IMT

Zvao sam iz HR u Nomeks za neke djelove za kombajn i zenska je kao iz topa znala o cemu pricam, koliko kosta, da li ima na stanju i ako nema za kad ce biti... Kad sam dosao u trgovinu, sve je bilo kako je receno.

Sto se IMT djelova tice, to ne znam kakvo je stanje, to kupujem kod nas al ovo me zacudilo, obicno zene to ne zanima...
 
Mirko. Jesi li ti procitao sta sam ja napisao. U Nomeksu mi odmah dali, imaju na stanju i nezezaju me. Za zensku ostajem pri onom sto sam napisao. E sad izvini ti ako radis tamo.
Ma jesam procitao,samo sto ja imam isto lose iskustvo ali sa Nomeksom.Kad god sam radio generalne i kad su kupovani delovi u nomeksu vracanu su na reklamaciju.Za moj traktor su vracene hilzne Petar Drapsin jer su bile porozne,imale su rupu,nisu hteli zameniti ali kad sam spomenuo republicku ispekciju iz BG zamenuli su istog momenta.A da nepricam koliko puta su vracene lamele za rakovicu,ac pumpe koje uopste i nerade.....Zadnji put me ta ista zenska ubedjivala kako moram da kupim crevo od bureta do pumpe za prskalicu najskuplje koje trpi pritisak(atestirano na 40 bari)Nisam mogao da se objasnim sa njom pa sam dobio obicno crevo od 100 dinara(umesto ovog od 1000din)i kaze uzimas na svoju odgovornost.Znaci ona uopste i nezna da na prskalici postoje creva koja nisu pod pritiskom.Ali je zato na onom od 1000 dinara masna zarada.I delovi su im skuplji nego u juselu za 30%.

Evo komsiju su zezali ovih dana za uvodne lance za Sip berac 5 dana su mu govorili dodji sutra,on dva puta isao rekli da su stigli a ono Prc nisu.I nakraju isao ukupno 4 puta do grada i potrosio 10 litara nafte zbog njihove neozbiljnosti.Ko ce to da plati.

Lanac 2800 dinara a gorivo sto je potrosio na njihovu neozbiljnost 1400 dinara.Ja mu kazem bolje da si narucio brzom postom manje bih platio prevoz iako smo samo 20km od radnje.
 
Govorili smo vec o problemima sa bosistima i naravno nisam hteo uopste ni da pokusavam vec stavio novo...radi ko svajcarac,doduse i na staru je lepo radio dok nije izdahnula.
20160921_121322.jpg
[/URL]screen shots[/IMG]
 
Skinuo sam poklopac menjaca:

2gwhtlj.jpg



.... otisao je valjda ovaj aksijalni lezaj, ne mogu bolju sliku da napravim, bacaju senku sipke viljuski........jel se moze zameniti da se ne razdvaja i motor i diferencijal, vec samo na jednu od ove dve strane?


Ako neko zna oznaku lezaja neka napise i to.....
 
Poslednja izmena:
iz mog iskustva sa pumpom koja nije pipnuta 25 god i koja je gotova uglavnom su simptomi tesko pali kad je vruc i na manjim obrtajima nema snage, cak mi nekad i sa 1600 obrtaja kad baliram pocne padati i gubiti snagu pa moram dodavati gas.kad je hladan pali normalno. to je moje iskustvo sa rotacionom pumpom

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kod mene se je zadnjih nekoliko dana poceo gasiti na ler pogotovu ako brzo otpustim gas,i na malom gasu nije imao snage,onda ja kupim filter i dok sam ga menjao i ispustao vazduh ona samo zaskripa i ugasi se,odvijem jednu pa drugu cev vidim ne baca ni kap ni na jednu i toliko joj je bilo.
 
