Kukuruzna silaža

Coci kod nas retko ko seje silazne hibride, manje vise ljudi cuvaju simentalke kojima je sve jedno silirao zp 704 ili pravi silazni jedu sve za razliku od mojih krava koje hoce iskljucivo pionirov!!!
 
Ne mora da je iskljucivo silazni. Imas hibrida koji su robusni i imaju puno mase, a mogu da se seju i za branje. Njih samo treba posejati cesce za 10 do 15%.
 
Cim ne odgovara sigurno jos uvek nisu.... A zanima me sto niste radili sa jednorenim ili dvorednim silokombajnom i nekim manjim traktorom???
 
Ja danas otvorio silazu i prvi utisci su fantasticni.........


242wsb7.jpg


pakqh.jpg


6593jn.jpg


308ifs1.jpg


sytrgg.jpg
 
Ratko otvara ja još nisam ni počeo :osmeh: Ovo vreme nas upropasti. I mnogo puta u životu sam se uverio da u svakoj nesreći ima malo i sreće, tako da su u maju 2,5 hektara bila poplavljena pa smo to presejali 1.6. i to sad stiže za silažu, ovo sve je već prošlo optimalne rokove kad je reč o stanju klipa. I bojim se da će biti kao na fotografijama kod mbranka.
 
Poslednja izmena:
moje su već pojele 4 dužna metra i kažu da je odlična

- - - - - - - - - -

nema kvara bukvalno ništa
 
Kod mene je u siliranju bilo gotovo isto kao na slikama koje je postavio clan Branko samo je bila klasa traktora 60-80 ks DV, ali na srecu posao je zavrsen iako nas je celi dan pratila kisa. Slika nema jer poslednje do cega mi je bilo taj dan je slikanje.
 
Imam nekih problema sa racunarom, ali potrudicu se da ubacim nekako... Inace drugi otkos sirka je sada oko 50-60 cm viisine... Ja se nadam da ce do mrazeva izrasti bar do 1.5 m pa da ga jos jednom isiliram...
 
Ratko brisi poruke ne mogu da ti posaljem Mesage :osmeh:
Obrisano..........

Ja imam jos 2.5 kj kukuruza sejanog posle prvog kosenja deteline da isiliram i zajedno sa time cu da umesam lucerku i cicoku..............

- - - - - - - - - -

Ratko otvara ja još nisam ni počo :osmeh: Ovo vreme nas upropasti. I mnogo puta u životu sam se uverio da u svakoj nesreći ima malo i sreće, tako da su u maju 2,5 hektara bila poplavljena pa smo to presejali 1.6. i to sad stiže za silažu, ovo sve je već prošlo optimalne rokove kad je reč o stanju klipa. I bojim se da će biti kao na fotografijama kod mbranka.
Uradis jednu ovaku gomilu i sledecih 25--30 godina nemislis na vreme i silazu :bravo:........................

 
Strasno jeste li se izvukli na kraju

Izvukli su ga, silokombajn nije bio takav problem veći je bila prikolica koju uspijeli ivući tek sva tri traktora i silokombajn. Kasnije su otišli na drugu parcelu i išlo je dobro tako da su onda tamo silirali.

A zanima me sto niste radili sa jednorenim ili dvorednim silokombajnom i nekim manjim traktorom???

Kako ti je već vladj napisao, u planu je bilo danas isilirati 3 do 4 ha manjih parcela koje su ranije posijane, drugo kod mene je već teško naći da netko ima jednoredni silokombajn a još teže da ide i uslužno jer oni koji ga imaju koriste samo za vlastite potrebe. Glavni problem su bile prikolice jer su one tonule a tlo je kao pekmez jer se radi o masnoj zemlji koja je natopljena sa samo ovo mjesec cca 280 litara kiše, a ukupno dosad ove godine ~1100 litara a inače višegodišnji prosjek za cijelu godinu je 800 litara.
 
Nazad
Vrh