IMT

Danas ponovno oranje sa 577, a sinoć padala kiša, možda malo prije podne je bilo blato, oko podne je bilo OK, i 7ica vuče bez spere, žao mi što nisam slikao, nema proklizavanja, ili je zemlja bila toliko žedna, išlo ko podmazano, a traktor samo ideeeeee, pritisak ulja cjeli dan isti, na kraju zelenog prema maksimumu, na leru zeleno na minimumu, i uvijek u zelenom području, motor je u boljem stanju nego na 560......jedina zamjerka na traktor je buka, moram imati antifone inače se jednostavno nemože raditi, i što nema servo volan, kada se više radi, i treba na kraćem okrenuti, onda se osjeti razlika u odnosu na 560, koji ima servo volan, traktor vrijedi svakog €€€€€ koji je plačen!!!! i mislim da se po sposobnosti vuče i oranja nemože posramiti od novijih traktora, onda nemogu ni zamisliti što radi novi tip 577, koji je puno udobniji......

kako vam ovaj izgleda????

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-549-reg-7-mj2017-orginal-stanje-oglas-20590299
 
Ima nekoliko Tafea u selu, svi su mali 42 DI i niko se na njih ne zali kazu da su bolji od 539. Motor je kao na 549, direktno ubrizgavanje 43 KS pri 2000 obrtaja ili 47 ks pri 2250 obrtaja. Uporedjivati Rakovica M33 motor sa 42 ks pri 2250 obr. i ovaj od 43 ks pri 2000 obrtaja je mesanje baba i zaba, tafeov ima mnogo vise obrtnog momenta pa bolje povlaci, to jest M33 mora da se vrti na oko 10-20% obrtaja vise da bi razvio istu snagu. Ima odlicne zadnje gume, GoodYear 12.4 - 28. I menjac sa 4 brzine. Kompletna transmisija je nesto bucnija u odnosu na 539, zupcanici unutra zuje, pogotovo pri manjim brzinama, sto kod IMTa nije slucaj.

Svi koje sam cuo mirno rade na leru, ali se zalecu u rezimu oko 800 obrtaja +-100. Iznad 1000 obrtaja je miran rad. I zvuk auspuha je uglavnom ocajan, osim ako ima auspuh na dole tad je nesto lepsi.
Ovako otprilike zvuci.
https://www.youtube.com/watch?v=laiy7V9i7sQ

Iz auspuha u radu nema bukvalno ni trunke dima, osim pri startu motora. To pripisujem kvalitetnom sistemu ubrizgavanja Mico Bosch, sa savremenim diznama. Verovatno bi se mogao jos neki konjic izvuci iz motora ako bi se odrekli cistog auspuha i povecali punjenje do granice dimnosti motora. U poredjenju sistem ubrizgavanja na rakovica motorima bukvalno nije unapredjen od pocetka proizvodnje, a ceo je 95% kopija Perkinsovog sistema koji je dizajniran jos 60ih godina (50ih u slucaju Imt 539 i 560).

Inace po meni je kompletan motor na 539 je zastarelo konstrukciono resenje i trebalo ga je odavnoo zameniti motorom iz 549... A ne da se takav kakav je proizvodi sve do propasti fabrike.
 
Zato su i propali isto kao i zastava. Nisu bili u stanju promeniti skoro nista 50 god.
Samo estetiku a i ni tu se nisu trudili. Samo menjac da su napravili sa 18 brzina i ugradjivali nebi propali .
Sta bi 577 radio tek 18 brzina da je imao I kabinu odignutu od menjaca. Niko belorusa nebi kupovao . imt je namerno unistavan. Cim su imt sahranili cena stranih traktora. Belorusa npr. Skocila 7000-8000 eur jer nema vise konkurencije. Secam se jos pre 10 god komsija kupio 820 ravan most za 12000 eur nov sad takav je 20+


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imt je bio samo jedna od 1000 krava muzra ...imr,zastava,s.fabrika stakla,prva petoletka,mgnohorom i td... dokle god ima da se sisaju pare fabrika radi a kad presusi onda katanac....
 
Mmef je je zatvorio imt,lepo sam jednom procitao u novinama da je to na njihov predlog uradjeno jer su oni navodno procenili da neprofitabilno posluju te ga treba zatvoriti.
 
Ljudi jel se ovo ikom desilo....jutros upalim 533 i ucinu mi se da nesto kliknu,al traktor radio desetak minuta,ugasio ga .....Veceras dodem a on sav auspuh u nafti...upalim ga a on izbaci 2 metra iza prljavstinu i naftu.bijeli dim...Ispustim sve iz rezervara i naspem novu naftu....manje dosta pusi,al ima dima.

kako je mogo izbacit onu kolicinu nafte na auspuh a motor normalno radi i prima gas....dal da idem sa njim sutra u oranje ili ....
 
Nebi znao...koristio sam grejac ujutro....odo sad zavrnuti onu slavinu od goriva sto ide na grejac a sutra ga palim....svaka cast momci...nikad se nebi tog sjetio,pogotovo sto traktor normalno radi a nekako premnogo pusi
 
Potreban mi je savet....orao sam danas sa 577 i uzorao oko pola jutra i presao na drugu njivu i odjednom traktor poceo da se gasi sam od sebe.........dobija gorivo,filtere sam stavio pre 4 meseca i sipam gorivo kroz sito,menjao sam pumpu je ali je ac pumpa remontovana da li moze biti do nje? treba mi brz savet
 
Koliko se secam na ulasku dovoda goriva u pumpu ima filtercic i ventilic koji umeju tako zezati. Najverovatnije je to

- - - - - - - - - -

Jednom nam se desilo na 577 da je napukla cev od goriva u rezervoaru na nekih 10cm odozgo. Kad je nivo goriva stigao dotle poceo sek.....Moze i to biti ali onda se fakticki nemoze ozraciti sistem i uvek ima vazduha
 
Potreban mi je savet....orao sam danas sa 577 i uzorao oko pola jutra i presao na drugu njivu i odjednom traktor poceo da se gasi sam od sebe.........dobija gorivo,filtere sam stavio pre 4 meseca i sipam gorivo kroz sito,menjao sam pumpu je ali je ac pumpa remontovana da li moze biti do nje? treba mi brz savet
Da li se traktor gasi samo kad ore ili i u voznji(transportu)?
Meni se Rakovica gasila u oranju,a kad nema opterecenja,sve u redu. Dodjem kuci(posto je mogla da se vozi normalno),skinem AC pumpu,ona se raspala unutra.Stavim novu i vise nije bilo problema.
 
samo u oranju...4 puta mi se ugasila u oranju a dok sam isao kuci nista......jos mi treba dosta od njive do kuce (oko pola sata) ja zurio da se nebi ugasio kad ono nije......kad ga nisam zapalio ::jako_besan::
 
Koliko se secam na ulasku dovoda goriva u pumpu ima filtercic i ventilic koji umeju tako zezati. Najverovatnije je to

- - - - - - - - - -

Jednom nam se desilo na 577 da je napukla cev od goriva u rezervoaru na nekih 10cm odozgo. Kad je nivo goriva stigao dotle poceo sek.....Moze i to biti ali onda se fakticki nemoze ozraciti sistem i uvek ima vazduha


To se meni desilo na 560! Osijedio sam dok nisam naso gdje problem. Sve moguce sam predihto i pomijenjo, cim negdje krenem dalje traktor umre i bez slepanja nista. Na kraju cijev odma poslije poklopca napukla.

 
Nazad
Vrh