Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Sve banke imaju iste uslove kada su u pitanju subvencionisani poljoprivredni krediti. Konkretno, ovde je u pitanju bila Komercijalna banka.
 
Da li ima najava nekih kredite za finansiranje prolece setve? Uzeo bih za kupovinu KAN-a I semena....
 
Munjevicu raspitaj se u otp banci za kes kredit , cini mi se povoljan naravno dinarski. Od drzave cisto sumnjam al na ministru je da donese odluku , od njega zavisi bio je ovaj jesenji sa 6+1.5 posto kamate na ziro racun zadruge sa kojom poslujes.
 
Ja sam dogovorio u svojoj banci kredit na godinu dana, kamata 6% (u evrima), kupicu djubrivo, posto je djubrivo na odlozeno za jesenje razduzivanje 15-20% jaca cena, tako da.... isplati se uzeti kredit (ko nema zivih para, kao ja na primer)....
 
Meni su nudili taj kredit u komercijalnoj za obrtna sredstva. 7.5% je kamata i 1.5% obrada kredita. Ispadne 9%. Povoljnije je nego agrorok na jesen, ali sve preko 5-6% je dranje kad se zna da placaju na stednju 1-2%.
 
Ima u intezi kratkorocni dinarski sa 0,63 ako se ne varam mozda 0,65%.. mesecno vracanje moze i prevremeno .nije los moze do 1000000din bez ziranta.
 
Ja sam dogovorio u svojoj banci kredit na godinu dana, kamata 6% (u evrima), kupicu djubrivo, posto je djubrivo na odlozeno za jesenje razduzivanje 15-20% jaca cena, tako da.... isplati se uzeti kredit (ko nema zivih para, kao ja na primer)....
Relativno povoljno i tacno je da je bolje uzeti kredit za repromaterijal nego isti uzimati na paritet.Pitanje je kako ce izgledati sledece prolece kad se treba razduziti i isfinansirati sledecu setvu. Opet kredit??? I tako u krug...?
U sve tezoj smo situaciji...Kako koja godina,sve je teze,a sve vise radimo (iako ministarka ne misli tako).

@DusanA
Samo sam citirao vas post,ali mislim na sve nas (tj.,na vecinu nas) uopsteno.
 
Ljudi ne pricajte bez veze mene u mojoj zadruzi tona uree bi me izasla 47350 dinara,a za kes je kupim za 3850 ko je sad tu lud recite vi meni,naveo sam samo ureu a gde je mesano i san,an jbg ne uporedivo je jeftinije i sa kamatom od 9% jel je kredit dinarski i kraj.Kako ce biti na prolece to samo Bog zna legnes da spavas pa ne znas oces ustati ujtru....
 
Ali u otp placa se u 2 rate na 6 meseci, tako da realna kamata je oko 7.5% sad da ne racunam precizno.
 
Cuo sam za taj kredit i ispada veoma povoljan. Ako zagusti idem i ja u OTP banku iako sam jesenas uzeo 372.000 rsd uzeo od Pro credit veoma slicni uslovi jedine ne ide meni na racun vec firmi od koje si uzeo predracun. Pa kad vratim vratim...
 
Nazad
Vrh