Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

A šta vi planirate da radite na toj njivi kada ste platili 10500 evra jutro. Meni jedino ima logike da se izparceliše i naprave placevi pa onda da se oni prodaju. Za te pare si ga mogao 50 godina raditi u arendu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Prosto ljudi ne znam šta je sa vama. Da dajem u arendu imam prihod od 2,5% na godišnjem nivou na uloženi kapital, kada je radim i obradjujem od 5-7%. Čuo sam oglas da jedna banka daje kamatu od 1,2%, ostale manje. Gde mislite da možete da oplodite sada kapital i da imate prihode veće od 5% na godišnjem nivou. Recite mi da odmah dignem kredit dok su kamate niske i da tamo uložim novac. Voleo bih i ja da je cena zemljišta na Čeneju niža, ali nije. Da li će biti niža ne znam. Zemljište je neobnovljiv resurs i ako se obradjuje kako treba neuništiv. Nažalost mnogi u Srbiji su se dokazali u uništavanju maltene svega, ali uglavnom zbog činjenice da nemaju potrebno znanje i veštine.
 
Ima i pametniji nacina da se novac oplodi a na samo banke ,evo primer privatni penzioni fondovi,pogledaj kolko daju za primer tih 5kj po toj ceni ,ukucaj 6 miliona u jednokratnu uplatu i period dizanja penzije 30 godina sve ce reci.A da napomenem rajfajzen je jos bolji. A po meni to je jako velika cena za kj.nebi nikom da pametujem svako zna svoje al navo sam samo primer.http://www.dunavpenzije.com/dunav-fond-kalkulator-penzija
 
Ima i pametniji nacina da se novac oplodi a na samo banke ,evo primer privatni penzioni fondovi,pogledaj kolko daju za primer tih 5kj po toj ceni ,ukucaj 6 miliona u jednokratnu uplatu i period dizanja penzije 30 godina sve ce reci.A da napomenem rajfajzen je jos bolji. A po meni to je jako velika cena za kj.nebi nikom da pametujem svako zna svoje al navo sam samo primer.http://www.dunavpenzije.com/dunav-fond-kalkulator-penzija
imam pomalo iskustva u tim fondovima,ti bre stvarno mislis da ces da zivis 30 god nakon penzionisanja? :haha:Ako slucajno bacis kasiku pre isteka tvoji naslednici nece dobiti ni celu sumu koju si im uplatio :ppozdrav:
 
Svaka cast,imati prosecan prinos suncokreta od 7,5 t/ha i psenice od 13 t/ha je za nas u Sremu misaona imenica.Sa tim prinosima i prosecnom zaradom od 115000-140000 dinara/ha i nije mnogo 11000 e/kj,bolje imati 1 jutro na Ceneju nego 3 na Menhetnu...
 
A gde ima tih prinosa??
Pa 7% od 11000 evra je 770 evra.Da bi imao toliku zaradu na jutro mora bruto da ima 135000 dinara/kj.135000 / 16,5 dinara kolika je bila cena psenice je 8200 kg/kj.Nisam ja to napisao,ja sam cestitao.:bravo:
#zcurcic -Prosto ljudi ne znam šta je sa vama. Da dajem u arendu imam prihod od 2,5% na godišnjem nivou na uloženi kapital, kada je radim i obradjujem od 5-7%.
 
Da ovakve postove pišu ljudi sa drugih foruma jos bi razumeo ali da ovakve komentare ostavljaju ljudi koji žive od poljoprivrede to ne razumem.Bolje vam je plaćati arendu 30 godina??Arendu koja je otisla nebu pod oblake u mom,@ZCurcicevom kraju i kod većine sa foruma?Gde je matematika i računica na arendi od 270-300evra/kj ili više? Ako živite od zemlje a nemate nameru da u nju kao osnovno sredstvo za rad investirate onda treba da se zapitate šta će vam naslednici reći ili vas pitati kad za to dodje vreme a i šta ćete im na to pitanje odgovoriti.
 