Na koji način funkcioniše dodatni priključak sa ručicom za hidrauliku na IMT539, ona budža što se privrne dole ispod sjedišta?Može li ona da šalje i vraća ulje? Zanima me zbog hidrauličnog toplinka. Mnogo bi mi pomoglo da imam takav toplink ali za njega je potrebna dvosmjerna hidraulika. Jedno rješenje je da uzmem ulje sa priključka za kipu, pošaljem ga na dvosmjerni razvodnik odakle bi dva crijeva išla na cilindar tj. prvo na blok-ventil na njemu (hidr. toplink bez toga nema smisla) a jednim crijevom bi se ulje vraćalo u mjenjač, može lako da se napravi ulaz na zavrtnju za sipanje ulja. Problem takvog rješenja je u tome što 539 diže i poluge kada radi kipa. Drugo rješenje je da samo povratni hod cilindra spojim na kipu pa da na taj način dobijem mogućnost skraćivanja toplinka (tj. dizanje priključka) a spuštanje bi vršila gravitacija. Problem tog rješenja je u tome što bi teret nosio razvodnik unutra jer se tako ne može ugraditi blok-ventil te naravno podizanje poluga kada radi kipa...

Postoji li uopšte neka mogućnost da se na iMT539 ugradi hidr. toplink a da ne uključuje postavljanje još jednog hidr. sistema (pumpa i ostalo)?
 
Na koji način funkcioniše dodatni priključak sa ručicom za hidrauliku na IMT539, ona budža što se privrne dole ispod sjedišta?Može li ona da šalje i vraća ulje? Zanima me zbog hidrauličnog toplinka. Mnogo bi mi pomoglo da imam takav toplink ali za njega je potrebna dvosmjerna hidraulika. Jedno rješenje je da uzmem ulje sa priključka za kipu, pošaljem ga na dvosmjerni razvodnik odakle bi dva crijeva išla na cilindar tj. prvo na blok-ventil na njemu (hidr. toplink bez toga nema smisla) a jednim crijevom bi se ulje vraćalo u mjenjač, može lako da se napravi ulaz na zavrtnju za sipanje ulja. Problem takvog rješenja je u tome što 539 diže i poluge kada radi kipa. Drugo rješenje je da samo povratni hod cilindra spojim na kipu pa da na taj način dobijem mogućnost skraćivanja toplinka (tj. dizanje priključka) a spuštanje bi vršila gravitacija. Problem tog rješenja je u tome što bi teret nosio razvodnik unutra jer se tako ne može ugraditi blok-ventil te naravno podizanje poluga kada radi kipa...

Postoji li uopšte neka mogućnost da se na iMT539 ugradi hidr. toplink a da ne uključuje postavljanje još jednog hidr. sistema (pumpa i ostalo)?
Нема он два смера то је обичан разделник,уље уместо у клип за полуге шаље директно у цев која иде према потрошачу(прикључку),уз уградњу двосмреног разводника би и то било могуће што Вама треба,е сад једино материјална оправданост таквог захвата...
 

Pozz Ljudi ! Kako moze koristi Hidro Marker kod Zitni Sejalica, Traktor je IMT 542, sta treba dodatni oprema, razvodnik ili ?
 

Pozz Ljudi ! Kako moze koristi Hidro Marker kod Zitni Sejalica, Traktor je IMT 542, sta treba dodatni oprema, razvodnik ili ?
501f0b0de7b5bddc741ed22eac47b3ad.jpg

ugradis ovo i spojis jedan marker na jednu sekciju drugi na drugu a mozes i uzeti sa jednom sekcijom i spojiti oba na jednu al onda spusta i dize oba odjednom

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Skinuo sam poklopac menjaca:




.... otisao je valjda ovaj aksijalni lezaj, ne mogu bolju sliku da napravim, bacaju senku sipke viljuski........jel se moze zameniti da se ne razdvaja i motor i diferencijal, vec samo na jednu od ove dve strane?


Ako neko zna oznaku lezaja neka napise i to.....


Danas sam razdvojio motor od traktora, kako da izvadim gornji snop odnosno vratilo koje ide na motor odnosno korpu kvacila???? skinuo sam i donji poklopac mislio sam da udara u njega, medjutim nije do njega....
 
Nije to bas tako jednostavni kao sto mislite. Ugardis razvodnik i stvar rijesena.

Problem kod IMT-a je taj sto pupa ne salje konstantnu ulje u poklopac, nego je sami razvodnik za podizanje spustanje na pumpi pa kako pomicemo rucicu za podizanje ona djeloje na ventil dolje...

