Kruška

Дуња МА је за густу садњу као кукуруз. Имам два киферова сијанца који су вјероватно на МА подлози. 6 крушака родило, а друге крушке на БА дуњи имају по 4-5 кг.
 
a jel odredjena sorta zuti ili nema veze sa sortom?
a ako nema veze vaditi pa stavljati druge, te zute tesko da ce da rode normalno, nesto spominju hlorozu i dodavanje gvozdja ali nisam cuo da je neko resi sa time problem.
mozda kad ojaca biljka resi se problem, jedino sto mi jos pada na pamet bas sad kad razmisljam - mozda u maloj koncentraciji limuntusom zasoliti vodu pa je sa time zaliti
imam jednu sto zuti - bas cu probati dogodine sa prolecem krenuti da vidim sta ce se desiti
ja sam imao problem sa jednim mestom u vocnjaku - 3 za redom mi se susile vocke koje sam tu posadio
lepo otkopao vecu rupu spustio 2 bale slame jednu pored druge, preko njih nabacio sloj stajnjaka i sloj zemlje da izravnam - posle godinu dana posadio jabuku - ta mi je biljka ima najjaci porast ove godine
stim da ja momentalno imam vocnjak oko 100 sadnica pa mogu tako jer imam vremena
 
Pozdrav vocari. Imam jednu molbu za Vas. Molim, da mi neko napise koja je ovo sorta kruske:



U ovo doba godine sazreva i ove godine je rodila kao nikada do sada. Imamo je vec 6-7 godina a pojma nemamo koja je sorta.:osmeh::ppozdrav:
 
Sad mozda jedno glupo pitanje ali interesuje me sa koje strane stabla da provucem zicu u odnosu na vetar? Naime vetar uglavnom duva sa desne strane pa da li da sa te strane provucem zicu i privezem stablo za nju ili sa leve pa da kad duva udara u zicu stablo? Mozda nisam bio jasan ali me interesuje da li je bolje da jacina vetra otkaci po neko stablo(otkine vezicu) ili da sve vreme stabla udaraju u zicu kad vetar duva, hvala unapred!
 
Istu dilemu sam imao i ja ,trazio sam taj podatak ,pre razvlacenja zice i nisam naisao na njega. Ja sam razvukao sa strane sa koje uglavnom ima najvise udara vetra ,sad da li je bolje tako ,ne bih znao da ti kazem, nisam primetio neke probleme na stablima ,ostecenja ili tako nesto..
 
Ba 29 bez posrednika. Inace ja sam odusevljen stablima, masa grana raste u vitko vreteno bez povijanja. Imaju izuzetan porast ali su grane jake i prave za razliku od santa marije koja se vitoperi u svim pravcima. Stabla su crvene boje i u prvoj godini su pregurale 2,5 metara jer nisam pincirao produznicu al cu je svakako skratiti u martu.
 
Ja nisam naisao nigde na taj podatak.. Moje su na podlozi dk i imam problem sto idu samo u visinu , nikako da puste bocne grane, probacu na prolece rovasenjem ... A evo Bane kaze da na dunji bujaju samo tako , samo da dodam da i moje karmen imaju izrazito crvenu koru stabla . Kod ostalih sorti sadjenih ovog proleca nemam taj problem sa bocnim porastim i granama
 
bujna podloga, bujna plemkinja mozda bi neko ranije pinciranje pomoglo pored rovasenja
za posrednika sam pitao zbog BA podloge za divlj. k ne treba
ima i moj brat bez posrednika na BA skoro su mu duplo bujnije na osnovu viljamovke
na oko najlepsa sorta koju sam video - ukus nije bas ko vilja slatka ali nije ni daleko
 
Kod mene teraju i bocne grane ali produznica im je ludilo. Ima stabla gde uopste ne treba razvodjenje grana...
 
Da li neko ima da prodaje kruske(viljamovka , boskova bocica, kaludjerka, kifer,abate fetel...)??? iskljucivo konzumna! 0649581595.
Izvinjavam se administraciji ako je post u suprotnosti sa pravilima foruma!
 
Potrebna mi je pomoc u novembru sadim viljamovku na ba29 sa kaludjerkom posrednikom radio sam analizu zemljista i treba da bacim 40kg kalijuma i hteo sam da bacim kalijum hlorid NEMOGU NIGDE DA NADJEM pa su ljudi iz apoteka poceli da mi govore da je bolje da uzmem kalijum nitrat ili kalijum sulfat.POMAGAJTE IMAM SUTRA DA RESIM PROBLEM MOLIM VAS
 
Nazad
Vrh