Herbicidi u soji

Da li mogu soju da tretiram acetohlor+terbis posle setve.

Terbis nikako a acetohlor zna imati svojih mana koji se ispoljavaju ako nastupe vece kolicine padavina i zahladi ,mislim da ti je ipak bolje resenje Sencor ili Proponit
 
Ima li neke razlike sem cene preparata basagran i galbenon.Inace bi prskao sa 2l/kj galbenon ili basagran+4gr/kj promoni.Da li je pouzdana ova kombinacija za sirokolisne?
 
Prošle godine su se Dynox i Simphoni odlično pokazali.Skinuli su sve sem sirka iz rizoma.Kasnije smo išli sa Kletox-om ali on nije uradio ništa naročito pa ga ove godine nećemo koristiti.
 
Matic, dynox i symphony zajedno idu posle setve a pre nicanja, jel tako? Prvi put sejem soju na jednom placu pa mi nije svejedno, da mi se ne napuni parcela a ne znam kako sa njom ::sramota::
I Dual Gold, isto ide posle setve a pre nicanja, i da li ide sam ili u kombinaciji?
 
Matic, dynox i symphony zajedno idu posle setve a pre nicanja, jel tako? Prvi put sejem soju na jednom placu pa mi nije svejedno, da mi se ne napuni parcela a ne znam kako sa njom ::sramota::
I Dual Gold, isto ide posle setve a pre nicanja, i da li ide sam ili u kombinaciji?
Ide preko lista

- - - - - - - - - -

Ima li neke razlike sem cene preparata basagran i galbenon.Inace bi prskao sa 2l/kj galbenon ili basagran+4gr/kj promoni.Da li je pouzdana ova kombinacija za sirokolisne?
Ja sam prskao tom kombinaciom galbenon i promoni i ok mi je
 
Hvala Baća, hvala Stevo. Moraću da se posavetujem sa zadrugom, samo oni seju kod nas, ne ide kod nas osim u donjem, ritskom ataru, gde samo zadruga ima zemlje. Dakle soja se može prskati protiv širokolisnih korova, ali koliko vidim samo određeni korovi. Ako ima čička, palamide, tatule, šta onda??? I posle tog prvog prskanja u fazi prve troliske, čekam koliko da bih prskao protiv uskolisnih?
 
Ima kombinacije za sve sirokolisne korove mislim da su cicak i ambrozija najgori korovi u soji,najjeftinije u soji je prskati uskolisne i moze da se ceka sve do cvetanja biljke.
 
Ljudi, pročačkao sam temu, dosta je teško izaći na kraj sa toliko imena herbicida, a pošto radim prvi put soju neću da zeznem.
Elem, napravio sam jednu kombinaciju a vi mi recite ako sam pogrešio i ako ima nekih boljih preparata (meni su ovi zapali za oko).

Njiva- plac mi je 0,75 ha
I prolaz posle setve a pre nicanja ništa
II prolaz (1-3 troliska) Harmony ili Symphony 6gr + okvašivač i 1l Pulsar + nešto folijarno
III prolaz (jel odprilike za 15-tak dana od prvog? ) Fokus Ultra recimo

Svaki savet je dobrodošao, hvala unapred!
 
Pulsar i Harmony (ili njegove zamene) oprskaj u splitu. Prvi deo hemije kad korovi sirkolisni budu mali (to je sad +- par dana) za 7 dana oprskas sa drugom dolovinom hemije. S tim sto harmony mozes u drugom tretmanu celokupan. Dakle Pulsar 0.5-0.7 i posle 7 dana Pulsar 0.5-0.7+ Harmony 8-10g/ha. Meni je ova kombinacija jako dobro odradila posao.
I posebna NAPOMENA. Prati ambroziju i palamidu njih mozes resiti samo dok su u pocetnom uzastu, zato ako ih primetis a soja nema prvu trolisku svejedno prskaj sa pola Pulsara jer jer manji belaj fitotoksicnost male soje (koju nesto nisam ni primetio, ali kazu da ima), nego posle cupati ambroziju i palamidu.

Od sirka mozes sa gomilom preparata, ali gledaj da budu ORIGINAL. Dakle Fusilade, Fokus, Agil itd... Nije to neka povrsina (0.75ha) pa finansijski original moze biti maks 1000din skuplja varijanta, a pouzdanija 100%. :ppozdrav:
 
Naravno bojcetic, nisam ni planirao da štedim. Hteo sam da uradim kako valja, ali jbg. Zašto jbg. Pa zato što sam danas posejao(nisam imao ploče,pa dok su stigle), ali mi je pukla jedna čivija na menjaču i malo nisam sejao. Sva sreća pa sam odmah primetio, pa sam presejao tih 10tak metara. Posle sam video da mi na jednu bateriju nije redovno izbacivala seme, a i tako sejem na 70cm. Znači jedna od baterija je preskakala, sejala je ali ne ........ nego ... . . . .. . .... . . .. ., I tako da sam se samo mučio danas ::jako_besan:: I jedino od korova imam sirak. Znači gledao sam po celoj parceli, sirak mi je jedini problem. Setvospremirao poslednji put pre 10tak dana i nisam više hteo da diram da ne bih vadio vlagu. Imam i sliku gde se može videti sirak, rolao sam sa jednom roljom od pre 100 god. Šta mi je raditi sa sirkom? Sutra ne mogu da radim, Veliki Petak je, tek u subotu, AKO treba nešto dirati.
Sirak, ono desno do traktora:
DSC_0164_zpsc135c5bf.jpg
[/URL][/IMG]
I najviše me muči taj sklop, baš sam se razočarao..
 
Nazad
Vrh