Ljudi su ugradjivali umjesto famozne "kornjace" jedan blok od komada zeljeza koji sami izrade s dva izlaza gore, jedan koji salje ulje izvan poklopca hidraulika i drugi koji ga salje u cilindar za podizanje. Na ovo prvo crijevo se spoji razvodni ventil kao na beracu za kukuruza. jedan dovod i biras izlaz da li da ide direkt na podizni cilindar (traktor radi kao i inace, bez razvodnika, radi i fini hidraulik i moze se orati. Ili na razvodnom ventili okrenete rucicu da se ulje konstantno salje u razvodnik koji je naknadno ugradjen u traktor. Jednu sekciju razvodnika povezete na klip za podizanje poluga i dobijete grub hidraulik kao na rusu bez fine hidraulike s time da nemate potisni nacin rada a na drugu, trecu sekciju razvodnika stavite uticnice za hidraulicne izvode i s njima kontrolirate kakav god zelite hidro cilindar.

Pumpa ce slati ulje u razvodnik dok god je "kuglica" na kvadrantu podignuta gore a poluge za podizanje nisu do kraja dignute. kad se poluge dignu do kraja, "skare" iz poklopca hidraulika djeluju na razvodnik na pumpi i prekida se dotok ulja.

Covjek je na 533 stavio ovakav sistem i koristi malcer na paralelogramu s njime, bilo je 2-3 videa na youtubeu kako je sve spojeno i kako fino radi ali ih je nazalost uklonio.

Dok god ne trebate nista podizati s polugama, a razvodnik treba, to je jednostavno rijesiti preko izvoda kipe, dovod s kipe u razvodnik a povrat se sarafa pod sic s lijeve strane na jedan imbus cep i radi misko. Imam tako ugradjen razvodnik u 549 samo zbog beraca ali je zgodno i za druge namjene.
 
Nije to bas tako jednostavni kao sto mislite. Ugardis razvodnik i stvar rijesena.

Problem kod IMT-a je taj sto pupa ne salje konstantnu ulje u poklopac, nego je sami razvodnik za podizanje spustanje na pumpi pa kako pomicemo rucicu za podizanje ona djeloje na ventil dolje...

Ljudi su ugradjivali umjesto famozne "kornjace" jedan blok od komada zeljeza koji sami izrade s dva izlaza gore, jedan koji salje ulje izvan poklopca hidraulika i drugi koji ga salje u cilindar za podizanje. Na ovo prvo crijevo se spoji razvodni ventil kao na beracu za kukuruza. jedan dovod i biras izlaz da li da ide direkt na podizni cilindar (traktor radi kao i inace, bez razvodnika, radi i fini hidraulik i moze se orati. Ili na razvodnom ventili okrenete rucicu da se ulje konstantno salje u razvodnik koji je naknadno ugradjen u traktor. Jednu sekciju razvodnika povezete na klip za podizanje poluga i dobijete grub hidraulik kao na rusu bez fine hidraulike s time da nemate potisni nacin rada a na drugu, trecu sekciju razvodnika stavite uticnice za hidraulicne izvode i s njima kontrolirate kakav god zelite hidro cilindar.

Pumpa ce slati ulje u razvodnik dok god je "kuglica" na kvadrantu podignuta gore a poluge za podizanje nisu do kraja dignute. kad se poluge dignu do kraja, "skare" iz poklopca hidraulika djeluju na razvodnik na pumpi i prekida se dotok ulja.

Covjek je na 533 stavio ovakav sistem i koristi malcer na paralelogramu s njime, bilo je 2-3 videa na youtubeu kako je sve spojeno i kako fino radi ali ih je nazalost uklonio.

Dok god ne trebate nista podizati s polugama, a razvodnik treba, to je jednostavno rijesiti preko izvoda kipe, dovod s kipe u razvodnik a povrat se sarafa pod sic s lijeve strane na jedan imbus cep i radi misko. Imam tako ugradjen razvodnik u 549 samo zbog beraca ali je zgodno i za druge namjene.


jel nije jednostavnije ugraditi na sijačicu olt hidraulični prebacivač markira
pa pri podizanju digne npr lijevi, pa kada se spusti i ponovno podigne na kraju njive onda prebaci desni.....al nekako na imt-u je najbolje rukom prebaciti markire
 
Nazad
Vrh