Herbicidi u soji

Dali je ista doza po k.j. bila i Selekt supera i nače oba preparata imaju istu aktivnu materiju.
 
Nekako imam vise poverenja u original tj. selekt super, nego made in China kopije.

Imam utisak da se malo koriste Gallant, Targa, Pantera? Prska li neko soju/suncokret sa ovim preparatima i kakva su iskustva?
 
Pantera je mnogo bolji herbicid od Kletoksa. Ranije sam koristio Panteru a Kletoks samo jedne godine i nikad vise. Pocetkom 90-tih koristio sam Furore Super (odlican herbicid) kasnije Fusilade pa onda od 2008 na ovamo skoro sve sam probao pa se opet vratio na Fusilade i Agil za koje tvrdim da su br. 1 za suzbijanje visegodisnjih uskolisnih korova u soji i suncokretu!
 
Dali je ista doza po k.j. bila i Selekt supera i nače oba preparata imaju istu aktivnu materiju.

Nije,Selekt supera sam tada išao 0,75l po jutru pošto je sirak bio dosta manji.

I ja sam najviše bio zadovoljan sa Fusilejdom i prskao kada je soja skoro zatvorila redove (na 70 cm) sirak spržen a prinos isti kao gde nije prskano,ali me je ovaj put cena od skoro 3000 din za litar odvratila::lose::
 
Zavrsavam saradnju sa kletox ...
A evo i simfoni kako je ubio samoniklu Neomu...
attachment.php
 
Druže,pa šta si zeznuo,kako kod kolege Mityoo odnelo :sta:
Bio sam siguran da ces ga bocnuti :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ako je ova parcela vec tretirana Kletoxom onda je to ponizavajuce za proizvodjace i prodavce ovog herbicida.
Samoniklog suncokreta i meni ostalo na nekih 4.5 kj pa sam resio da to motikom resim.
Mi cemo rukavicama :osmeh: do ponedeljka da se povuce ova vlaga, spartanje pa sledi cupanje...
 
Kod mene u soji nema šta da se čupa,kopa i slično,prskano samo sa promonijem :osmeh:
...malo pored okvašivača dodali još i oksasulfurona i imazamoksa,kažu da je to folijarna prihrana samo,i bacanje novaca :sta:
 
Kod mene u soji nema šta da se čupa,kopa i slično,prskano samo sa promonijem :osmeh:
...malo pored okvašivača dodali još i oksasulfurona i imazamoksa,kažu da je to folijarna prihrana samo,i bacanje novaca :sta:

Nema ni kod mene šta da se čupa, a ovde ostao i sirak i abutilon..... A pored tifensulfuron dosuo sam samo bentazon, a za uskolisne haloksifop-p metil(gallant)

- - - - - - - - - -

Zavrsavam saradnju sa kletox ...
A evo i simfoni kako je ubio samoniklu Neomu...
attachment.php
A jel i abutilon samonikli ili si njega sejao? I kako znaš da je baš neoma? Jel piše na njoj? Izvini na skeptičnosti ali moram zbog pojedinih članova koji misle da sve najbolje znaju....
 
Nema ni kod mene šta da se čupa, a ovde ostao i sirak i abutilon..... A pored tifensulfuron dosuo sam samo bentazon, a za uskolisne haloksifop-p metil(gallant)

- - - - - - - - - -


A jel i abutilon samonikli ili si njega sejao? I kako znaš da je baš neoma? Jel piše na njoj? Izvini na skeptičnosti ali moram zbog pojedinih članova koji misle da sve najbolje znaju....
Pisalo je na vreci Neona prosle god kad sam ga sejao i kasnije prskao sa pulsarom i preziveo, i sta ti mislis da je posle Neome nikao Kondi :bravo:
 
Pisalo je na vreci Neona prosle god kad sam ga sejao i kasnije prskao sa pulsarom i preziveo, i sta ti mislis da je posle Neome nikao Kondi :bravo:
Uopšte je nebitno koja "vrsta" suncokreta je nikla(nije ni sorta a ni hibrid) pošto je samoniklo.... Verujem da znaš šta si lane sejao, ali to nema nikakve veze.
A evo i gde se sakrio Abutilon. Ja nisam ni tvrdio da na slici nema samoniklog suncokreta ali ovaj lep zelen abutilon pokazuje da nešto ne štima....

6jkb40.jpg
 
Прскано Фаргом (Клетодим) 1.2l/ha 03.06.2014.
Сликано 22.06.2014.
За ову годину је добро одрадио али ризом се регенерише.
image004.jpg

Иначе је рађено у сплиту: I Corum 0.9l/ha + Dash 0.5l/ha
II Savazon 1l/ha + Promony 8g/ha
Још је фластерисано где је изражено присуство амброзије са 1l Corum /ha+ 40g Dinox/ha.
02.06.2014
slika044.jpg

16.06.2014
slika017.jpg

22.06.2014.
image003.jpg
 
Nazad
Vrh