pomoci,pokusat cu to odradit ako samo potrefim sta je ovo boldovano i naravno ako je isti princip rada na oba traktora(542 i 577) cak sam razmosljao da potpuno skinem papucicu noznog gasa mozda tezina iste utice na vracanje rucice rucnog gasa,ja licno skoro uopste i ne kpristim nozni gas ,nekako mi rucni mnogo prihvatljiviji.
 
Mozda je i do membrane, ne znam sad nista.. Rucica gasa je bila zaglavila pa sad sta je bilo ko zna.. Danas sam caprkao oko leptira i smanjio sam malo ler ali ne dovoljno.. Na onom otvoru na leptiru gdje se srafi cijev koja ide do pvp ima mali sarafic koji se vidi na slikama ispod, on mi nije jasan sta mu je funkcija i da li bi trebao biti tu?? Kad odvijem cijev i izvadim onaj suplji vijak taj sarafic se moze izvaditi prema dole, a u toku rada on se krece zavisno od strujanja vazduha... Stavicu video malo kasnije dok uploadujem da se vidi..


[URL=http://www.igreklik.com/slike/]



jp5syWI.jpg
[/URL]
 
Danas mi na 533 zaglavio gas.... Nisam mogao stati na magistralnom putu, bila neka guzva, preticanje sa svih strana i tako da sam nastavio voziti mozda jos 5 min na pola gasa, ispod trecine se nije moglo vratiti, zaglavila rucica gasa... nesto je caknulo i odblokirao je gas ali sad mi je ler mnogo jaci nego sto je bio a na leptiru se moze smanjiti jos za milimetar ili 2 na onom saraficu pa sad ne znam gdje to da podesim i kako da smanjim i nije mi jasno sta se moglo destiti.. Prije nego je zablokirao ponekad sam mu dodavao i pun gas...
Lopi pogledaj da leptir nema lufta lijevo desno pa zaglavljuje od vijak ako baš ručica blokira il poluga negdje zapinje.Može se desiti i da na bošpumpi otpusti vođica letve pa letva zaglavljuje desilo se kod mene.Taj mehanizam je kad skineš mambranu iza gdje se membrana kači na letvu.
 
Lopi pogledaj da leptir nema lufta lijevo desno pa zaglavljuje od vijak ako baš ručica blokira il poluga negdje zapinje.Može se desiti i da na bošpumpi otpusti vođica letve pa letva zaglavljuje desilo se kod mene.Taj mehanizam je kad skineš mambranu iza gdje se membrana kači na letvu.

Ima malo lufta bočno ali ne toliko da zaglavi, sad dobro radi ali ler je jaci i ne moze se vise nista na leptiru smanjivati... Membranu nisam nikada (kao ni boš pumpu) otvarao osim onog dekla da podmazem elemente... Sad za sad nek radi ovako, imam posla sad pa nema se vremena za to.. Evo jedan video pa se na njemu cuje koliki je ler sad
 
Nazad
Vrh