Prihrana i đubrenje voćaka

Koliko lopata pepela odprilika treba po stablu u punom rodu da bi imalo nekog veceg efekta?
 
Buni me ovo pregoreli stajnjak uvek.. Ne znam da ocenim i procenim , da li je stajnjak koji je stojao godinu dana ok ?

Ja sam danas poceo da razbacujem jednu prikolicu koju sam dovukao , nekih 6 vila idem oko sadnice i deluje mi bas bas dobra kolicina, uglavnom je stajnjak onako taman i nije mokar, ali ima nekih gomila bas vlaznih `svezih` , da li to moze da smeta ili ne ?

Taj pregoreli od godinu dana sad u jesen mozes da stavljas koliko hoces bez problema, ne smeta nista. Taj sto je bas svez i mokar stavi malo dalje od stabla.

Ja sam prosle nedelje kupio skroz pregoreo govedji stajnjak star nekoliko godina, toliko je pregoreo da se pretvorio u kvalitetetan kompost morao sam lopatom da ga tovarim nije moglo vilom. Sa mojim utovarom puna jednoosovinka prikolica izvrsena kosta me 3000 din po prikolici sto uopste nije skupo za kvalitetan stajnjak. Nisam jos zavrsio djubrenje stajnjakom za ovu godinu. Starim stablima ubacujem pregoreli svinjski stajnjak sa slamom taj imam od svojih svinja ne moram da kupujem.

- - - - - - - - - -

Koliko lopata pepela odprilika treba po stablu u punom rodu da bi imalo nekog veceg efekta?

Stavi 5-6 lopata ako je pepeo od listopadnog drveta, za ostale vrste pepela ne mogu da ti kazem nista jer ne znam kako su se pokazali u praksi. Koristim listopadno drvo za ogrev prvenstveno bagrem, i po 5-6 lopata bacam oko svake sljive uz svo ostalo djubrenje radjaju odlicno i nema problema sa bolestima. Koliki je efekat pepela u svemu tome zaista ne znam ali cim ne skodi znaci da koristi :osmeh: Primetio sam na mestima gde prosipam pepeo vise nema najgoreg korova (pirevine) mislim da je to dokaz da pepeo necemu koristi i dovoljan razlog za upotrebu pepela. Koliko god da sakupim pepela sve razbacam oko voca...

Mozda neko moze ozbiljnije da ti objasni, mozda postoji neka tablica sa mikro i makro elementima koje poseduje pepeo nisam mogao da nadjem takvu vrstu podataka :ppozdrav:
 
Juče pored dvogodišnjih dunja bacio oko dvesta grama npk 8:16:24 oko stabla i isfreziro, danas pala kiša, trebalo bi da smo uradili pravu stvar .
 
jasam danas nabacao na kruške i jagode tj pregoreo stajnjak ,a kad imam vreme ponavljam ga sa zivinsko đubre.
 
Ljudi tako rade prvenstveno jer stajnjaka nema, drugo cena od 50 eura za nešto što prospeš oko 150 sadnica ako ćeš dobro da nađubriš nije tako mala jer za tih 150 potrošiš eventualno džak veštaka od 1200 dinara.

Drugo, veštačko je brže dostupno biljci.

U principu najbolje je kombinovati, mada ja nisam ljubitelj veštačkog kad sam video par emisija, ali mislim da ako se vodi računa o količini, vremenu primene i načinu đubrenja (lepo se posoli naokolo a ne sve u mesto), veštak treba koristiti. Stajsko pored NPK i mikroelemenata dobro dođe i za aerifikaciju zemljišta, kao i sadržaj humusa i ostalo...

Ove u mom kraju je 50evra jednoosovinska traktorska prikolica,sa jednim stranicama sa strane..puna.U pitanju je ovčiji stajnjak.Oni kažu da je pregoreo,ali tek treba da odem da pogledam.

Ne koristim stajnjak za sadnice i voće, već za povrće.
Za tih 50evra ću prvo probati jednu sezonu čist KAN/27%,pa ću naredne uporediti sa stajskim ovčijim djubrivom,pa šta se više isplati.
 
Ја сам прегорео стајњак у ПКБ-у плаћао 1,94 Дин./Кг. са ПДВ-ом. Вештак не користим, само летос фолијална прихрана.
 
Ја сам прегорео стајњак у ПКБ-у плаћао 1,94 Дин./Кг. са ПДВ-ом. Вештак не користим, само летос фолијална прихрана.

Gde se tačno to nalazi, ima li neko da nudi prevoz, tj imaš li "ključ u ruke" kombinaciju, okrenem telefon, stigne mi đubrivo i platim ili bar nešto između? :)
 
po mome iskustvu stajnjak ako se ne zaorava u jesen najbolje je izneti ga na njivu da tamo na gomili prelezi do proleca
posle pola godine dobije onu crvenkasto-braon boju tad je najbolji i moze slobodno da bude u direktnom kontaktu sa korenom
tad je jos pun bakterija, ima jako dobru ulogu sundjera u zemlji (sakuplja vodu i minerale u sebe a opet ima mesta i za vazduh i cim koren naleti na takav deo u zemlji jako se lepo razgrana jer mu predstavlja idealne uslove)
sporije gubi i vlagu od zemlje bas zbog prisustva vazdusnih komorica, sto duze stajnjak stoji napolju gubi volumen i broj bakterija (ima ga manje i to je lose) mnogo sporije se raspada u zemlji
 
Gde se tačno to nalazi, ima li neko da nudi prevoz, tj imaš li "ključ u ruke" kombinaciju, okrenem telefon, stigne mi đubrivo i platim ili bar nešto između? :)
Ево овде: 44.936249, 20.482182 Превоз мораш да нађеш сам. Мени није требало пуно, само за рупе зе нове саднице, па сам избацио задње седиште и товарио у џакове.

- - - - - - - - - -

po mome iskustvu stajnjak ako se ne zaorava u jesen najbolje je izneti ga na njivu da tamo na gomili prelezi do proleca
Пре неки дан сам читао да кад га помериш са места где је превирао треба да га одмах разбацаш и заореш или фрезираш... у супротном већ после 4 дана стајања изгуби 50% своје вредности.
 
zato sam i napisao ako se ne zaorava, jer par puta mi se desilo da zbog neprijema vocke posle godinu dana kopam rupu nanovo kad naletim na komad stajnajka (veci) ima bas lepu braon crvenkastu boju
ako mislis da je bolje da se ne dira sa mesta ako se vec ne zaorava moguce, ja sam kontao na osnovu njegove boje ima mi lepsu boju kad odstoji na njivi nego u dvoristu dok je, lako je moguce i da ja gresim
 
Poslednja izmena:
Пре неки дан сам читао да кад га помериш са места где је превирао треба да га одмах разбацаш и заореш или фрезираш... у супротном већ после 4 дана стајања изгуби 50% своје вредности.

Kako ljudi premeštaju stajnjak sa jednog mesta na drugo,da bolje i brže prevri?
Po toj logici, ako ga prevrnu sa jednog mesta na drugo..i tako nekoliko puta u toku godine, onda taj stajnjak na kraju nema nikakvu vrednost?
 
Kako ljudi premeštaju stajnjak sa jednog mesta na drugo,da bolje i brže prevri?
Po toj logici, ako ga prevrnu sa jednog mesta na drugo..i tako nekoliko puta u toku godine, onda taj stajnjak na kraju nema nikakvu vrednost?
Не знам где сам прочитао ал' ево нашао сам на другом месту:

"Djubrenje stajnjakom treba sinhronizovati – izvoženje , rasturanje i zaoravanje. Po rasturanju odmah zaorati na odgovarajuću dubinu, što znatno smanjuje fertilizaciju




  • [*=left] - Vrednost zaoranog stajnjaka, odmah posle rasturanja - 100%.
    [*=left] - Vrednost zaoranog stajnjaka, 24 sati posle rasturanja - 80%
    [*=left] - Vrednost zaoranog stajnjaka, 70 sati posle rasturanja - 70%
    [*=left] - Vrednost zaoranog stajnjaka, 4 dana posle rasturanja- 50%" Агро инфотел

Што се тиче превртања, знам да се преврће компост а за стајњак се не би баш кладио.
 
Danas iskorišceno lepo vreme da se nađubri voćnjak
fotografija0473.jpg
fotografija0472.jpg
 
Ja sam danas odlučio da ipak izvadim 2 trešnje koje slabo napreduju i zamenim ih, oko njih sam bio bacio ono stajsko i zafrezirao. Kada sam ih raskopavao, video sam da je to stajsko krenulo da buđavi, tačnije izgleda kao da je puno neke paučine, klasična buđ :)

Jel to šta opasno, nalazio sam i izmet od zeca oko sadnica i on je isti takav, paučinast...da ponovim, bacao sam po površini pa zefrezirao, ne nešto duboko.
 
Ja sam u nedelju djubrio skoro posadjene sljive 300g ruske 16:16:16 po sadnici. Starije sljive i visnje dobile po oko 10kg stajnjaka i po 500g ruske 3x16, sad mogu u zimski san.

@Oktopod
Od kojih zivotinja je stajnjak ?
 
Pa vidiš moguće je da je tu sad krenula fešta, oni koji klopaju taj otpad, oni koji se tu greju, kao i oni koji ih love :) nego mi je nešto baš gusta paučina bila, deluje mi pre da je neka kao buđ...
 
Nazad
Vrh