Postrna setva(opšta tema).

Lalo kad si skidao tritikal, ja sam uradio nesto sjenaze od zobi i tritikala pomjesana bilo je i grasak ali je uginuo, i jednu parcelu od zobi. Poslije posijao kws mikado i pioneer v52.
 
Čim vreme dozvoli i bude se moglo ući (nadam se narednih nekoliko dana)na nekoliko parcela na kojima do sada nije moglo presejavanje, kreće setva soje sorte NS Galina(kosiće se za seno) i kukuruza NS 213, kako bi se očuvao stočni fond...
 
Posejan danas postrno sirak za silazu,kasnije povaljano,nije bas dobar zinor bio al mislim da je za prvi put ok :)
Prosle godine smo orali i setva je bila 25. mislim e sad cemo da vidimo sta ce kaze u tanjiranom i ajde manje vise rok je tu nedelju dana pre.

160620142071.jpg

160620142072.jpg

180620142074.jpg

180620142075.jpg
 
Nisam primetio temu o postrnoj setvi,zavrsen je jecam pa se oralo,pala je lepa kisa,sutra tanjiranje i sejanje NS 208.Posto ima vlage bacam u sejacicu NPK,ne punu dozu.Radicu kultivaciju ranije uz dodatak azota.
 
prošle godine sam sijao postrno, samo nisam htio na gusto, išao sa sa fao 290, sijao 20.6. na ječam, pioneer N86......i na oko 23,5 sam sijao, jer nisam ništa gnojiva bacio, osim malo prihranio sa možda 50kg KANa, i dobio sam oko 2500kg klipa na 4000-4500m2.......
 
После пшенице посејана соја.
Слама склоњена.
Тањирано 3 пута плус плитко сетвоспремачем.
slika013.jpg

Посејано:
slika014.jpg

Поваљано:
slika016.jpg

Шести дан од сетве:
slika001.jpg

slika000.jpg

После сетве је добила 10ак литара.
Попрскано на црно и сад чека кишу.
Пробе ради посејана је не рана сорта, Сава, по предлогу цењеног члана овог форума (препознаће се).
Видећу шта ће да буде.
 
Ne znam gde da postavim pitanje, a posto je u pitanju postrna setva da probam ovde. Posejao sam na jecmistu kukuruz. Kad je nikao kukuruz nikao je i jecam. Kao da je posejan, zeleneo se kao tepih. Odem danas da vidim da li moze da se sparta, da taj jecam ne proguta kukuruz, kad ono cudo. Jecam se osusio kao da ga je neko poprskao. Sad mi nije jasno zasto se osusio, ako bi neko mogao da me prosveti. Apsolutno mi nije jasno sta mu se desilo, mada ide mi u prilog.
 
I ja sam imao sličan slučaj na parceli koja je prskana peek-om ni da ga takne ,normalan je samonikli ječeam a na parceli gde je prskano tezisom počeo da se suši i to baš kao da je prskan:sta: Mada tu gde se suši i soja mi se čini slabija ,verujem da je dolovanje herbicida.
 
Nazad
Vrh