Jabuka

Koja je po vama od ovih jabuka što ima kod nas po pijacama i prodavnicama, najbolja za pravljenje soka u sokovniku u smislu količine soka?

Probao sam danas ajdared i ima dosta soka, ne znam kakve su ostale.
 
Koja je po vama od ovih jabuka što ima kod nas po pijacama i prodavnicama, najbolja za pravljenje soka u sokovniku u smislu količine soka?

Probao sam danas ajdared i ima dosta soka, ne znam kakve su ostale.
Imam inox vodenu presu za sok i najviše daje friška jabuka što zelenija to definitivno savršen sok sa starošću jabuka mutniji i slađi i manje daje usred dehidracije.
Najbolji sok je mješavina više vrsta jabuka,tko voli kiseliji idared i greni savršena konbinacija.
 
Ovo je prva godina jabuke koja će dati nešto ploda prošlu godinu sam poskidao cvijet sada je u 3 godini.
Prije cvatnje sam poprskao Nordox-om za sada ću ostaviti poneki plod da vidim kakve su jabuke a za iduću ništa ne diram pa kako bude.

 
Krajem februara sam posadio dve jabuke. Jedan od njih je napravila cvetove. Da li bi bilo pametno da ostavim jedan plod?


 
Momci kako cvetanje?
GS pun cveta,Jonagold savim solidan ,manje nego lane,zato je ZD abortirao ali skroz neće biti ni za sok.
Drugar u Banatskom Karlovcu mi se isto žali na ZD ,ništa cveta.Šta moče biti razlog?
Imam nešto malo red čifa i on je slabo poneo,imam i neku sortu (10-tak) koju sam dobio ali ne znam šta je i ona je ponela odlično.
Pink L. je cevetao prvi put pa ću videti da li sam dobio to što sam platio .
 
ZD manje nego sto sam ocekivao. GS, AJ i JG na nekom proseku. Bolesti pod kontrolom za sada.
 
Meni se poslednji ZD osušio prošle god. a ostalo, cvetalo solidno do odlično...ono što je cvetalo...a ono što nije videćemo...
Noćas bio mrazić , oko -2 , ali nema štete koliko sam danas pogledao...Izgleda bilo prizemni , jer se na jagodama vidi...
 
Ja nemam bas puno Vocki pa idem sa onom rucnom prskalicom od 10 litara pa Masku i ne koristim a mozda bi bilo bolje da je koristim
 
Usklicu vam ferugsona posle rada sa atomizerom kada uslovi ne budu idealni (vetar) a mora da se radi. Tu ne pomaze 5 gas maski.:osmeh:
 
I kod mene Zlatni tanko sa cvetanjem, a nije mi u rezidbi delovao tako, Ajdared, Greni i Jonagored dobri, a i Red Chief mi se nekako sporo otvara. Dosta kasne "Delišesi" za ostalim sortama
 
Njoko nije ZD prerodio,zato me i čudi.
marko ni meni nije delovao kada ono čorak sve lisni jako jako malo rodnih.

- - - - - - - - - -

Jutros bilo malo mraza ,hoće li smetat jabukama?
 
Nazad
Vrh