Herbicidi u soji

Piše da ne sme ali mogu da se mešaju.Kolega Branko koristi tu kombinaciju godinama pa ga kontaktiraj oko saveta.
 
Do sad sam koristio Fuzilade za uskolisne korove pa vidim da ima neke kopije ili zamene. Imate li neko iskustvo sa Flupisor od Agrosave ili Sunce od Hemoveta?
Razlika u ceni izmedju Fuzilejda i ove dve kopije je skoro dupla.
 
Na istom mestu za kesh 1800RSD :osmeh: odnosno 15eura

Pa 202RSD po litri i jeste doosta velika razlika,10%
A ako bi se potrudio,našao bi i jeftinije :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Toliko sam ga plaćao prošle godine.Ove godine se prebijam sa nekim pa izvlačim hemiju i svima lepo a mene ne košta skoro ništa.Šta ćeš povoljnije od toga.
 
Na palamidu osim bentazona skoro pa ništa nedeluje,a 2l/kj neće rešiti palamidu,eventualno sad 2l/kj,pa za do 10dana ponovo 2l/kj,pa tako dok pametniji ne popusti
A pledge vidim da je 90% delotvoran na palamidu,koristio si ga šta kažeš da probam s njim , ne znam kako će ga soja podneti jel nema trolisku
 
Rešio sam dilemu.. Radiću "split aplikaciju" sad zveknem litru bentazona i 4 grama promonija po jutru, a za nedelju dana ako krene čičak da se oporavlja onda zveknem kesicu oxon-a na dva jutra i ćao đaci!
 
O palamidi i ambroziji u soji mislim da od nasih postova u ovoj temi moze naucni rad da se napise, a kamoli nesto manje od toga. Amrozija na crno najbolje - Sekor (ili kopije Mistral, Dankor, Lord). Palamida - Basagran (ili kopije Savazon, Bentamark, Galbenon).
 
Nazad
Vrh