Postrna setva(opšta tema).

Месец дана након сетве:
31072014.jpg

31072014-2.jpg
 
Пре два дана друга тура фолијарне прихране, јуче прошпартана.
paranje-13082014.jpg

Време, 44 дана од сетве.
13082014.jpg

13082014-2.jpg

У Јулу 138 литара кише. Август месец до сада 81.
 
Evo malo slika iz postrne setve a više imate u temam soja i proso. Sejano 14.6.2014 po skidanju ječma,oranje+rd+sejačica.
180920102236.jpg
150820142245.jpg
 
Poslednja izmena:
Postrna soja je izgurala nenormalno zrno ko kliker ,sa cime da je prskam da uzreva,ili da cekam Bozic da je vrsem?
 
Soja posejana nakon žetve ječma slikano kod mene u ataru.
Potanjirano, razbacano seme ciklonom i podrljano.
fotografija0663.jpg
fotografija0664.jpg
 
Grunt grešiš,nema pravila imam 2 parcele pod sojom fortuna je u pitanju i jedna obećava dobar rod a druga (zbog pika) ne obećava. Ova sa Brankove slike zavisi samo od vremena.
U sam skinuo proso sa gornje slike 12 džakova od oko 50 kg tj oko 600 kg sa 40 ari.Drugu parcelu neću ni skidati jel smo se iz starta zaglavili,miševi su napravili haos imaju sakupljeno na svakih 30 metara po neku humku koja je sva istrulila.trebalo je uraditi to pre dve nedelje ali vremenski uslovi znate i sami kakvi su bili.
 
Деведесет (90) дана од сетве:
01102014.jpg

01102014-2.jpg

Почење да се шара лишће.
Молио бих колеге да поставе коју фотографију својих соја са временом сетве, да видим у којој су фази јер је ово ипак на неки начин експериментална пострна сетва са не раном сортом поприлично касно посејаном. А џаба експеримент када се нема са чим поредити.
 
Gledaću da slikam . Mislim da niko nema kasnije sijanu od mene 14.7. žitnom sijačicom . Nisam odavni ni bio da je vidim , znam da je ostala niska al imala je onako mahuna . Vidjećemo dal će stići i dal će se isplatiti .
 
Da iz inata . To čak i nije postrna , nego je tudja njiva , prvi put radim , nisam znao kolko je niska . Tolko se zaredala kiša i ležanje vode da se nije mogla posijati do pola jula , a kad sam prskao bilo je propadanja vjerovali il ne.
 
Ja sam danas postrne soje iprskao totalom valjda ce za deset dana moci da se radi koristicu je za ishranu svinja.
 
@zarkovmali А што попрска тоталом, јел се то плашиш мраза или је неки други разлог,кад си је сејао, која сорта?
 
Planiram da je otresem za nekih nedelju dana da ne prebacujem na kombajn zitni heder 100 puta,sorta je balkan sejana polovinom juna ima pomalo trave jedno visine 10cm pa da je sprzim ako uspem da me ne zeza u vrsaju.
 
Danas kosim postrnu soju, jel ste vi vasu pokosili?

- - - - - - - - - -

I kao sto rekoh pokosi danas, sa 4 jutra 7500kg, ja prezadovoljan::novac::
 
Nesto nisam primetio ni da ste napisali da ste sejali. Koja sorta? Kad i posle cega je sejano? Koja je vlaga?
 
Nisam pisao ne znam ni ja zasto, ali eto sad sam, sejana je posle uljane repice,tacan datum ne znam oko 1 jula, dukat sorta, vlaga je 15, ali ide u menjazu za pogacu, tako da nema odbitka.
 
Nazad
Vrh