Lovačka tema



Podmladak, danas uslikano prilikom prehrane psenice.
 
Marka na fazana. Keti (mama), Endži, Aldo i Axel. Štenci stari 5 meseci.
Na slici svi zajedno, a opet svako za sebe.

13001131_1757743391123934_7183464766627107654_n.jpg
 
Trening nije, ali šetnja jeste. A zna se šta je šetnja. Jbg, mi u selu nemamo parkove kao gospoda u gradu, a psi se moraju prošetati. Takvom logikom ispada da su onda psi iz grada u prednosti na one iz sela. Samo ne vidim razliku šta bi slika bila drugačija da sam slikao umesto njih nemačke ovčare. To što su lovna pasmina treba da menja stvar? E sad, to što imaju njuha i što su nešto namirisali 10m od puta...
 
Svako loviste ima i teren za obuku pasa gde se psi mogu izvoditi tokom cele godine,a mi smo praktikovali da u te terene uvrstimo i polja pod luceristem gde najvise divljaci strada od kosacica tako da smo tu vrsili intezivne treninge da se divljac nebi legla u luceristu!Inace Nele psi su ti kao plisane igracke lepi greota ih voditi u lov:osmeh: po polju ovi su pravi za setnju po korzoima i lov na dvonoge cice nema te koja bi im odolela!
 
Malo cistili gvozdjuriju po dvoristu.Da se ne baci iskoristili.Za 2 sata posla nije lose...jos lotre,prosirenje za noge i drzac za pusku.Stolica je sediste od imt 539 a ploca je od spojenih raonik i ide 360" u krug.Ima veze sa poljoprivredom!!!
1085mc5.jpg
 
Ja nemam neki jak karabin.Mojih 128kg moj 8x57 ni ne zagolica E a ako zadremam padam garant.Sutra ima tu jos 2 sata zezanja.Bice to bolje nego veranje po drvecu.Popnem se za 2 minuta a silazim 2 sata...
 
Uf na onoj stolicici ima tvojih 128kg da pamtis dok si ziv:osmeh: malko siru sedalicu i podeblji sundjer i mozda si je trebao malko siru napraviti da bi bila stabilnija!Inace i ja se kanim ovako nesto napraviti ali da ima na sebi tockove od mopeda ili nekog jugica da mogu nivom da je setam po ataru kad idemo na cekanje posto uvek otac i ja idemo zajedno onda nam fali jedna jer jedna je na krovu od nive.
 
Jel si planirao iz ruke da pucaš sa nje?

- - - - - - - - - -

Inače da se pohvalim,stigla nova igračka

32zs21c.jpg


Remington M 700 u kalibru 30.06,kupio ga čovek novog u Snajperu,al jedva da je jendu kutiju ispucao sa njim pa je stigao kod mene.
 
Sa srecom trgovina i da je brzih dana krstis nego neki dobar majstor mu je namestao montazu i to naopacke je okrenuo!Koja ti je optika na njemu taku istu i ja imam koliko vidim sa slike!
 
Sutra ide kod puškara pa i ova optika leti napolje optika je Leupold VX1 2-7x33 i ide nazad vlansiku,pošto sam od sina za rođendan dobio Bushnell Trophy,a i vlansik ovu cenio 370€ :osmeh: pa kad sam već dobio,cena spuštena za tih 370€ uz dosta natezanja :osmeh:

A trebalo bi ako sve bude po planu da se oproba za dve nmedelje,ako organizujemo gurpu pa odemo za Mađarsku.
 
Nazad
Vrh