Рачуница за одгој товне свиње

Kod nas su ljudi donasali ostatka hrane iz kuhinja i imali su dobre rezultate u tovu svinja.
 
Da ne otvaram novu temu. Razmišljam se dal kupiti svinju na selu 150kg ako bude po 250 din ili uzimati meso u disu po trenutnim cenama? Od svinje slaninu ne bi ostavljao,pravio bi jedno 30kg kobasice ostalo sve za zamrzivač.
Šta mi je isplativije? Salame ja ne jedem kupujem samo klincu koji neće domaće stalno da jede.
 
Jbg ja sam dokupljivao slaninu obradjenu na klanici Nedeljković kad mi falilo ohladjena nije smrzavana e sad dal je bila od naših ili uvoznih svinja uglavnom ekstra je bila
 
Увозе охлађене полутке које могу да стоје до четири дана. Велики је ризик шта ћеш добити у маркету/месари. Тако да предност товљенику. Ако успеш купити по тој цени толико кила сматрај успехом.
 
Сад је још вештачки 245-260 динара. Али нешто се дешава, имамо пуно утовара на послу.
Цена на зиму 280-300 динара.
 
Svinja apsolutno i zaobidji dis. Par puta sam kupio kod njih meso/slaninu i uvek je smrdelo .
Zašto? Ja kod njih uzimam but ~plećku mleveno nikad nije bilo problema. Jeste da ne može da se poredi kvalitet domaće svinje naspram prodavnice ali jn njih mi deluje najbolji odnos cena/kvalitet.
 
Zašto? Ja kod njih uzimam but ~plećku mleveno nikad nije bilo problema. Jeste da ne može da se poredi kvalitet domaće svinje naspram prodavnice ali jn njih mi deluje najbolji odnos cena/kvalitet.
Pa rekoh ti zasto. Jednom kupio pileci file,jednom svinjski but i jednom dimljenu slaninu. Sva 3 puta je smrdelo.
 
Ne znam u kom gradu uzimaš ali u vršcu nikad nije smrdelo. Mleveno melje ispred tebe
 
Davno niko nije pravio računicu za tovne svinje, možda i bolje :D
Prase računam da je 10000 dinara, po toj ceni mogu prase da prodam bez problema.
Lekove, struju i rad neću računati, doći ću do velikog minusa u proizvodnji :D
Koji je maksimum količine hrane koje tovljenik pojede da bi se uhranio od 25kg do 130kg?
Znam da zavisi od smeše hrane, ali neki maksimum utrošene hrane bih voleo da znam.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Preduhitrio me kolega do pre par godina sam bas merio sve sto koristim u hranu i ispalo je 2,7 kg za kg prirasta ,sve je sopstveno sem pakovanje premiksa patent co.Sad vec odokativno merim pa je mozda i malo jaci odnos.
 
Kupio prasad od 25,6 kg u proseku cena bila 280 din/kg. Svaki pojeo nesto preko 300 kg hrane iz dzaka ( 3 x 5800 din) i prosek na njih 16 je bio 115 kg. Prodao po 300 din/kg. Tov trajao 3,5 meseci. Eto racunice
 
Борба и убеђивање шта се и да ли се исплати. Они што су баталили су мудри ма ту нема зараде. Са друге стране (где сам и ја) су они који сматрају да не сме доћи до прекида континуитета производње. Зато сада имамо коментаре скупа прасетина и товљеник. Није. Цена је реална, не треба гледати маркет него пијацу или берзу.
Сад што има кочничара из месне прерађивачке индустрије и они гледају свој рачун.
Колико кошта празан свињац? Ове године и те како пуно.
Са неких 2.6-2.7 се равна услужни тов за просек 110кг у турнусу. Ту су и они он 85-90 кг и они од 130+ кг. Има свега.
 
Nazad
Vrh