Slobodna diskusija o traktorima

Meni je Deutz mnogo pouzdaniji od Masseya,kod nas tih traktora skoro da i nema ,niti se ko interesuje za njih .Ima dosta tu problematičnih serija a mislim da je baš taj 6170 sa dynashift menjačem kloni se dalje toga...:ppozdrav:
 
nikad se nepredomišljaj,ako si jednom odlučio onda ideš do kraja pa makar i pogresan izbor da imaš :osmeh:
 
Ako vas ne mrzi da pisete. Pisite za koj ste od ova dva.
Deutz je 91. godiste. Massey je 97. godiste. Deutz je 100ks, Massey je 110ks. Oba su sa klimom i prednjom hidraulikom. Stanje je slicno. Mozda je Deutz ocuvaniji.
Sada ce neko da napise da sam kao Cira kad je kupovao tanjiracu i sejalicu.:)
I da cena je ista.
 
Hteo bih da kupim traktor, ali ne znam sta da uzmem.
Sejao bih livadu od 1ha u kukuruz i tritikale.
Kod mene je brdovit kraj, Zlatiborski okrug.
To znači da bi morao da povedem računa oko 'prevrtanja'..livade su strme.

Sta biste mi predlozili..i do koliko novca, da uzmem..da ima prikolicu, plug, drljaču, sejalicu za kukuruz.
 
ako je strmo kako pises ja bi ti preporucio nekog duplaka sa kocnicama na sve 4 tocka. a ostale prikljucke prilagodis traktoru. :ppozdrav:
 
Ako vas ne mrzi da pisete. Pisite za koj ste od ova dva.
Deutz je 91. godiste. Massey je 97. godiste. Deutz je 100ks, Massey je 110ks. Oba su sa klimom i prednjom hidraulikom. Stanje je slicno. Mozda je Deutz ocuvaniji.
Sada ce neko da napise da sam kao Cira kad je kupovao tanjiracu i sejalicu.:)
I da cena je ista.
Massey je mladji i malko jaci ako je cena priblizna i takodje stanje, onda Masej, obe tehnologije poznate i sa dugom tradicijom, jedino ukusi da presude.
 
Pa ako je već cena ista za traktor veće konjaže i mlađe generacije onda bih se ja počešao po glavi malo i razmislio. Ili je deutz skup jako ili je massey jako jeftin. Sve ima svoje razloge
 
Konačno i kod nas u selo da stigne savremen zapadni traktor
vlasnik se nada da će ga dugo služiti i da će s njim postići bolje prizvodne rezultate kao i uštedu u vremenu i gorivu
Urađena je dijagnostika i defektaža,saniran je mali kvar na hidraulici i koliko sutra će izaći na njivu da se isproba
Nisam imao dodira sa tim savremenim mašinama a ni priliku da ih vozim...
nadam se da će mi vlasnik dozvoliti bar jedan krug da ga proteram a potrudiću se da bude i neki snimak...
88466d424616767.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh