Slobodna diskusija o traktorima

Jel moze neko da mi objasni koja je idealna sirina unutrasnjih zadnjih guma u odnosu na zahvat pluga?
Kod mene na zetoru 55hp sa kojim vucem 2x30cm plug, rastojanje je svega 103cm. Na dva izmerena fergusona je rastojanje 108 i 110cm, a na jednoj rakovici 65 je izmereno 120cm. I ferguson i rakovica lepo oru sa 2x30cm bez kose vuce. Posto mi je jako malo rastojanje izmedju gume i sasije, planiram preko preko srca felni ili zemene strane da povecam taj razmak, pa se pitam koju idealnu sirinu da trazim?
A sto se tice prednjih guma, sta je sa njima? Video sam na netu da treba da stoje izmedju 2-10cm udaljene od unutrasnjeg rastojanja zadnjih guma. Da li da bude sto blize ili sto dalje?
 
Kod mene su prednje na 5cm svaka uvucene od zadnjih guma. Lakse je kada ores, nema potrebe da stalno drzis se do ivice. Fleksibilnije je. Kosu vucu mozes resiti sigurno bez pomeranja tockova.
 
Hvala na odgovoru. Ako sam dobro razumeo, 5cm uvucene od spoljnih ivica zadnjih guma ka unutra tj ka sredini traktora?
 
Ne 10cm je prednji trap mereno iznutra siri od unutranjih dimenzija zadnjeg trapa. Spoljne ivice ne znam koliko je ni prednji ni zadnji trap.
 
Formula postoji na forumu kako se izracunava idealan razmak zadnjih tockova, ne znam ju na pamet ali je netko postavljao vise puta, cak imaju i crtezi nekakvi, samo ne znam u kojoj je to tocno temi... Sto se prednjih tockova tice, samo nisani da se sredine prednjih tockova poklapaju sa sredinom zadnjih i nemas greske, to je tih 5-10cm razlike u unutarnjoj mjeri izmedju prednjih i zadnjih tockova koja se spominje u video klipu.
 
sad izmerio

IMT 540 gume 12.4-28
zadnji 168cm-105cm
prednji 154cm-118cm

IMT 560 gume 16.9-28
zadnji 193cm-112cm
prednji 162cm-121cm

sve mere su krajnje spoljne i unutrasnje strane gume(ne do kraja krampona ili linije napred)
 
Samo 7 cm veća unutrašnja mera 560 od 540:sta:
mislio sam da je veća razlika zbog bočnih reduktora
Jeste tako je samo sto su na 560 skoro duplo sire zadnje gume pa je spoljna mera veca za 25cm.Truba na 540 je kraca za 10cm od trube na 560.Nije isto srafljenje na te dve felne pa otud neka razlika.
 
Jel to sa 16.9 gumana 560? Mene mrzi da idem meriti, ali mislim da nemam vise od 103-104 na 558, jer po plugu tako ispada. Plug sigurno ide dobro mozda 71cm max ;)
 
momci zna li neko nesto o John Deere 4020, 6 klipova 105ks, sa prednjom vucom, ne izglefa mi kao losa opcija, ima li delova za njega i koje je vase misljenje?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh