Jabuka

Kakva je cena industrijske jabuke kod vas ? Ponuda se kreće od 12,5 do 15 dinara.U mom kraju nema protiv gradne mreže jer su svi stari zasadi i polovina voćnjaka je izvađeno zadnjih godina . Šteta od grada ove godine se kreće od 60 do 80% pa treba dodati još ožegotine od sunca itd , srećom paje bilo vode za zalivanje i dobiće se malo na težini i krupnoći plodova.Sinoćne nevreme je 20 % otreslo plodova sa stabla
 
Ja napisao kako je sa industrijskom jabukom ovde.
Neka se jave svi sa drugih lokaliteta.
Ima li Srbija 10% prve klase uopste ?
Kakav li je rod ? Ovde maksimum 50% stoji na drvetu u odnosu na proslu godinu
Ovde tek ocekujemo kisu.
Do sada 0. Sinoc se opet istreslo ka Vrscu.
 
Poslednja izmena:
Zavrsena berba 2017.
9a95fb02b900d7ca24f81c8923008fcf.jpg
8d5215fda6db79a3bfde8daa34ae5767.jpg
0586e3ab2f180c5951ca2b58d3fa42b2.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
UHhhhhhhhh pa ovo je strašno :zli: ,Radiš ko konj i na kraju .........

- - - - - - - - - -

UHhhhhhhhh pa ovo je strašno :zli: ,Radiš ko konj i na kraju .........
 
U **greška ti koje sranje , bas steta druze...
Koliko stubova je poruseno , da li su sadnice pocupane ,polomljene ?

Kako su prosle mreze na ostalim vocnjacima u Tomasevcu ?
 
I kod nas u ataru nije prošlo bajno
DSC_0078.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0097.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0077.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0082.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0084.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0098.jpg
[/URL][/IMG]
 
Danas skok cena jabuke konzuma za nekih 10-20 posto kao i industrije 20%. Posle 2012 godine ovo ce biti godina najskuplje robe, samo je mana sto robe nema. Kod mene jos koji dan i sve smo obrali. Nikada kraca berba.
 
Kako si zadovoljan generalno? Hoće li ostati koje džakče za mene kad navratim? :osmeh:
Biće šljivovice, nemoj da brineš. :osmeh:
 
pa stabla hocemo...nadam se i do 60 posto sadnica da cemo izvuci. Protivgradna mreza je druga prica. Tu je steta slobodno mogu reci 100 posto, ne racunajuci neke sitne elemente tipa kape, klipse, lancici, koji su preziveli...
 
Na fotografijama kod oldtajmera mi nije bilo jasno u prvi mah kako su stubovi od mreze popadali ali kod jukija se vidi da je stub u zemlji a iskrivljen ceo kao da je od plastelina ostala samo armatura ,ja to nisam ni video ni cuo u svom zivotu koja je bila jacina vetra
 
Nazad
Vrh