Slobodna diskusija o traktorima

Ovde na forumu, kada vec pricamo o Indijskim markama, su mnogo vise zastupljeni Mahindra traktori od Tafe traktora. Ako se dobro secam taj Tafe od 60 ks, kod clana Čika Jova, je procureo na semerinzima sa malo radnih sati. Nije veliki kvar ali za nov traktor to je peh. Na mahindre nisam cuo da je se neko zalio.
 
Za mene je rec zakon i uvek stojim iza nje.

Sinoc sam se cuo sa prodavcem i poslao mu moju adresu za slanje. Rekli su da ce poslati u toku sutrasnjeg (danasnjeg) dana.

Svi smo ovde procitali sta si napisao, i shvatamo onako kako si napisao.
Porucio si robu, a sutradan si otkazao porudzbinu. I gde ti tu vidis da stojis iza svojih (boldiranih) reci?
I sad bi trebao od tog prodavca dobiti pozitivnu ocenu?
Bolje da si cutao, bar se sada nebi morao kleti u postenje..
 
Nekoliko Mahindri srecem na potezu od Novog Sada, Backog Petrovca pa do Ratkova. Sve su tu 40-50-60ks i jako mi se svidjaju. Ovi veci sa fancy kabinama imaju i brz menjac. Ne znam cene, ali razmisli o tome. Tumosan je isto tu negde oko 20.000e oko 60-70ks. Pisano je u temi Tumosan.
 
Nekoliko Mahindri srecem na potezu od Novog Sada, Backog Petrovca pa do Ratkova. Sve su tu 40-50-60ks i jako mi se svidjaju. Ovi veci sa fancy kabinama imaju i brz menjac. Ne znam cene, ali razmisli o tome. Tumosan je isto tu negde oko 20.000e oko 60-70ks. Pisano je u temi Tumosan.
2hdsdxz.jpg
Mnogo ozbiljna firma proizvode,5 vrsta aviona,imaju i kosmicki program,prvi traktor su napravili 82 g,a vidi gde su dogurali.
 
Mislim da Turci su tu oko 110ks maks - Hattat, Tumosan. Tumosan jeftiniji nijansu. Mahindra nema preko 85ks model mislim, a od 60ks su i kabine dobre kao i menjaci. Inace Mahindra je gigant, samo kod nas nepoznat, kao i Tata motors npr.
 
Takodje kod nas Mahindra jako dobro sluze,daleko bolje od tafe,i bolja zavrsna obrada.
Sad su se na trzistu pojavili i Solis traktori. Jedan kod nas je drzao prezentaciju, na kojoj nisam prisustvovao, ali sam ih gledao na vaseru u Topoli. Bili su pored vocarskih Ferrari i Antonio Carraro traktora.
Onako deluju lepo traktori. Na vecim modelima menjac sa jedne a valjda reduktor sa druge. Kabina je na oko lepa ali mi nedeluje kao da je odvojena od prednjim delom od haube.
Komsija koji je bio na prezenaciji kaze da lepo rade i da imaju snage. Slozio bi se sa njim da je vazdusna instalacija ocajno uradjena. Cevi tanke i postaljene skroz nisko. U sumi ili malo jaca stabljika suncokreta ili kukuruza sad pa sad pokida crevo. Plastike isto ima bas dosta. Gume Goodyear daju poseban smek traktoru :bravo:.
Sve u svemu, novi su. Vreme ce pokazati kakvo im je pravo lice
 
Meni se isto Mahindre svidjaju ali kabine su im nikakve.
Hatat sam cuo da je solidan i ici cu pogledati u mojoj blizini ima jedan.
Sta mislite o Deuz Fahr agolux 70?
 
Ima gledam danas u Titanu, JX80. Turcin 3 cil niskobudzetni traktor. Pogledaj i to mozda je ok ponuda.
 
Jesi li gledao mozda traktore LS model U60, lepo izgleda, bar meni. Cena sa kabinom nepune 22000e ja mislim.
 
Meni se isto Mahindre svidjaju ali kabine su im nikakve.
Hatat sam cuo da je solidan i ici cu pogledati u mojoj blizini ima jedan.
Sta mislite o Deuz Fahr agolux 70?
Jel si pitao za cenu dajca,na Hatate se nezale pono ,na kvarove koliko na servis,kazu da samo donesu delove[filtere ulja] i princip ,,uradi sam,,e sad dal je to usamljen slucaj ili kod svih tako nebi da gresim dusu.
 
Pitao sam Agrolux sa pdveom 21360e bez kabine a sa kabinom jos oko 3000e skuplje a sa klimatizovanom jos 6000e skuplje.
Agrofarm 85ks 36000e.
Agroput eko line 85ks 33500e.
 
Nazad
Vrh