U vecini krajeva te arende su kao uput u Kovin ali ako moze da se zaradi 550-770 e/kj isplati se 300 e arenda.
 
Napisao sam 5-7%. Valjda oni što plaćaju arednu 350 evra po kj, zarade bar 150. Što se tiče privatnih fondova, kod njih vam je prihod na kapital oko 2,5%, na sigurnije varijante, imate i veće prihode ali na neke rizičnije. Imao sam više razgovora sa njima ove godine.
 
Mi smo nesto trgovali juce 7200e kj.Kazu nam neki preskupo i nesplativo.Ja razmisljam o penziji posto pored seljacke se nemoze ziveti nikako sem ako nemas neki dodatak sa strane.

- - - - - - - - - -

A po meni je zemlja trenutno najbolja investicija.
 
Svima vama svaka čast. Kupujem i ja zemlju, u zadnje 2 godine 4,5 jutra, ali po tim cenama neka hvala. Ne kažem, treba ostaviti potomcima ali ih treba i naučiti da stvaraju a ne sve na gotovo. Moj brat je dobio isto zemlje koliko i ja a on je za 2 godine prodao 2 jutra...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Potomci ce dobiti ako budu pametni.Dedovine od 30kj ima samo 7 to nemoze tj.nebi trebalo da se prodaje jer je nismo ni kupili, a sto se tice ostatka ako neko bude trebao da prodaje to ce biti onaj koji je i kupio::sramota::
 
Prosto ljudi ne znam šta je sa vama. Da dajem u arendu imam prihod od 2,5% na godišnjem nivou na uloženi kapital, kada je radim i obradjujem od 5-7%. Čuo sam oglas da jedna banka daje kamatu od 1,2%, ostale manje. Gde mislite da možete da oplodite sada kapital i da imate prihode veće od 5% na godišnjem nivou. Recite mi da odmah dignem kredit dok su kamate niske i da tamo uložim novac. Voleo bih i ja da je cena zemljišta na Čeneju niža, ali nije. Da li će biti niža ne znam. Zemljište je neobnovljiv resurs i ako se obradjuje kako treba neuništiv. Nažalost mnogi u Srbiji su se dokazali u uništavanju maltene svega, ali uglavnom zbog činjenice da nemaju potrebno znanje i veštine.

A kolika ti je kreditna sposobnost, evo nekretnine su ti jos uvek br 1.Samo tesko da sa kreditom mozes nesto da uradis.

A i 2.5% na koji period, kad ocekujes da ti se povrati ulozeno,ako je preko 3 godine zarobio si novac i to ti nije ekonomski isplativo za tako malu svotu, jedino ako neces u amanet da ostavis tu zemlju.
 
A kolika ti je kreditna sposobnost, evo nekretnine su ti jos uvek br 1.Samo tesko da sa kreditom mozes nesto da uradis.

A i 2.5% na koji period, kad ocekujes da ti se povrati ulozeno,ako je preko 3 godine zarobio si novac i to ti nije ekonomski isplativo za tako malu svotu, jedino ako neces u amanet da ostavis tu zemlju.
Do nedavno smo mislili da ima sve za džabe,a trenutno je gorivo preskupo,voda se sva plaća a uskoro ce oporezovati i sve bunare.Zemlju su poceli arapi da kupuju,polako i neprimetno.U Somboru ima vec 50 porodica arapa koji polako otkupljuju salase.Za 10 godina zemlje nece biti na prodaju a ako se i pojavi bice jos skuplja nego sad.Posle ce da nam bude neko drugi kriv i svaljivaćemo krivicu na drzavu,komsije i ....Ti si rekao da si bio sofer,znaci proputovao si evropu.Ovakve zemlje kao u Vojvodini nema nigde a za sve se mozemo zahvaliti Pupinu dok je lobirao za nas.Čim predjes u Madjarsku primeti se razlika :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh