Predsetvena priprema zemlje

Lepo si spremio, nego mi malo čudno.......nema ni jednog dalekovoda na njivi :sta: :osmeh:
 
Šta mislite da li je bolje posle zaoravanja šarovine da idem sa drljačom ili tanjiračom za pripremu njive za setvu pšenice?
 
Jedna sa danasnje pripreme. :)

34shrlx.jpg
 
Znači,pališ i ti Dobrice,briga te za ekologiju i komšijske njive!

Ja to radim savesno,prodjem grabuljama 2 puta u krug i jednom tanjiracom. Sacekam da izgori pa krenem kuci.

Kako vuce 577? Kojom brzinom?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Pa onako,ne mogu reci da mu je tesko ali mu nije ni lako... neka srredina. Idem prvom brzom.

Juce sam uradio 10ha u komadu (od toga 5,5ha spic,pa sam imao dosta uvratina da radim) i potrosio sam 100l goriva.


Danas uradjen jos jedan prohod setvospremacem i setva moze da pocne.

24e130l.jpg
 
[video=youtube_share;TW4LZwFAv6Q]https://youtu.be/TW4LZwFAv6Q[/video]

- - - - - - - - - -

Jesenas zatvorena brazd.
Nisam slikao juce uradio neki 20kj na zemlji gde je jesenas zatvorena brazda ima barem tri puta vise vlage nego tamo gde je proletos zatvorena
 
Nikola@
jeli to Rau mamut 4,40m?Ja imam takvog ali me strah da ruja nece moci da ga muce?
 
Bas cu zakaciti da ga probam ali mozda bolje da ga ja prodam i kupim manji laksi pre neki dan je komsija nakupac imao 3,30 mamuta ali ga menjao za nekakvu cisternu kasno se sreli kaze ako ovi ne dodju sa cisternom da menjamo i da mi doplati ali otisao je.
 
Nazad
Vrh