Jabuka

Koliko sam video u ovom članku fuji i mucu nisu više tako popularne.
Za svoje potrebe mislim da je ajdered dobra jabuka. Galu sam u Vojvodini zasadio.
Brebrun sam probao nije me odusevio , a gala mi se svidja. Narabno , to nista ne znaci za
ozbiljan biznis, a ovo je cisto o mom ukusu. :)

Na internetu je uvek problem validnosti i kompetentetnosti članka jer uvek postoji neka namera i interes.
 
Imam ponudu da od rezaca da rezem ovih dana a list jos nije otpao skroz.Jel neko radio dok ima list i da li ima posledice.
 
Kolege forumasi kakvo je stanje u vezi prodaja , kako se dvize cijene i potrazna u svim regionama ?
 
Na sadnici greni smit i na dve koje sam kupio kao 'šifre' na vrhovima lastara ima par listića a sve su na podlozi m9. Na ostalim jabukama koje su kupljene kao stare sorte i na podlozi mm106 nema listova....
 
Pozdrav forumasi. Potrebna mi je pomoc oko zasada jabuka. Imam u planu da u basti (dimenzije 27m sirina, 100m duzina) posadim jabuke u spaliru, pa me interesuje koji razmak izmedju redova treba da bude, razmak izmedju sadnica u redu, koje stubove I na koji razmak se postavljaju, koje sorte bi mi proporucili, kakva podloga, oprasivaci, gde kupiti sadnice, krajnji rok za sadnju…. znaci totalni sam laik, svaki savet mi je dobrodosao.
 
ako imas sistem za navodnjavanje i mogucnost navodnjavanja mozes saditi do aprila pa cak i u aprilu,ali ako nemas tu mogucnost ostavi to za narednu godinu,ipak je jesenja sadnja zakon,razmak ide od 3m pa navise u zavisnosti cime ces obradjivati,sto se stubova tice tu nisam kompetentan
 
Nemam ja firmu ko sto nema ni 95% proizvodjaca e neki rizikuju pa rade sajt,ja iskreno nemam potrebe za tim,a nemam ni papire ako ti treba tako nesto,sto se ponuda tice moze na p.p
 
Да ли заате нзив ове старе сорте. Дрво је старо око седамдесетак година. Рађа сваке друге године вероватно јер се не реже.
Ове године смо набрали 50 гајбица од ње.Заномљиво је да колило год јој гране биле дуге и пубе рода ретко се кад ломе.Веома су жилаве. Ако неко зна назив хвала.
a9c4a753fc4de129ceb11c89ff03a8ff.jpg
0826baa07f30feec0511eecc25e4ce4a.jpg
461e63dd2d02368b79444de9cc742390.jpg
eee7f7c0357859b2913f37211e7179e3.jpg
93de4eae8a80a5080c95ef5f7e28d371.jpg
5768b19e3bb3868c50fc86648caf54dc.jpg
042376ab33db92a16ac2870e81ae27cc.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Онако да кажем средње ситна,дугуљаста веома сочна,слатка и може дуго да издржи без неке велике промене у изгледу и укусу. И нама личи на њу али ми једна баба каже да није шуматовка...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
ма баба рече на влашком али заборавих како је рекла. ) а и пре неки дан баба одееее....)

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
idi u prodavnicu pa pogledaj Idared, plod je slicnog oblika i boje.

Kad joj je cvetanje a kad branje, jel opada sama kao luda tokom juna meseca, boja mesa, ukus..... daj jos neki podatak
 
Ne opada. Peteljke au joj bas cvrste.Ima masnu skrmu. Nije ajdared. Ajdared je mnoogo krupnija. Kao sto rekoh ona radja jedne godine jedno kilo, druge godine samo sto ne legne na zemlju ali su plodovi u oba slucaja iste velicine i dok se ne oberu skoro da ne padne ni jedna ( ne racuamo prirodnu selekciju).velicne su kokosijeg jajeta tako od prilike i masno su crene ali nisu nikad ljubcaste pobao sam da je okalemim ja i jos 10 njih ali dzabe nece pa to ti je..

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh