Herbicidi u soji

DRugar Motikan je herbicid kome je aktivna materija dikamba.Bolje upotrebljavaj pravi termin znan kao Motika jer postoji verovatnoća da neko ko prati ovaj forum pogreši i upotrebi zaista Motikan i onda može da se slika.Jeste šala u pitanju ali kod ovakvih stvari nema zezanja. :ppozdrav:
 
I ja sam za spartac. Motike sto blize reda, ako treba i malo sporije ali da se ljudski opara. Ono sto ostane soja poklopi, ako se bas nesto provuce prodjes 2 poslepodneva i pocupas.
 
Једна занимљива фотографија:
img20150529192650.jpg

Могло би бити наградно питање шта се види на овој фотографији.
У питању је шпиц на парцели, место где се прскалица укључи.
Виде се три ствари минимално:
1- успешност (делотворност) хербицида, лево на слици,
2- стање соје у линији стартовања прскалице (потпуно закржљала) средина фотографије,
3- величина соје десно (непрскана) у односу на соју лево (прскана), око 5цм је већа у развоју ова десно.
 
Ja sam soju prskao prije nicanja Frontierom i Afalonom po litru na hektar i za sad je čisto ko suza, samo sam na jednoj parceli neki dan išao u korekciju jer je sirak istero ko četka. Ta je zemlja u najmu prvi put ove godine. Korekciju sam radio po preporuci prijatelja trgovca sa Fusiladeom Forte i nadam se da ce to biti okej.
 
Sva ta tri slucaja su ocekivana. Naravno da je najbolje spartanje i kopanje i nemas umanjenja prinosa, ali nije primenljivo ako imas veliku povrsinu.
 
Neće soji ništa faliti jedino hemije da se ne podnose ,a možda jednim udarcem ubiješ i dve muve:osmeh:
 
stric mi kaze da je soja dobila po zvezdi i da je oprljilo.kletoxa mi ostalo u prskalici od prskanja suncokreta,reko posto ima malo sirka u soji ,ajd da ga trecom raspodelim po onom sirku.da bih popodne resio da oprskam sirokolisno,misleci da je 4 sata dovoljno.inace ,isao sam 2 litre galbenona +8grama okvir i posto nisam imao okvasivaca skrenem usputno u prodavnicu i dolijem piva u cisternu.mozda moze biti i od piva da je oprljena.:osmeh:
 
Doza od 2lit galbenona i 8gr okvira po kj ili ha? Od kletoxa nije sigurno oprljena njega stavljaju i 1,5l/kj soja ga ni ne oseti,a pivo ide samo u ovoj varijanti :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo štira koji je sve ukupno dobio 45gr dynoxa ,5gr harmoni ,0.3 passata ,1,6lit glbenona po kj i sve to nije ga ni taklo iće total
img0067.jpg
 
Savle o tom štiru je već pisano ovde kako je rezistentan na hemiju ,al dobiće i totala da testiramo rezistentnost i na glifosat :osmeh:Prvi split je odrađen 12maja drugi 20-setog soja je popila hemiju vidi se kako je ostala mala i nikakava ,nema ga puno samo na uvratinama i okolo salaša.
 
Poslednja izmena:
doza je bila po hektaru.u suncokretu,kletox 1,5l/ha.nisam cekao 36 sati kako matic kaze izmedju prskanja,al kako joj bog da.nije to ni bili tako zakorovljeno, .ovo u radoslava je travni cilim.:ppozdrav:
 
stric mi kaze da je soja dobila po zvezdi i da je oprljilo.kletoxa mi ostalo u prskalici od prskanja suncokreta,reko posto ima malo sirka u soji ,ajd da ga trecom raspodelim po onom sirku.da bih popodne resio da oprskam sirokolisno,misleci da je 4 sata dovoljno.inace ,isao sam 2 litre galbenona +8grama okvir i posto nisam imao okvasivaca skrenem usputno u prodavnicu i dolijem piva u cisternu.mozda moze biti i od piva da je oprljena.:osmeh:

Verovatno od pive,ako je bilo ladno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh