Cene seoskih imanja u vasem kraju

Pre 2 godine se doselio jedan Beograđanin kod nas u selo. Kupio domaćinstvo i nekih 10ha zemlje za 12 000€. Ja kad sam čuo, nije mi bilo dobro, to je cena nekog solidnog audija A6. Inače selo je Teočin, 25km udaljeno od Gornjeg Milanovca u pravcu Takova. Selo izumire, ali onaj ko ostane i ko bude hteo da se bavi poljoprivredom, imaće pristup jeftinoj zemlji.
 
Ista je to rukovodeca bagra bez obzira Srbija ili Vojvodina narod svuda tesko zivi , sela umiru istim intenzitetom i tu nema povratka.
 
Pre 2 godine se doselio jedan Beograđanin kod nas u selo. Kupio domaćinstvo i nekih 10ha zemlje za 12 000€. Ja kad sam čuo, nije mi bilo dobro, to je cena nekog solidnog audija A6. Inače selo je Teočin, 25km udaljeno od Gornjeg Milanovca u pravcu Takova. Selo izumire, ali onaj ko ostane i ko bude hteo da se bavi poljoprivredom, imaće pristup jeftinoj zemlji.
Ne zavaravaj se.Yar ne vidis da sve propada enormnom brzinom,zar ne vidis da veliki gutaju male i da evropske drzave gutaju sve ostale male zemlje i pretvaraju ih u golublji izmet.Sta vredi jeftina zemlja ijeftina imanja kad je sve ostalo skupo osim proizvoda sa sela.Pa i taj proizvod da je skup sve ostale sirovine za dobijanje proizvoda sa sela su skuplje tj. svi zaradjuju a mi najmanje.Znaci i onaj sa strujom i djubrivom i gorivom i porezom i koncentratima i svim ostalim stvarima...
 
U pravu je Vojkan ali ja gledam da kupim jos zemlje jer je to jedino sto ne mogu na ledjima da ti odnesu (ono jeste da su komunisti oduzimali). Osim toga siguran si da ces makar hranu za sebe moci da proizvedes, da znas sta ti deca jedu. Ja zbog toga mislim da je kupovina zemlje i dalje dobro resenje. Ovde ne pricam o Vojvodini gde ljudi gledaju za koliko godina se kupovina isplati itd nego kod nas u Sumadiji ali se slabo sta u mom selu prodaje jer su ljudi valjda svesni ovoga gore napisanog.
 
Pa dodjte ovdi kod nas malo pa da vidnete kako sve teče med i mleko,jednom rečju milina pravi Kuvajt
Gospodin o kome je bilo reci je iz Opstine Jagodina,vi to niste.
Generalno vam je sigurno mnogo bolje nego meni sa opstinom Aleksinac jer ovo je toliko lose da nema gde vise.Jos nas je Drzava pre nekoliko godina proglasila za razvijenu Opstinu a vidim nekoliko opstina po Vojvodini za nerazvijene.Kao kec na deset su proglasili moje selo za ravnicarsko pa je bila smanjena i premija za mleko.A kod mene sve samo brdo.
 
Pa dodjte ovdi kod nas malo pa da vidnete kako sve teče med i mleko,jednom rečju milina pravi Kuvajt

Evo malo da podrzim kolegu... to je bas iz te nerazvijene opstine - koja mislite da je razvijena (ili susedne opstine, to ne znam tacno da li je sa ove ili one strane medje...):

(slike nisu moje)







 
A da vidnete koliko imamo indijanaca,pa to nema ni na divljem zapadu:haha:(još malo pa ćemo ih izvoziti,možda na Evropsko a najverovatnije za Rusko tržište)
 
ali ja gledam da kupim jos zemlje jer je to jedino sto ne mogu na ledjima da ti odnesu (ono jeste da su komunisti oduzimali). Osim toga siguran si da ces makar hranu za sebe moci da proizvedes, da znas sta ti deca jedu. Ja zbog toga mislim da je kupovina zemlje i dalje dobro resenje. .
Слажем се. Земља је сигурност да бар нећеш са породицом остати гладан кад настане крах светског система. Пензије, плате.. све могу преко ноћи да се сруше као кула од карата. Новац, злато.. шта вреди ако нећеш имати шта да купиш. Топлана пукне, имам смедеревац, градски водовод у колапсу - имам бунар, градске пијаце празне, самоуслуге... имам башту.. њиве... кукуруз, пшеница, свиње, крава, коке... јаја, млеко... воћњак, виноград.. мед, вино.. Бежите из града док је време и вратите се селу. Будимо сами свој господар а не да стрепимо хоће ли нам грамзиви капиталиста дати плату у фабрици.
 
Kolege ako neko zna za neku jeftinu kucu na prodaju u macvi ili vojvodini neka pise na pp,prijatelj bi hteo kupiti neko imanje u losijem stanju,za male pare(mala mu je i plata)a takvih nazalost ima sve vise po selima...Tako da ako neko nesto zna,slobodno neka pise na pp,covek ima 4 dece.
Mozes li reci sta konkretno da gledamo tj. javimo ako nadjemo.Kolika kuca,kakva kuca,okucnica.....
 
Kolege ako neko zna za neku jeftinu kucu na prodaju u macvi ili vojvodini neka pise na pp,prijatelj bi hteo kupiti neko imanje u losijem stanju,za male pare(mala mu je i plata)a takvih nazalost ima sve vise po selima...Tako da ako neko nesto zna,slobodno neka pise na pp,covek ima 4 dece.
Sta su to za njega "male" pare ?
 
Za te pare ima kuca udji i zivi u njima,da se razumemo nije to nista specijalno,skromne su ali moze da se zivi u njima za prvu ruku,da ne kazem ima i za manje para moze da se nadje.
 
Nazad
Vrh